Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 05 stycznia 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 05 stycznia 2020 r.
przez

2. Niedziela po Bożym Narodzeniu, Rok A

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prywatna do godz. 17.00. Potem adoracja wspólna i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
2. Od dzisiaj rozpoczynamy cykl spotkań dla narzeczonych przed zawarciem Sakramentu Małżeństwa. Spotkania w domu parafialnym o godz. 15.30 przez 4 niedziele w styczniu, lutym, marcu, maju i lipcu.
3. Jutro odbędzie się w naszym mieście po raz siódmy Orszak Trzech Króli. Orszak rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.30 w naszej parafii, a potem ze śpiewem kolęd i Słowem Bożym przejdziemy ul. Kopernika i Szkolną do Parafii św. Ojca Pio. Dla każdej z płońskich parafii został przydzielony inny kolor. Dla naszej parafii przypadł kolor niebieski. Prosimy, aby w miarę możliwości przybyć na Orszak ubranym na niebiesko lub z dodatkiem niebieskiego. Po Mszy św. wolontariusze rozdawać będą korony i śpiewniki. Prosimy aby nasi parafialnie wkładali niebieskie korony.
4. Rok 2020 w związku z 100 rocznicą urodzin św. Jana Pawła II został ogłoszony Rokiem św. Jana Pawła II. Rozpoczęcie tego szczególnego roku w naszej parafii odbędzie się jutro na Mszy św. o godz. 12.30.
5. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas III i rodziców przed Pierwszą Komunią św.
6. W sobotę 18 stycznia odbędzie się spotkanie opłatkowe dla wspólnot modlitewnych istniejących przy naszej parafii. Spotkanie rozpocznie się adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00. O godz. 16.00 Msza św. a po niej Agapa w domu parafialnym. Tegorocznej uroczystości przewodniczyć będzie Franciszkanin Ojciec Jacek Staszewski Asystent Regionu Warszawskiego, Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Serdecznie zapraszamy członków stowarzyszeń oraz wszystkich chętnych do udziału w naszym modlitewnym i radosnym spotkaniu.
7. W niedzielę 19 stycznia ojciec Jacek Staszewski głosić będzie kazania o Franciszkańskim Zakonie Świeckich, promując to stowarzyszenie.
8. W niedzielę 19 stycznia odbędzie się przedstawienie jasełkowe „Zbawiciel przyszedł na ziemię” w wykonaniu uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej Żywioły. Przedstawienie odbędzie się w naszej sali teatralnej o godz. 16.00.

9. Porządek kolędy:
Wtorek (7 stycznia) od godz. 16.00 –ul. Młodzieżowa: nr 10 (1 ksiądz); nr 13 ( 2 księży); 15A (1 ksiądz),nr 17, a po zakończeniu kolędy ostatnia klatka nr 15A (1 ksiądz);
Środa (8 stycznia) od godz. 16.00 – Młodzieżowa: nr 12 (1 ksiądz); nr 19 (1 ksiądz); nr 21 (1 ksiądz); nr 23(1 ksiądz); nr 25 (1 ksiądz);
Czwartek (9 stycznia) – od godz. 16.00 – ul. Młodzieżowa: nr 27 (1 ksiądz); nr 29 ( 2 księży); nr 31 A ( 1 ksiądz); nr 31 B ( 1 ksiądz );
Piątek (10 stycznia) od godz. 16.00 – Młodzieżowa: nr 31 C do N- mieszkania nad pawilonami handlowymi, nr 31 i nr 31/1….. – początek od mieszkań nad pawilonami (1 ksiądz); nr 31o i 31r ( 1 ksiądz); nr 31p i blok Letnia 10 (1 ksiądz), 31S (1 ksiądz); ul. Szkolna nr 32 ( 1 ksiądz);
Sobota (11 stycznia) od godz. 08.30 –– ul. Szkolna nr 34 (1 ksiądz) oraz Poświętne (4 księży)
1 ksiądz – Internat oraz ul. Kmicica, Parkowa i Noakowskiego nr 6
2 ksiądz –ul. Postępu Rolniczego nr 4, nr 5, nr 7, nr 9 oraz 7 A i 7 B (domy jednorodzinne ) oraz ul. Noakowskiego 4A
3 ksiądz – ul Noakowskiego nr 2A, 2B, 1, nr 2 i nr 3, ul. Postępu Rolniczego nr 2; i ul. Sienkiewicza
4 ksiądz – Poświętne – Praga (domy) i ul. Noakowskiego nr 4
Poniedziałek (13 stycznia) – od godz. 16.00 – ul. Zachodnia – domy po prawej stronie i ul. Szkolna nr 36 (2 księży) – jeden ksiądz od pierwszej klatki Szkolna 36, drugi ksiądz od domów przy ul. Zachodniej, a potem od ostatniej klatki Szkolna nr 36; ul. Kopernika: nr 9A (1 ksiądz); nr 9C (2 księży);
10. Dziękujemy za przyjmowanie księży w domach podczas kolędy, za składane przy tej okazji ofiary na kolędę i plastyczne wypełnienie balustrad naszego chóru, za zainteresowanie sprawami życia parafialnego oraz za modlitwę i cierpienie ofiarowane w intencjach parafii
11. Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00, a w soboty o 8.30. Jeśli ktokolwiek obawia się, że może nie zdążyć do domu z pracy, prosimy o powiadomienie o tym sąsiadów. Wtedy, po zakończeniu kolędy w tym bloku, ksiądz jeszcze raz przyjdzie do rodzin, które nie mogły być wcześniej i spotyka się z nimi. Dla nas to żaden problem i chętnie to uczynimy, ale musimy o tym wcześniej wiedzieć.
12. Te osoby, które zapisały się do Różańca Rodziców w intencji dzieci, prosimy, aby kontynuowały Modlitwę Różańcową odmawiając kolejne dziesiątki wg otrzymanego grafiku. Zaś te osoby, które jeszcze się nie zapisały mogą to uczynić w czasie kolędy. Serdecznie zachęcamy Parafian, aby otoczyć dzieci płaszczem modlitwy. Zachęcamy również do Kół Różańcowych, które istnieją w naszej parafii na wioskach i w mieście od wielu już lat. W miejsce brakujących osób prosimy, aby wpisały się nowe. Nie rezygnujmy tak szybko z tej pięknej modlitwy przynoszącej tyle dobra poszczególnym osobom, rodzinom i parafii.
13. Przy Żłóbku znajduje się poświęcona kreda i kadzidło, które możemy zabrać do domów składając dobrowolną ofiarę. Tam też znajduje się woda święcona.
14. W czasie trwania kolędy pan Organista urzęduje w kancelarii w stałych godzinach. Natomiast sprawy wymagające obecności kapłana prosimy ustalać telefonicznie.
15. W Szczęść Boże umieściliśmy podsumowanie roku duszpasterskiego i materialnego za 2019 r. Zachęcamy do lektury podsumowania oraz do włączenia się w działania prowadzone przez naszą parafię w poszczególnych grupach czy stowarzyszeniach oraz wszelkich inicjatywach. W Szczęść Boże znajduje się również zachęta Biskupa Mirosława Milewskiego do wzięcia udziału w Orszaku Trzech Króli.
16. Dziękujemy za wpłacenie 1 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2018. Osobom, których adresy znaliśmy prześlemy specjalne podziękowanie. Dziękujemy również bezimiennym darczyńcom. Równocześnie zwracamy się z prośbą o podobną pomoc przy rozliczeniu za 2019 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
17. Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże. W styczniowym numerze Rycerza Niepokalanej znajdziemy następujące artykuły:. prof. T. Panfila o świętych Archaniołach, prof. A. Kobylińskiego o Rewolucji zielonoświątkowej, ks. M. Dziewieckiego o kobietach zranionych przez mężczyzn, wspomnienia o br. Albercie Olszakowskim – pierwszym drukarzu Rycerza Niepokalanej, o święcie Trzech Króli oraz wiele innych ciekawych artykułów.
18. Dziękujemy za ofiary, modlitwę i wszelką pomoc świadczoną parafii.

PROBOSZCZ

Udostępnij to