Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 06 czerwca 2021 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

10 Niedziela Zwykła, Rok B
1. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja do godz. 17.00, potem Litania do Serca Bożego, procesja eucharystyczna i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
2. Jutro o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie formacyjne dla nauczycieli rejonu płońskiego.
3. Szkoła Muzyki i Tańca NUTKA od jutra rozpoczyna nabór uczniów na rok 2021/22. Więcej informacji o szkole w Szczęść Boże.
4. We wtorek 8 czerwca o godz. 19.10 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
5. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Procesje Eucharystyczne po Mszach św. o godz. 18.00.
6. Zakończenie Oktawy w najbliższy czwartek o godz. 18.00. Pobłogosławimy wtedy wianki z nowych pędów ziół i kwiatów oraz udzielimy specjalnego Błogosławieństwa małym dzieciom.
7. W czwartek o godz. 19.00 Msza św. z modlitwą wstawienniczą.
8. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 7.00; 10.00 i 18.00.
9. W tym dniu w bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie będzie miał miejsce akt poświęcenia Narodu polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, jak uczyniono to 100 lat temu w tym samym miejscu.
W łączności z tym wydarzeniem, poświęcenie zostanie również dokonane w każdej polskiej parafii tego samego dnia. Na zakończenie Mszy św. każdy z nas otrzyma pamiątkowy obrazek z treścią Aktu Poświęcenia.
10. W piątek o godz. 19.00 spotkanie przed Bierzmowaniem.

11. Za tydzień w niedzielę kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 16.00 rozpoczniemy odmawianie pierwszych trzech części Różańca. Potem Msza św., ostatnia część modlitwy różańcowej, Litania do Serca Pana Jezusa, Procesja Eucharystyczna z figurą Matki Bożej Fatimskiej i błogosławieństwo.
12. Wojownicy Maryi oraz Zakon Rycerzy Świętego Jana Pawła II serdecznie zapraszają do Czerwińska w dniach 11 -12 czerwca na 24 godzinne Rozważania Męki Jezusa Chrystusa przed Najświętszym Sakramentem. Więcej informacji na plakatach oraz na portalach społecznościowych.
13. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowym w kościele (w dni powszednie po wieczornej Mszy św. i w niedziele o 17.10).
14. 17 czerwca odbędzie się w naszej parafii Uroczystość Bierzmowania oraz Uroczystość Jubileuszu 40 – lecia parafii. O godz. 16.00 Bierzmowanie a o godz. 18.00 Msza św. dziękczynna za 40 lat istnienia naszej parafii. Uroczystościom przewodniczyć będzie Biskup Płocki, Piotr Libera. Po zakończeniu Mszy św. dziękczynnej Ksiądz Biskup dokona poświęcenia Krzyża Morowego, który ustawiony będzie na terenie kościelnym. Msze św. przyjęte w tym dniu na godz. 18.00 zostaną odprawione o godz. 7.00. Za zmianę przepraszamy. Gdyby ktoś chciał przenieść odprawianie Mszy św. na inny dzień to prosimy o kontakt w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
15. Po przerwie spowodowanej pandemią rozpoczęła swoją działalność Duchowa Arka – nasza parafialna kawiarenka. Do wczesnej jesieni kawiarenka czynna jest w naszym pięknym ogrodzie. Zachęcamy, aby na świeżym powietrzu wśród kwiatów wypić kawę, herbatę i zjeść smaczne ciasto. Dziękujemy p. Kazimierze i wszystkim innym zaangażowanym przy funkcjonowaniu kawiarenki.
16. Po przerwie spowodowanej 3 falą pandemii, prosimy aby poszczególne grupy i stowarzyszenia wznowiły spotkania wg wcześniej ustalonych grafików. Zachęcamy również do adoracji Najświętszego Sakramentu.
17. Zdjęcia z pierwszej i drugiej Komunii św. można odebrać w zakładzie fotograficznych FOTO-EKA (dawny Kodak ) przy ul. Szkolnej 1.
18. Od 1 kwietnia na terenie całego kraju trwa największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. Więcej informacji o spisie w Szczęść Boże.
19. Nasza parafia wydała książkę poświeconą Słudze Bożemu, Prymasowi Tysiąclecia, Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Książkę zredagowała dr Monika Maria Brzezińska, pracownik naukowo – dydaktyczny UKSW w Warszawie. Współredaktorkami są m.in. nasze parafianki. Książka w cenie 12 zł znajduje się na stolikach za ławkami i przy wyjściach z naszej świątyni. Przygotowując się do Beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego zachęcamy do nabywania książki.
20. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy zabrać najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy m. in. następujący artykuł: „To czego ludziom najbardziej brakuje to poznać Boga” oraz artykuły poświęcone setnej rocznicy poświęcenia naszego Narodu Bożemu Sercu oraz artykuł poświęcony św. Józefowi Znajdziemy tam również inne ciekawe artykuły, m.in. świadectwa nawróceń i uzdrowień.
21. Zachęcamy do nabywania i lektury “Gościa Niedzielnego”, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego “Szczęść Boże”. W Szczęść Boże znajduje się zaproszenie Biskupa Płockiego Piotra Libery do wzięcia udziału w diecezjalnym dziękczynieniu za wizytę Ojca świętego Jana Pawła II w Płocku 30 lat temu. List Episkopatu, który dzisiaj słyszeliśmy oraz akt osobistego poświęcenia się Najświętszemu Sercu Jezusowemu według św. Małgorzaty Marii.
22. Trwają prace przy remoncie pokrycia dachowego naszej świątyni oraz prace związane z naprawą obróbek dekarskich na kościele, plebanii, domu parafialnym i budynku gospodarczym.
23. Dziękujemy za złożone ofiary na wykonywane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.
PROBOSZCZ

Udostępnij to