Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 06 grudnia 2020r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 06 grudnia 2020r.
przez

2. Niedziela Adwentu, Rok B

1. We wtorek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W naszej świątyni Msze św. o godz. 6.30; 10.00 i 18.00. W tym dniu przyda również godzina Łaski dla Świata, od godz. 12.00 do 13.00. Przeżyjmy tę godzinę na modlitwie.
2. Za tydzień
– o godz. 10.00 Msza św. w intencji dzieci objętych modlitwą różańcową rodziców w intencji dzieci oraz Masza św. w intencji członków NSZZ SOLIDARNOŚĆ z racji 39 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Na prośbę IPN-u zachęcamy aby 13 grudnia o godz. 19.30 wystawić w oknach zapalone świece. To przypomnienie tego tragicznego wydarzenia w dziejach naszej Ojczyzny oraz znak solidarności wielu osób z poszkodowanymi.
– po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. Spotkanie będzie też transmitowane na facebooku. Dzieciom zostaną nałożone i poświęcone medaliki Matki Bożej. Dzieciom, które uczestniczyć będą zdalnie w spotkaniu, medaliki poświęcimy w czasie bezpośredniego przygotowania do I Komunii św. W tym roku wyjątkowo prosimy, aby rodzice sami nabyli medaliki dla swoich dzieci.
3. Za tydzień członkowie Stowarzyszenia Bądźmy Razem rozprowadzać będą ozdoby świąteczne.
4. W naszej parafii istnieje możliwość przyjęcia Komunii św. z komunikantów wypiekanych z mąki bezglutenowej. Po zakończeniu udzielania Komunii przez któregoś z kapłanów trzeba poprosić kapłana o taką Komunię św. W zakrystii możemy również zgłosić się po opłatki wypiekane z mąki bezglutenowej.
5. Dziękujemy za wpłacenie 1 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2019r. Osobom, których adresy znaliśmy przesłaliśmy specjalne podziękowanie. Dziękujemy również bezimiennym darczyńcom.
6. Na stoliku za ławkami znajduje się księga Abstynencji, gdzie możemy wpisywać swoja abstynencję na Adwent lub dłuższy okres.
7. W Mszach św. w naszej świątyni może uczestniczyć nie 128 osób, jak zapowiadaliśmy, ale 58 osób. Pamiętajmy o dezynfekcji, maseczkach i o równomiernym siadaniu w ławkach i na antresolach.
8. Owocem Roku Miłosierdzia w naszej parafii jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Tę ważną modlitwę Kościoła odmawiamy każdego dnia o godz. 15.00, na którą serdecznie zapraszamy Parafian i Gości. Koronkę do Bożego Miłosierdzia zwiastują parafialne dzwony.
9. W dalszym ciągu możemy zamawiać Msze św. i wypominki na przyszły rok.
10. W czasie pandemii, kruchtach naszej świątyni, zamontowaliśmy automatyczne dozowniki z płynami dezynfekcyjnymi oraz automatyczne dozowniki z wodą święconą.
11. Po Mszach św. mamy możliwość nabywania kalendarza parafialnego na 2021 r. / prezentacja kalendarza/. Kalendarze znajdują się na stoliku za ławkami.
12. Możemy również nabywać świece Caritas, Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duże świece w kształcie kuli w cenie 12 zł i mniejsze w cenie 6 zł. Świece znajdują się na stoliku za ławkami.
13. Na stolikach za ławkami znajduje się nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy wiele ciekawych artykułów poświęconych naszemu przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia.
14. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego Szczęść Boże.
15. W Szczęść Boże ukazał się kolejny artykuł poświęcony Objawieniom Maryjnym, których ilustracje umieściliśmy na zabudowie chóru. W tym numerze Objawienie z Pabianic. Znajdziemy tam również List Biskupa Płockiego, który dzisiaj słyszeliśmy oraz regulamin Jadłodzielni. Zachęcamy do korzystania z produktów tam umieszczanych.
16. Dziękujemy ofiarodawcom poszczególnych kwater, w których umieściliśmy ilustracje wybranych Objawień Matki Bożej z całego świata. Jednocześnie zachęcamy do pokrycia kosztów namalowania pozostałych kwaterach.
17. Jak ogłaszaliśmy tydzień temu, dziś Kościół w Polsce przeprowadza ogólnopolską zbiórkę do puszek z przeznaczeniem dla Kościoła na Wschodzie. U nas ofiarę na ten cel można złożyć do skarbon znajdujących się przy głównym wyjściu z kościoła lub u ministrantów. Kończąc dzisiejszą Eucharystię pomódlmy się jeszcze za nasze Siostry i Braci w wierze, mieszkających na terenach byłego Związku Radzieckiego. Polećmy Panu Bogu siostry zakonne i kapłanów tam pracujących, z których większość to nasi Rodacy. Módlmy się za odradzające się z wielkim trudem, rozrzucone na olbrzymim terytorium, nieliczne wspólnoty parafialne, borykające się na co dzień z wrogim otoczeniem i niewyobrażalną biedą materialną. Pod Twoja Obronę…
PROBOSZCZ

Udostępnij to