Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 06 maja 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 06 maja 2018 r.
przez

06 Niedziela Wielkanocna, Rok B

1. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja do godz. 17.00, potem Litania do Matki Bożej, procesja i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
2. Jutro o godz. 19.00 odbędzie się ostatnie spotkanie przed Festynem Rodzin. Zachęcamy rodziców dzieci i młodzieży zaangażowanych w różne grupy istniejące przy parafii o włączenie się w przygotowanie festynu. Na spotkanie zapraszamy również przedstawicieli instytucji i organizacji, które chcą się włączyć w nasze wspólne dzieło.
3. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie przed Bierzmowaniem.
4. W piątek rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha św. Nowenna po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy również do jej odprawiania przy figurkach w czasie majowego lub we własnych domach w gronie rodzinnym. Teksty z modlitwami do Ducha Świętego znajdują się na stolikach za ławkami. Prosimy o ich zabranie i modlitwę.
5. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas III i rodziców przed Pierwszą Komunią św.
6. Za tydzień w niedzielę pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 16.00 rozpoczniemy odmawianie pierwszych trzech części Różańca. Potem Msza św., ostatnia część modlitwy różańcowej, Litania do Matki Bożej, procesja fatimska i błogosławieństwo.
7. W dniach 14 -17 maja odbędzie się w naszej parafii IX Płoński Maraton Biblijny. W kancelarii i zakrystii trwają zapisy na Maraton. Tam też można się zapisać się do Komitetu Organizacyjnego, który czuwał będzie nad sprawnym przeprowadzeniem maratonu. W piątek 11 maja o godz. 17.00 w domu parafialnym spotkanie Komitetu Organizacyjnego Maratonu.
8. W dalszym ciągu trwają zapisy na XIV Diecezjalna Parafiadę Dzieci i Młodzieży, która odbędzie się w Płońsku 25 maja. Zachęcamy dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich do zgłaszania swego udziału w Parafiadzie. Regulaminy dyscyplin sportowych oraz konkursów muzycznych, poetyckich i plastycznych umieszczone zostały na stronie internetowej parafii.
9. Organizowana jest z naszej parafii pielgrzymka do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu 19 maja, a 16 czerwca zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium NMP w Licheniu. Koszt wyjazdu w obu przypadkach 50 zł. Zapisy u ks. Andrzeja.
10. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza wszystkich chętnych do wspólnego wyjazdu autokarem 20 maja do Częstochowy na Ogólnopolski Odpust Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi w Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie. Więcej informacji o pielgrzymce w Szczęść Boże.
11. W zakrystii i kancelarii parafialnej możemy odbierać karty na Kolonie dla dzieci oraz Kolonie dla młodzieży z gimnazjum i szkół średnich ze specjalnym dla nich programem. Kolonie odbędą się w Dźwirzynie nad morzem dniach 28 lipca 08 sierpnia. Pełny koszt kolonii wynosi 1200 zł. Koszt udziału w koloniach dla osób zaangażowanych w życie parafii uzależniony będzie od zebranych środków w czasie festynu. W kancelarii składamy wypełnione karty wraz z zaliczką 300 zł. Więcej informacji o koloniach w Szczęść Boże.
12. W dalszym ciągu w kancelarii parafialnej możemy składać fanty na Festyn Rodzin oraz zgłaszać chęć przyniesienia ciasta oraz oferować swoją pomoc w organizacji festynu. Zachęcamy do ochotnego włączenia się w to dzieło jakim jest Festyn Rodzin.
13. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie majowym w kościele (w dni powszednie po wieczornej Mszy św. i w niedziele o 17.10) oraz przy figurkach na wioskach.
14. Zachęcamy do nabywania i lektury Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
15. Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na nasze prace i wszelką pomoc świadczoną parafii.

PROBOSZCZ

Udostępnij to