Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 06 marca 2022 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

I. Niedziela Wielkiego Postu, Rok C
1. W środę rozpoczęliśmy Wielki Post. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej w piątki (o 16.30 dla dzieci, o 17.15 dla dorosłych oraz o godz. 20.00 dla młodzieży i pracujących) i w nabożeństwie Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym (w niedziele o 16.45). Zachęcamy aby dzieci, które przyjdą na nabożeństwa Drogi Krzyżowej przynosiły ilustracje poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej, z których urządzimy wystawę. Na zakończenie nabożeństw nastąpi losowanie nagród wśród tych, którzy przyniosą ilustracje.
2. Zachęcamy do zapisania się do Parafialnej Księgi Trzeźwości na Wielki Post lub dłuższy okres. Księga wyłożona jest na stoliku za ławkami.
3. W zakrystii wywieszona jest lista stowarzyszeń i grup modlitewnych, które chciałyby poprowadzić rozważania Drogi Krzyżowej o godz. 16.30, 17.15 lub 20.00.
4. Rekolekcje Wielkopostne odbędą się od 27 do 31 marca, a poprowadzi je ks. Jarosław Tomaszewski, były wikariusz naszej parafii. Zachęcamy do modlitwy w intencji Rekolekcji.
5. Od czwartku trwa modlitewna nowenna w intencji powołań kapłańskich i zakonnych w 400 rocznice urodzin św. Andrzeja Boboli. W Szczęść Boże znajduje się informacja o nowennie.
6. Dzisiaj przypada I Niedziela Miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prywatna. O godz. 16.45 Gorzkie Żale i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
7. We wtorek przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Życzymy Niewiastom Bożego Błogosławieństwa, opieki Matki Bożej oraz pomyślności w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym.
8. W czwartek rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością św. Józefa. Nowenna każdego dnia po Mszy św. wieczorowej.
9. W sobotę 12 marca odbędzie się w Rypinie VI Diecezjalne Spotkanie dla Kobiet Diecezji Płockiej. Program spotkania w Szczęść Boże.
10. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas III i ich rodziców przed Pierwszą Komunią Świętą.
11. Stowarzyszenie Bądźmy Razem i Parafialne Koło Caritas organizuje zbiórkę śpiworów, koców, ręczników, karimat, środków czystości i innych rzeczy, które zostaną przekazane uchodźcom wojennym. Zbiórka organizowana jest każdego dnia od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 -16.00 w Domu Pomocy św. Siostry Faustyny. I jeszcze jedna pilna prośba. Dziś od 14.00 do 18.00 i jutro od godz. 8.00 do 10.00 prosimy o ciepłą odzież, kurtki, swetry, bluzy, polary i buty dla mężczyzn, gdyż w poniedziałek o godz. 11.00 udaje się transport na Ukrainę.
12. Pomoc humanitarną w postaci trzech tirów do Kijowa, Żytomierza i Tarnopola organizuje również stowarzyszenie Idziemy na Spacer. W siedzibie stowarzyszenia przy kościele św. Michała możemy składać opatrunki, leki, środki higieny osobistej i żywność dla dorosłych i dzieci oraz pieluchy. Więcej informacje na tablicy ogłoszeń.
13. Chrzty w czasie Świąt Wielkanocnych odbędą się w I Dzień Świąt o godz. 10.00. Gdyby jednak Rodzice chcieli, aby ich dziecko zostało ochrzczone w czasie Wigilii Paschalnej, tak jak to było w latach ubiegłych, niech się zgłoszą do kancelarii.
14. W II Dzień Świąt Wielkanocy przeżywać będziemy Uroczystość Jubileuszy Małżeńskich: 25 i 50-lecia zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Czcigodnych jubilatów, którzy w ciągu całego 1972 i 1997 r. zawarli małżeństwa prosimy o kontakt w zakrystii lub kancelarii.
15. Za tydzień w całej Polsce zbierane będą ofiary do puszek i skarbon na rzecz polskich misjonarek i misjonarzy pracujących w Afryce. Będzie to nasza wielkopostna jałmużna.
16. Ze stolików za ławkami możemy nabywać Baranki Wielkanocne, dzieło Caritas w cenie 6 zł.
17. Zachęcamy do nabywania czasopism katolickich. W Szczęść Boże zamieszczone są apele różnych stowarzyszeń o modlitwę w intencji zakończenia wojny na Ukrainie oraz o pomoc uchodźcom wojennym.
18. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy nabywać publikacje Wielki Post. Nie zmarnuj szansy.
19. Zachęcamy również do zabrania nieodpłatnego czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy artykuły poświęcone Cudom w Guadalupe, okresowi Wielkiego Postu oraz świadectwa nawróceń.
20. Dziękuję za złożone ofiary na nasze prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.
21. Suplikacje.

PROBOSZCZ

Udostępnij to