Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 06 sierpnia 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

18  Niedziela Zwykła, Rok A

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja do godz. 17.00. Potem adoracja wspólna, procesja eucharystyczna i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Prosimy o obecność asystę oraz dziewczynki do sypania kwiatkami.
 2. Możemy się jeszcze zapisać na pielgrzymkę pieszą do Sierpca, która wyruszy w sobotę po porannej Mszy św.. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.30 w sali teatralnej spotkanie przed pielgrzymką. Tegorocznej pielgrzymce przewodniczyć będzie ks. Marcin. Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce.
 3. W środę 9 sierpnia w godzinach 11.30 -12.15 na parkingu przy kościele będzie możliwość dokonania badań diagnostycznych w ambulansie diagnostycznym. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń na ulotkach, które znajduj się na skarbonach.
 4. W czwartek 10 sierpnia zapraszamy wszystkich wiernych na adoracje nocną po zakończeniu Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00 w intencji kapłanów i licznych powołań.  Opiekunami adoracji są Wojownicy Maryi.
 5. W najbliższą niedzielę o godz. 16.00 rozpoczniemy Nabożeństwo Fatimskie.
 6. W poniedziałek 14 sierpnia w naszej parafii uroczystość odpustowa ku czci św. Maksymiliana Kolbego. Za wstawiennictwem naszego Patrona będziemy prosić o potrzebne łaski dla całej naszej wspólnoty parafialnej, zwłaszcza dla tych, którzy nie radzą sobie z trudami codziennego życia: chorych, samotnych, bezrobotnych, skrzywdzonych przez złych ludzi. Wypraszajmy także Boże błogosławieństwo dla parafialnych dzieł duszpasterskich i prac administracyjno-remontowych. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. Uroczystą sumę odpustową oraz procesję eucharystyczną odprawimy o godz. 18.00. Na procesję prosimy asystę oraz dziewczynki do sypania kwiatkami. Tegorocznej uroczystości odpustowej przewodniczyć będzie ks. kan. Krzysztof Kozłowski. W Uroczystość odpustową możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Korzystajmy więc ze spowiedzi św. aby uzyskać łaskę odpustu. Do niedzieli włącznie trwa Nowenna do św. Maksymiliana.
 7. W niedzielę i przez całą Uroczystość odpustową czynne będzie stoisko z książką religijną oraz dewocjonaliami. Zachęcamy do nabywania Pisma św., modlitewników z dużym drukiem, różańców oraz publikacji o naszej parafii.
 8. Zachęcamy do udziału w Apelach Jasnogórskich w naszej świątyni o godz. 21.00. Apele od dzisiaj do 14 sierpnia włącznie. Możemy jeszcze zapisać się na pielgrzymkę duchową. Mamy jeszcze kilka modlitewników.
 9. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, naszego Szczęść Boże i innych czasopism i modlitewników, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni.
 10. Dziękujemy za złożone ofiary na zakup granitu alejkę procesyjną.
 11. PROBOSZCZ
Udostępnij to