Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 06 stycznia 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 06 stycznia 2019 r.
przez

2. Niedziela po Bożym Narodzeniu, Uroczystość objawienia Pańskiego, Rok C

1. Dzisiaj przypada Uroczystość Trzech Króli. Porządek Mszy św. tak jak w każdą niedzielę. W tym dniu wyznajemy prawdę, że Chrystus w osobach Mędrców objawił się narodom pogańskim. Dlatego szczególnie modlimy się w intencjach misyjnych, a na potrzeby misyjne przeznaczamy zebrane na tacę ofiary. Dzisiaj odbędzie się w naszym mieście po raz szósty Orszak Trzech Króli. Orszak rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.30 w parafii św. Michała, a potem ze śpiewem kolęd i Słowem Bożym przejdziemy ul. Płocką, Grunwaldzką i Młodzieżową do naszej świątyni. Dla każdej z płońskich parafii został przydzielony inny kolor. Dla naszej parafii przypadł kolor niebieski. Prosimy, aby w miarę możliwości przybyć na Orszak ubranym na niebiesko lub z dodatkiem niebieskiego. Przed Mszą św. w Parafii św. Michała i po Mszy św. wydawane będą korony. Prosimy aby nasi parafianie zgłaszali się po korony koloru niebieskiego.
2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prywatna do godz. 17.00. Potem adoracja wspólna i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
3. Od dzisiaj rozpoczynamy cykl spotkań dla narzeczonych przed zawarciem Sakramentu Małżeństwa. Spotkania w domu parafialnym o godz. 15.30 przez 4 niedziele w styczniu, lutym, marcu, maju i lipcu.
4. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas trzecich i ich rodziców przed Pierwszą Komunią św.
5. Za tydzień w niedzielę 13 stycznia o godz. 16.30, uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej Żywioły w sali teatralnej wystawią Jasełki. W tym dniu będą również świętować Dzień Babci i Dziadka. Zapraszamy do obejrzenia Jasełek.
6. Porządek wizyty duszpasterskiej:
Poniedziałek (7 stycznia) od godz. 16.00 – Młodzieżowa: nr 15A (1 ksiądz),nr 17, a po zakończeniu kolędy ostatnia klatka nr 15A( 1 ksiądz), nr 19 (1 ksiądz) nr 21 (1 ksiądz); nr 23(1 ksiądz);
Wtorek (8 stycznia) od godz. 16.00 –ul. Młodzieżowa: nr 13 (2 księży); nr 25 (1 ksiądz); nr 29 ( 2 księży);
Środa (9 stycznia) – od godz. 16.00 – ul. Młodzieżowa nr 27 (1 ksiądz); nr 31 A ( 1 ksiądz); nr 31 B ( 1 ksiądz ); nr 31 C do N- mieszkania nad pawilonami handlowymi, nr 31 i nr 31/1….. – początek od mieszkań nad pawilonami ( 1 ksiądz); ul. Młodzieżowa: nr 31o i 31r ( 1 ksiądz);
Czwartek (10 stycznia) od godz. 16.00 – Młodzieżowa nr 31p i blok Letnia 10 (1 ksiądz), 31S (1 ksiądz), ul. Szkolna nr 4 i 6 ( 1 ksiądz); nr 32 ( 1 ksiądz); ul. Szkolna nr 34 (1 ksiądz);
Piątek (11 stycznia) – od godz. 16.00 – ul. Zachodnia – domy po prawej stronie i ul. Szkolna nr 36 (2 księży) – jeden ksiądz od pierwszej klatki Szkolna 36, drugi ksiądz od domów przy ul. Zachodniej, a potem od ostatniej klatki Szkolna nr 36 ; ul. Kopernika: nr 9A (1 ksiądz); nr 9C (2 księży);
Sobota (12 stycznia) – od godz. 8.30 – ul. Kopernika nr 9B (1 ksiądz); nr 30 (2 księży ), 32 ( 2 księży);
Poniedziałek (14 stycznia) – od godz. 16.00 – ul. Zacisze nr 7 (1 ksiądz); Zacisze nr 9 ( 2 księży); ul. Grunwaldzka nr 42 ( budynek poczty), nr 47, nr 46/48 (1 ksiądz); ); nr 50 i 52 (1 ksiądz);
7. Dziękujemy za przyjmowanie księży w domach podczas kolędy, za składane przy tej okazji ofiary na kolędę i nasze prace, za zainteresowanie sprawami życia parafialnego oraz za modlitwę i cierpienie ofiarowane w intencjach parafialnych.
8. Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00, a w soboty o 8.30. Jeśli ktokolwiek obawia się, że może nie zdążyć do domu z pracy, prosimy o powiadomienie o tym sąsiadów. Wtedy, po zakończeniu kolędy w tym bloku, ksiądz jeszcze raz przyjdzie do rodzin, które nie mogły być wcześniej i spotyka się z nimi. Dla nas to żaden problem i chętnie to uczynimy, ale musimy o tym wcześniej wiedzieć.
9. Te osoby, które zapisały się do Różańca Rodziców w intencji dzieci, prosimy, aby kontynuowały Modlitwę Różańcową odmawiając kolejne dziesiątki wg otrzymanego grafiku. Zaś te osoby, które jeszcze się nie zapisały mogą to uczynić w czasie kolędy. Serdecznie zachęcamy Parafian, aby otoczyć dzieci płaszczem modlitwy. Zachęcamy również do Kół Różańcowych, które istnieją w naszej parafii na wioskach i w mieście od wielu już lat. W miejsce brakujących osób prosimy, aby wpisały się nowe. Nie rezygnujmy tak szybko z tej pięknej modlitwy przynoszącej tyle dobra poszczególnym osobom, rodzinom i parafii.
10. Przy ołtarzu Matki Bożej znajduje się poświęcona kreda i kadzidło oraz woda święcona. Po Mszy św. możemy je zabrać do swoich domów.
11. W czasie trwania kolędy pan Organista urzęduje w kancelarii w stałych godzinach. Natomiast sprawy wymagające obecności kapłana należy załatwiać do godz. 15.30, lub po zakończeniu przez księży wizyty duszpasterskiej, po uprzednim telefonicznym upewnieniu się, czy już wrócili z kolędy.
12. Parafialny Zespół CARITAS zaprasza wszystkich potrzebujących do skorzystania z akcji Wieszak do Domu Parafialnego od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 17.00.
13. W Szczęść Boże umieściliśmy podsumowanie roku duszpasterskiego i materialnego za 2018 r. Zachęcamy do lektury podsumowania oraz do włączenia się w działania prowadzone przez naszą parafię w poszczególnych grupach czy stowarzyszeniach oraz wszelkich inicjatywach.
14. Dziękujemy za wpłacenie 1 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2017. Osobom, których adresy znaliśmy przesłaliśmy specjalne podziękowanie. Dziękujemy również bezimiennym darczyńcom. Równocześnie zwracamy się z prośbą o podobną pomoc przy rozliczeniu za 2018 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
15. Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
16. Dziękujemy za ofiary, modlitwę i wszelką pomoc świadczoną parafii.
PROBOSZCZ

Udostępnij to