Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 07.05.2023 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

5. Niedziela Wielkanocna, Rok A
1. Jutro o godz. 19.00 w auli parafialnej spotkanie przed XVI Festynem Rodzin, który odbędzie się 4 czerwca. Na spotkanie zapraszamy członków Parafialnej Rady Gospodarczej i Duszpasterskiej, organizacji istniejących przy naszej parafii oraz rodziców dzieci i młodzieży zaangażowanych w różnych grupach m.in. ministranci, schola i inne. Zapraszamy te organizacje i stowarzyszenia, które brały udział w organizacji festynów sprzed pandemii.
2. W najbliższym tygodniu odbędą się ostatnie próby przed Pierwszą Komunią św. Uczniowie ze SP nr 2 w środę i czwartek o godz. 16.30 a uczniowie ze SP nr 4 i dzieci chodzące do innych szkół w poniedziałek i wtorek o godz. 16.30.
3. W sobotę pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy o godz. 16.30.
4. Spowiedź przed Pierwszą Komunią św. w sobotę. Dzieci ze SP nr 2: od godz. 9.00 klasa 3A; 9.15 klasa 3B; 9.30 klasa 3C; 9.45 klasa III D. Dzieci ze SP nr 4: o godz. 10.00 klasa 3A; 10.20 – klasa 3B; 11.40 klasa IIIC oraz dzieci z innych szkół. Spowiedź zakończymy o godz. 11.00.
5. Za tydzień Uroczystość Pierwszej Komunii św. o godz. 10.30 i 12.00. Prosimy Parafian o przybycie na Mszę św. na inne godziny, aby dać możliwość rodzinom razem z dziećmi uczestniczenia w uroczystości. Ławki dla dzieci i rodziców będą oszarfowane.
6. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych w kościele (w dni powszednie po wieczornej Mszy św. i w niedziele o 17.10) oraz przy figurkach na wioskach. Kapłani w miarę możliwości będą nawiedzać miejsca modlitwy. Prosimy w kancelarii parafialnej lub zakrystii zgłaszać miejsca, gdzie trwa modlitwa.
7. W dniach 15 -18 maja odbędzie się w naszej parafii XII Płoński Maraton Biblijny. W kancelarii i zakrystii trwają zapisy na Maraton. Tam też można się zapisać się do Komitetu Organizacyjnego, który czuwał będzie nad sprawnym przeprowadzeniem maratonu.
8. W niedzielę 28 maja po porannej Mszy św. wyruszy pielgrzymka piesza do Smardzewa. Tegoroczną pielgrzymkę poprowadzi ks. Piotr. Powrót autokarem po zakończeniu Mszy św. Zgłoszenia w zakrystii i kancelarii parafialnej.
9. Trwają zapisy na XVII Diecezjalną Parafiadę Dzieci i Młodzieży, która odbędzie się w Płońsku w piątek 19 maja. Zachęcamy dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i średnich do zgłaszania swego udziału w Parafiadzie. Regulaminy dyscyplin sportowych oraz konkursów muzycznych, poetyckich i plastycznych umieszczone zostały na stronie internetowej parafii.
10. Zgodnie z wcześniejszą informacją na parkingach przykościelnych zamontowane zostały parkometry. Jak informowaliśmy 2 godziny są bezpłatne. Trzeba jednak po zaparkowaniu samochodu wydrukować bilet i włożyć go za szybę samochodu. Nasza decyzja podyktowana została brakiem miejsc parkingowych dla uczestników liturgii. Na parkingach stały samochody, których właściciele nie brali udziału w nabożeństwach.
11. Zachęcamy rolników do organizowania nabożeństwa poświęcenia pól na wioskach. W ramach nabożeństwa przewidziana jest modlitwa przy 4 kopcach oraz Msza św. sprawowana w intencji mieszkańców poszczególnych wiosek. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
12. W dniach 2-3 czerwca organizowany jest wyjazd na Jasną Górę na XI Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca. Zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
13. Zachęcamy do nabywania i lektury “Gościa Niedzielnego”, Miłujcie się, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego “Szczęść Boże”.
14. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy zabrać najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy artykuły poświęcone św. Bernadecie, błogosławionemu Carlo Acutis i rodzinie Ulmów oraz inne ciekawe artykuły i świadectwa nawróceń.
15. Dziękujemy za ofiary złożone na zakup granitu na alejkę procesyjną.
16. Drodzy Parafianie ! Po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 wracamy z ofertą kolonii parafialnych. W terminie 15 – 25 lipca 2023 r. zapraszamy dzieci, w szczególności zaangażowane w codzienną działalność parafii, na letni wypoczynek do Jastrowia k/ Złotowa. Po karty kwalifikacyjne na kolonie prosimy zgłaszać się do kancelarii parafialnej. ZAPRASZAMY !
PROBOSZCZ

Udostępnij to