Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 07 czerwca 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 07 czerwca 2020 r.
przez

10 Niedziela Zwykła (Uroczystość Trójcy Świętej), Rok A
1. Dzisiaj:
– po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla rodziców dzieci klas IV, przed Uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych
– po spotkaniu dla rodziców klas IV wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja do godz. 17.00, potem adoracja wspólna, Litania do Serca Bożego, Procesja Eucharystyczna i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem
– o godz. 15.30 pierwsze spotkanie dla narzeczonych
2. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. przed południem o 7.00, 8.45 i 10.00. O godz. 11.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Trasa procesji jest tradycyjna, więc i ołtarze ubieramy w miejscach, jak było do tej pory. Prosimy mieszkańców tych bloków, przy których znajdować się będą ołtarze o pomoc, aby ołtarze wyglądały jak najpiękniej. Prosimy również o obecność Asystę Procesyjną. Bezpośrednio po zakończeniu Procesji odprawimy Mszę św. dla tych, którzy nie mogli być o 10.00. Wieczorem Msza św. o 17.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 19.00. Siostry i Bracia! Zdajemy sobie sprawę z ważności Uroczystości, ale jesteśmy też świadomi z zagrożenia jakie niesie duża ilość osób, dlatego zwracamy się z serdecznym apelem, abyśmy na Uroczystość przybyli w maseczkach zasłaniając usta i nos. Maseczki miejmy założone w kościele, ale również w czasie Procesji. Te obostrzenia uzgodnione z Sanepidem i Komendą Policji są dla dobra wszystkich uczestników Uroczystości. Na wolnym powietrzu zachowując dystans nie musimy nosić maseczek, ale zdajemy sobie sprawę, że może nie zawsze będzie możliwość zachowania dystansu, dlatego wszyscy miejmy założone maseczki w kościele i w czasie Procesji.
3. W czwartek rozpoczynamy nowennę przed Poświęceniem Arcybractwa Straży Honorowej, które istnieje w naszej parafii od 22 lat, naszych rodzin i nas samych Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które będzie miało miejsce na Jasnej Górze w sobotę 20 czerwca. W kościele Nowenna w czasie nabożeństwa czerwcowego. Treść Nowenny znajduje się w Szczęść Boże. Zachęcamy również do indywidualnej modlitwy.
4. Od piątku do 12 czerwca, obchodzić będziemy Oktawę Bożego Ciała, podczas której oddajemy cześć Panu Jezusowi w Procesji Eucharystycznej.
5. W sobotę kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 16.30 rozpoczniemy odmawianie pierwszych trzech części Różańca. Potem Msza św., ostatnia część modlitwy różańcowej, Litania do Serca Pana Jezusa, Procesja Eucharystyczna z figurą Matki Bożej Fatimskiej i błogosławieństwo.
6. Za tydzień w niedzielę ks. Wojciech Ciemerych obchodzić będzie Uroczystość 25 lecia kapłaństwa. Msza św. jubileuszowa o godz. 12.30. We Mszy św. dziękować będziemy Dobremu Bogu za dar kapłaństwa ks. Wojciecha oraz będziemy się modlić o nowe powołania kapłańskie i zakonne w naszej parafii i Kościele.
7. W najbliższą niedzielę przypada 19 rocznica śmierci śp. ks. Romualda Jaworskiego. O godz. 16.30 przy Jego grobie odmówimy Różaniec, a o godz. 17.30 za zmarłego Proboszcza zostanie odprawiona Msza św. w naszej świątyni.
8. Również za tydzień w niedzielę o godz. 18.00 w sali teatralnej odbędzie się spotkanie dla rodziców młodzieży klas I przygotowujących się do Bierzmowania
9. W najbliższych dniach wyświetlany będzie w naszym kinie film Najświętsze Serce. Seanse 11 i 13 czerwca o 18.00 oraz 14 i 17 czerwca o godz. 20.00. Zachęcamy do obejrzenia pierwszego filmu o Najświętszym Serce Pana Jezusa.
10. Po przerwie spowodowanej pandemią wznowione są wszystkie spotkania grup modlitewnych i formacyjnych wg ustalonego wcześniej grafiku i w miejscach wcześniej wybranych. Udzielane są również Sakramenty Chrztu Świętego i Małżeństwa.
11. Po przerwie spowodowanej pandemią wznowiła pracę Poradnia Rodzinna. Wykaz specjalistów, dni oraz godziny przyjęć znajdują się w Szczęść Boże. Zachęcamy do korzystania z poradni. Doradca rozwoju osobistego zaprasza w każdą środę o g. 18.00. Szerzej o rozwoju osobistym piszemy w tym numerze.
12. Przy spotkaniach w grupach i udzielaniu Sakramentów św. należy pamiętać o reżimie epidemiologicznym.
13. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowym w kościele (w dni powszednie po wieczornej Mszy św. i w niedziele o 17.10).
14. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy wiele ciekawych artykułów, m.in. o rozpoczętym procesie Beatyfikacyjnym Emilii i Karola Wojtyłów, o odnalezieniu doczesnych szczątków św. Jadwigi w Trzebnicy, o zaangażowaniu się księży i osób zakonnych w walkę z korona wirusem i inne.
15. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Rycerza Niepokalanej, Rycerza Młodych, Rycerzyka Niepokalanej i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni.
16. W tym tygodniu kończymy pierwszy etap wzbogacania wnętrza naszego kościoła. Są to ilustracje wybranych Objawień Matki Bożej z całego świata. Ofiarodawcom poszczególnych kwater serdecznie dziękujemy. Jednocześnie zachęcamy do pokrycia kosztów namalowania pozostałych kwaterach.
PROBOSZCZ

Udostępnij to