Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 07 kwietnia 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 07 kwietnia 2019 r.
przez

5. Niedziela Wielkiego Postu, Rok C

1. Dziękujemy za udział w rekolekcjach wielkopostnych, za modlitwę, odbycie spowiedzi i przyjęcie Komunii św. Słowa wdzięczności kierujemy do dyrekcji szkół, przedszkoli, nauczycieli i katechetów, którzy pomogli dzieciom i młodzieży przybyć do kościoła oraz do wszystkich osób, które w jakikolwiek sposób czynnie zaangażowały się w przygotowanie poszczególnych nabożeństw i innych wydarzeń rekolekcyjnych. To był duży wysiłek organizacyjny, liturgiczny i duchowy. Wydaje się, że z naszej strony uczyniliśmy wszystko, co było możliwe, aby rekolekcje przyniosły zamierzony owoc. Resztę pozostawiamy Panu Bogu i ludzkim sumieniom.
2. Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie Asysty Procesyjnej. Zapraszamy członków Asysty Procesyjną oraz tych wszystkich, którzy chcą należeć do asysty. Zapraszamy również dzieci, aby zaangażowały się w Asystę, gdyż jest wiele dla nich funkcji. Prosimy dzieci na spotkanie z rodzicami. Spotkanie w sali teatralnej.
3. Dziś po Mszy Św. o 17.30 w kościele odbędzie się spotkanie dla uczestników pielgrzymki do Mediugorje.
4. Do jutra włącznie możemy zgłaszać jubileusze małżeńskie 25 i 50 lecia zawarcia Sakramentu Małżeństwa.
5. W najbliższą środę przypada 79 rocznica Zbrodni Katyńskiej i 9 Rocznica Katastrofy Smoleńskiej. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00 w kościele św. Michała.
6. W najbliższy piątek, kolejny raz w historii parafii, odprawimy Drogę Krzyżową ulicami miasta. Tak jak było w latach ubiegłych Nabożeństwo Drogi Krzyżowej przeżyjemy wspólnie z płońskimi parafiami. Nasze spotkanie modlitewne rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00. w naszej parafii, sprawowaną wspólnie przez proboszczów. Po Mszy św. ok. 18.40 wyruszymy ulicami: Młodzieżową, Grunwaldzką, Rynek i Płocką w kierunku Parafii św. Michała niosąc Krzyż i rozważając stacje Drogi Krzyżowej. Prosimy o wzięcie udziału w Drodze Krzyżowej służb mundurowych, strażaków i wszystkich stanów Kościoła. Prosimy również harcerzy o przybycie z pochodniami i wzięcie udziału w Drodze Krzyżowej. W związku z jedną wspólną Drogą Krzyżową, odwołane są Drogi Krzyżowe w naszej świątyni.
7. W sobotę o godz. 9.00 Msza św. w intencji Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku w dniu uroczystego poświecenia nowej strażnicy.
8. Płońskie parafie wraz zaprzyjaźnionymi organizacjami i instytucjami zapraszają na kolejne spotkanie modlitewno – integracyjne osoby niepełnosprawne wraz z rodzinami. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę 13 kwietnia. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz.. 10.00 w naszej świątyni. Prosimy o kontakt w parafiach i w stowarzyszeniu w celu pomocy niepełnosprawnym w dotarciu do świątyni. Więcej informacji o spotkaniu w Szczęść Boże.
9. Za tydzień Niedziela Palmowa. Palmy będziemy święcić na wszystkich Mszach św. Natomiast procesja z palmami wokół kościoła odbędzie się o godz. 12.30.
10. W Niedzielę Palmową odbędzie się w naszej parafii Diecezjalne Spotkanie Młodych, któremu będzie przewodniczył Biskup Pomocniczy Diecezji Płockiej Bp Mirosław Milewski. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 15.00, a potem młodzież z duszpasterzami przejdzie procesyjnie z palmami na dalszą część spotkania do hali sportowej przy ul. Kopernika.
11. W najbliższą niedzielę prosimy, aby dzieci przyniosły do świątyni skarbonki Caritas, które będą niesione w procesji z darami w Wielki Czwartek.
12. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.300 spotkanie dla dzieci klas Iii i rodziców przed Uroczystością Pierwszej Komunii św.
13. W ostatnim czasie odbyły się 3 Ekstremalne Drogi Krzyżowe oraz Terenowa Droga Krzyżowa. Dziękujemy za odwagę i za podjęty trud. Dziękujemy organizatorom z ks. Radosławem za podjęte inicjatywy.
14. Organizowany jest z naszej parafii nieodpłatny wyjazd na Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W ramach wyjazdu wykład ks. prof. Józefa Naumowicza „Wielkanoc w tradycji starochrześcijańskiej” oraz koncert pasyjny. Do wyjazdu zapraszamy uczestników Płońskiej Akademii A, B, C. Chrześcijaństwa oraz wszystkich chętnych. Wyjazd w najbliższy czwartek 11 kwietnia o godz. 15.30. Powrót ok. 20.30. Zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
15. Jasnogórska Rodzina Różańcowa serdecznie zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę do Kalisza – do Sanktuarium św. Józefa w dniu 4 maja br. Więcej informacji o pielgrzymce i możliwości zapisu w Szczęść Boże.
16. Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2018 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
17. W kancelarii parafialnej lub zakrystii możemy składać fanty na loterię fantową w czasie festynu, który odbędzie się 9 czerwca.
18. Parafia w Skierkowiźnie organizuje Rekolekcje o Miłości Miłosiernej, które rozpoczną się 30 kwietnia – wtorek po niedzieli Miłosierdzia. Więcej informacji i zapisy przez stronę internetową parafii Skierkowizna.
19. Trwa nadal zbiórka makulatury. Dochód przeznaczony zostanie na wybudowanie studni głębinowej Marianna w Kamerunie. Pojemniki wystawione są przy domu parafialnym.
20. Rozpoczęliśmy również zbiórkę odzieży, z której dochód przeznaczony zostanie również na wybudowanie studni głębinowej Marianna w Kamerunie. Pojemniki wystawione są obok pojemników z makulaturą.
21. W każdą sobotę od 19 do 21 działa w naszym kościele tzw. Konfesjonał Młodych. Szczególnie w Wielkim Poście jest to okazja do pogłębionej spowiedzi i spokojnego przygotowania się świat.
22. Dziś po Mszach św. mamy możliwość nabywania czekoladowych Baranków Wielkanocnych, dzieło CARITAS w cenie 5 zł oraz świec zwanych paschalikami na Uroczystość Wigilii Paschalnej. Możemy nabywać również różne dewocjonalia.
23. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy numer czasopisma Chrystus i Ty w całości poświęcony Okresowi Wielkiego Postu, oraz najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, w którym znajdziemy artykuły poświęcone Męce, Śmierci i Zmartwychwstaniu Chrystusa oraz świadectwa nawróceń. Zachęcamy do ich zabrania, a po przeczytaniu przekazania ich sąsiadom lub znajomym.
24. Zachęcamy do nabywania i lektury “Gościa Niedzielnego”, Małego Gościa i naszego “Szczęść Boże”. W Szczęść Boże umieściliśmy informacje odnośnie koncertu pasyjnego na UKSW, gdzie udamy się w najbliższy czwartek. Od dziś w Szczęść Boże zamieszczać będziemy artykuły poświęcone Mszy św. Zachęcamy do zainteresowania się naszą propozycją.
25. Dziś po każdej Mszy św. zbierane będą ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. Ofiary możemy składać również do skarbon w ciągu tygodnia.
26. Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na nasze prace oraz wszelką pomoc świadczoną parafii.

PROBOSZCZ

Udostępnij to

Przeczytaj podobne