Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 07 kwietnia 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 07 kwietnia 2024 r.
przez

2. Niedziela Wielkanocna, Rok B
1. Dzisiaj w Uroczystość Miłosierdzia Bożego możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
2. Niedziela Miłosierdzia rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia, który potrwa do następnej niedzieli. Ofiary w Tygodniu Miłosierdzia możemy składać do skarbon znajdujących się za ławkami.
3. Jutro przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która została przeniesiona Wielkiego Tygodnia na pierwszy dzień do oktawie Wielkanocy. Msze św. o 7.00; 10.00 i 18.00. Ten dzień obchodzony jest od kilku lat w Kościele jako Dzień Świętości Życia. Jedną z bardziej skutecznych form obrony zagrożonego życia nienarodzonych jest Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Osoby, które chcą włączyć się do tego Dzieła, złożą w poniedziałek na każdej Mszy św. przyrzeczenia. Czyste formularze Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego znajdują się na skarbonach za ławkami. W poniedziałek 20 min przed każdą Mszą św. te osoby wpisywane będą do specjalnej księgi. Prosimy aby kandydaci, którzy chcą podjąć Duchową Adopcję przynieśli z sobą świece. Mszy św. o godz. 18.00 przewodniczyć będzie Biskup Roman Marcinkowski.
4. We wtorek o godz. 19.00 w auli parafialnej spotkanie przed XVII Festynem Rodzin, który odbędzie się 16 czerwca. Na spotkanie zapraszamy członków Parafialnej Rady Gospodarczej i Duszpasterskiej, organizacji istniejących przy naszej parafii oraz rodziców dzieci i młodzieży zaangażowanych w różnych grupach m.in. ministranci, schola i inne. Zapraszamy te organizacje i stowarzyszenia, które brały udział w organizacji dotychczasowych festynów. Zapraszamy też inne stowarzyszenia do organizacji.
5. Również we wtorek o godz. 19.00 spotkanie przed bierzmowaniem dla klas II.
6. W czwartek od godz. 19.00 do 24.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Za adorację odpowiadają Wojownicy Maryi.
7. W naszej parafii w najbliższy weekend odbędą się warsztaty zatytułowane „Zraniona miłość”. Warsztaty w dniach od 12 do 14 kwietnia br. Więcej informacji o warsztatach i możliwość zapisu w Szczęść Boże, na plakatach i na fb-u.
8. W najbliższą sobotę odbędzie się Wiosenny Diecezjalny Turniej Tenisa Stołowego dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Zgłoszenia do środy włącznie w kancelarii parafialnej. Więcej informacji w Szczęść Boże, na fb i plakatach.
9. Za tydzień o godz. 12.00 Msza św. i spotkanie dla dzieci klas III oraz rodziców przed Uroczystością Pierwszej Komunii św.
10. W przyszłą niedzielę zapraszamy na kiermasz ciast zorganizowany przez członków Stowarzyszenia Niepełnosprawnych “Bądźmy Razem”. Dochód z kiermaszu w całości będzie przeznaczony na cele statutowe Stowarzyszenia.
11. Owocem Roku Miłosierdzia w naszej parafii jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Tę ważną modlitwę Kościoła odmawiamy każdego dnia o godz. 15.00, na którą serdecznie zapraszamy Parafian i Gości. Koronkę do Bożego Miłosierdzia zwiastują parafialne dzwony.
12. W dniach 15 – 23 lipca 2024 organizujemy kolonie w Bieszczadach dla dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat. Koszt pobytu 1900 zł. Cena zawiera: zakwaterowanie w Pensjonacie Gawra w Lesku (wyżywienie + nocleg), przejazd autokarem, bilety do zwiedzanych obiektów i atrakcji. W programie: zwiedzanie Zapory na Solinie, przejazd gondolami nad Soliną, Ogród Biblijny w Myczkowicach, Park miniatur cerkwi i kościołów drewnianych, bieszczadzkie drezyny rowerowe, bieszczadzka kolejka leśna, Komańcza, wędrówki po górach z przewodnikiem: Połonina Wetlińska i Tarnica i wiele innych. Więcej informacji dotyczących wyjazdu możemy znaleźć na facebooku wpisując Bieszczady z Maksymilianem 2024. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę w wysokości 300 zł. Ilość miejsc ograniczona.
13. Planujemy pielgrzymkę autokarową do Niemiec i Francji w dniach 21 września 02 października.. Koszt pielgrzymki wynosi 6240 zł i 170 euro. Dla stałych klientów koszt wynosi 5930 zł. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę 1500 zł. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
14. Rozpoczynamy II edycję zbiórki elektroodpadów, z której dochód przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowej im. Św. Stanisława Kostki w Afryce. Zużyty sprzęt A, G, D, sprzęt komputerowy, telewizory, wszelkiego typu baterie i inne temu podobne rzeczy składamy obok plebanii w wyznaczonym miejscu. Wjazd od ul. Północnej naprzeciw CPN-u. Zbiórka potrwa do 22 kwietnia włącznie. Zachęcamy do włączenia się w zbiórkę. Szczegóły w Szczęść Boże i na fb.
15. Zachęcamy do pełnienia straży honorowej przy Najświętszym Sakramencie. Grafik adoracji znajduje się w Szczęść Boże. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
16. Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1,5 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2023 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
17. Zwracamy się z prośbą o składanie fantów na konkurs z nagrodami, które możemy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
18. Zachęcamy do nabywania i lektury “Gościa Niedzielnego”, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego “Szczęść Boże”.
19. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy zabrać najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy następujące artykuły: O Zmartwychwstaniu, O Bożym Miłosierdziu, Rodzina szkołą modlitwy i wiele innych ciekawych artykułów oraz świadectwa nawróceń
20. Dziękujemy za ofiary złożone na prace związane z wymianą kostki brukowej na płyty granitowe w alei procesyjnej wokół kościoła oraz na schody granitowe z dwóch stron domu parafialnego.

PROBOSZCZ

 

Udostępnij to

Przeczytaj podobne