Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 07 lipca 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 07 lipca 2019 r.
przez

14 Niedziela Zwykła, Rok C

1. W miniony poniedziałek dekretem ks. Biskupa rozpoczął pracę w naszej parafii: ks. kan. dr Tadeusz Kulesza. Witamy serdecznie ks. Tadeusza i życzymy, by się dobrze czuł wśród nas, by Pan Bóg pomnażał jego pracę duszpasterską swoim błogosławieństwem w naszej parafii.
2. W sobotę kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Z racji ślubów Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 13.00 odmawianiem pierwszych trzech części Różańca. O godz. 14.30 Msza św., ostatnia część modlitwy różańcowej, procesja fatimska i błogosławieństwo.
3. Od dzisiaj rozpoczynamy zapisy na pielgrzymkę pieszą z Płocka na Jasną Górę. Aby to uczynić, należy najpierw w zakrystii lub kancelarii odebrać specjalny formularz. W zakrystii i kancelarii trwają również zapisy na pielgrzymkę duchową. Pielgrzymi duchowi otrzymują specjalnie przygotowane modlitewniki składając dobrowolną ofiarę. / Prezentacja modlitewnika /
4. W Szczęść Boże zamieściliśmy porządek Asysty Procesyjnej oraz osoby, które w niej uczestniczą. Wszystkich chętnych do włączenia się w to dzieło prosimy o zgłoszenie się do ks. proboszcza.
5. W dalszym ciągu możemy zgłaszać się Kościelnej Straży przed Najświętszym Sakramentem.
6. W piątek 26 lipca przy Centrum Zdrowia Szansa, przy ul. Wiejskiej 25b odbędą się bezpłatne badania wzroku. Więcej informacji o badaniach na tablicy ogłoszeń.
7. W ostatnich dniach w naszym ogrodzie parafialnym umieściliśmy część radosną różańca świętego – 5 tajemnic. Pozostałe, w zależności od posiadanych środków systematycznie będą umieszczane. Tajemnice różańcowe to płaskorzeźby odlane w brązie, umieszczone na naturalnym granicie.
8. Ogród służy odpoczynkowi osobom przebywających w Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym oraz wszystkich parafianom, począwszy od dzieci, młodzieży, dorosłych i osób borykających się z niepełnosprawnością, a także licznym stowarzyszeniom.
9. Obecnie ogród oprócz odpoczynku stał się miejscem szczególnej modlitwy. Jak mówił Papież Jan Paweł II: „Różaniec „to modlitwa, którą bardzo ukochałem. Przedziwna modlitwa! Przedziwna w swej prostocie i głębi zarazem. […] „.
10. W ten sposób spełnia się testament śp. ks. kan. Romualda Jaworskiego, aby takie miejsce znalazło się przy naszej świątyni. Osoby, które chciałyby wesprzeć ofiarą dalszą budowę naszą ścieżki różańcowej prosimy o kontakt z ks. proboszczem.
11. Nasza parafia wybudowała studnię głębinową w Kamerunie, która nosi nazwę MAKSYMILIAN. W chwili obecnej zbieramy środki na wybudowanie kolejnej studni o nazwie MARIANNA. Środki na wybudowanie studni pochodzić będą ze zbiórki makulatury oraz ubrań, które prowadzimy w naszej parafii oraz z ofiar darczyńców, które można składać w kancelarii parafialnej. W Szczęść Boże i na stolikach za ławkami znajdują się ulotki z numerem konta Fundacji Follereau, za pośrednictwem której będą przekazane pieniądze. Prosimy w tytule wpłaty zaznaczyć “Studnia Marianna”.
12. W czasie wakacji obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych niedzielnych. Do południa porządek tak jak w każdą niedzielę, zaś po południu Msze św. będą odprawiane o godz. 17.30 i 20.00, aby dać możliwość uczestniczenia we Mszy św. tym wszystkim, którzy będą w ciągu dnia wypoczywać. W tym czasie nie będzie Mszy św. w szpitalu, a w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym (hospicjum) Msze św. tylko w środy. W czasie Mszy św. o godz. 12.30 włączone będą głośniki zewnętrzne by dać możliwość udziału we Mszy św. rodzicom z małymi dziećmi.
13. Zachęcamy do nabywania i lektury Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego Szczęść Boże.
14. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów, m.in. o święceniach kapłańskich udzielonych choremu klerykowi, który żył jako ksiądz kilka dni, o cudach eucharystycznych oraz o Pierwszej Pielgrzymce do Ojczyzny Papieża Jana Pawła II”. Zachęcamy do zabrania, a po przeczytaniu do przekazania sąsiadom lub znajomym.
15. Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na nasze prace i wszelką pomoc świadczoną parafii.
16. Odczytanie zachęty Biskupa Płockiego do wzięcia udziału w Pielgrzymce na Jasną Górę.
PROBOSZCZ

ZACHĘTA BISKUPA PŁOCKIEGO PIOTRA LIBERY
PRZED WYRUSZENIEM 38. PIESZEJ PIELGRZYMKI DIECEZJI PŁOCKIEJ
NA JASNĄ GÓRĘ
Umiłowani Diecezjanie! Drodzy Jasnogórscy Pielgrzymi!
Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej od dziesięcioleci jest jednym z najważniejszych wydarzeń duszpasterskich w ciągu roku. Dobra duchowego, które płynie z tego dzieła, nie sposób zmierzyć, szczególnie dla umocnionych w wierze i miłości pątników. To piękny, sierpniowy widok – setki pielgrzymujących do Maryi, Czarnej Madonny, naszych diecezjan. Umacnia się nadzieja, że Kościół płocki jest młody.
Dlatego, podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku gorąco i serdecznie zachęcam Was do pielgrzymowania, do pójścia drogą wiary i nawrócenia, do Jasnogórskiej Pani. Szczególnie zwracam się do tych spośród Was, którzy nie podjęli jeszcze decyzji bądź wahają się, czy wyruszyć w drogę. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć osobiście, zachęcam do pielgrzymowania duchowego, które każdego roku coraz mocniej wpisuje się w krajobraz naszych wspólnot parafialnych.
Hasłem przewodnim tegorocznej pielgrzymki będą słowa: „Mocni Bożym Duchem”. Słowa te niosą ze sobą wiele ważnych treści. Modlić się będziemy podczas pielgrzymowania o ożywienie wiary w Ducha Świętego, w intencji naszej Ojczyzny i naszej diecezji.
Wszystkim pielgrzymom wędrującym na Jasną Górę oraz wspierających ich pielgrzymom duchowym, udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa i zapewniam o mojej modlitwie.
Płock, 18 czerwca 2019 r.
† Piotr Libera
Biskup Płocki

Udostępnij to