Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 07 lutego 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 07 lutego 2021 r.
przez

5.Niedziela Zwykła, Rok B

1. W środę zakończyliśmy wyjątkową w tym roku kolędę. Podsumowanie kolędy znajduje się w Szczęść Boże.
2. Dzisiaj o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prywatna do godz. 17.00. Potem adoracja wspólna i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
3. Od dzisiaj rozpoczynamy cykl spotkań dla narzeczonych przed zawarciem Sakramentu Małżeństwa. Spotkania w domu parafialnym o godz. 15.30 przez 4 niedziele w lutym, marcu, maju i lipcu.
4. We wtorek o godz. 18.00 Msza św., i spotkanie formacyjne dla uczniów klas II szkół średnich i starszych, kandydatów do Bierzmowania. Msza św. i spotkanie będzie również transmitowane na fb.
5. W czwartek obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msze św. o godz. 7.00; 10.00 i 18.00. Z racji pandemii nie będzie udzielany Sakrament Namaszczenia Chorych. Po każdej Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz odmówimy specjalne modlitwy za chorych a na koniec udzielimy chorym błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem, w podobny sposób jaki udziela się błogosławieństwa w Lourdes. W czwartek możemy uzyskać odpust zupełny modląc się za chorych.
6. Za tydzień o godz. 10.00 Msza św. w intencji dzieci objętych modlitwą różańcową rodziców.
7. Za tydzień a po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas III i ich rodziców przed Pierwszą Komunią Świętą. Spotkanie będzie również transmitowane na fb.
8. Dziękujemy Parafianom i Gościom za złożone ofiary na budowę studni głębinowej im. Ks. Kan. Romualda Jaworskiego w Afryce. Zebrano 2649 zł. Dziękujemy również członkom Odnowy w Duchu Świętym i członkom wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca za zorganizowanie zbiórki.
9. Trwa nadal zbiórka makulatury i ubrań, z której dochód przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowej im. Ks. Romualda Jaworskiego na Afryce. Pojemniki wystawione są na parkingach przykościelnych.
10. Terminarz Uroczystości parafialnych w bieżącym roku przedstawia się następująco:
– 16 maja – Uroczystość Pierwszej Komunii św.
– 30 maja Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych
– 17 czerwca Jubileusz 40 – lecia parafii
– 17 czerwca Uroczystość Bierzmowania
– 14 sierpnia Uroczystość odpustowa św. Maksymiliana
– 16 listopada Uroczystość odpustowa Matki Bożej Miłosierdzia
11. Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2020 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
12. Zwracamy się z prośbą, aby w kruchcie naszej świątyni nie zostawiać zniszczonych książek, obrazków, czasopism i dewocjonalii. Zniszczone rzeczy palimy, a nadające się do użytku przekazujemy do biblioteki.
13. Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
14. W Gościu niedzielnym znajduje się artykuł o zaangażowaniu naszej parafii w budowę studni głębinowych w Afryce.
15. W Szczęść Boże ukazał się kolejny artykuł poświęcony Objawieniom Maryjnym, których ilustracje umieściliśmy na zabudowie chóru. W tym numerze Objawienie z Beauraing w Belgii. W Szczęść Boże znajdziemy również List Przewodniczącego Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego na Dzień Życia Konsekrowanego.
16. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy zabrać nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy artykuły poświęcone Eucharystii, św. Józefowi z racji Roku św. Józefa oraz inne ciekawe artykuły, m.in. o rozproszeniach w modlitwie.
17. Dziękujemy za złożone ofiary na zaplanowane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.
PROBOSZCZ

Udostępnij to