Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 07 marca 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 07 marca 2021 r.
przez

3. Niedziela Wielkiego Postu, Rok B

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prywatna. O godz. 16.45 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
2. Od dzisiaj rozpoczynamy kolejny cykl spotkań dla narzeczonych przed zawarciem Sakramentu Małżeństwa. Spotkania w domu parafialnym o godz. 15.30 przez 4 niedziele.
3. Jutro przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Życzymy Niewiastom Bożego Błogosławieństwa oraz pomyślności w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym.
4. We wtorek o godz. 18.00 Msza św., i spotkanie formacyjne dla uczniów klas II szkół średnich i starszych, kandydatów do Bierzmowania. Msza św. i spotkanie będzie również transmitowane na fb.
5. W środę rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością św. Józefa. Nowenna każdego dnia po Mszy św. wieczornej.
6. W sobotę Wojownicy Maryi zapraszają na regionalne spotkanie formacyjne dla mężczyzn. Spotkanie rozpocznie się w Parafii św. Michała o godz. 12.30.Więcej informacji na tablicy ogłoszeń i fb.
7. Za tydzień a po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas III i ich rodziców przed Pierwszą Komunią Świętą. Spotkanie będzie również transmitowane na fb.
8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne (ZOBACZ PROGRAM), które potrwają do 17 marca. Rekolekcje poprowadzi Ojciec Jacek Szymczak – Dominikanin z Łodzi. Polecajmy Bogu w naszych modlitwach Ojca Rekolekcjonistę oraz módlmy się o stokrotne owoce Rekolekcji. Plan Rekolekcji podany jest w Szczęść Boże.
9. Zachęcamy serdecznie do dobrego i owocnego przeżycia Rekolekcji św. Jest to szczególny czas, który daje nam Pan Bóg. Już dzisiaj zapoznajmy się z programem Rekolekcji i uczestniczmy w taki sposób, w jaki proponują nam Rekolekcjoniści.
10. Spowiedź w czasie Rekolekcji od poniedziałku do środy. W niedzielę spowiedź św. tylko dla tych osób, które z racji wykonywanej pracy rzeczywiście nie będą mogli uczestniczyć w rekolekcjach.
11. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych – w Drodze Krzyżowej (piątek o godz. 16.30 – dla dzieci, o godz. 17.15 – dla dorosłych i o godz. 20.00 dla młodzieży i pracujących) oraz w nabożeństwie Gorzkich Żali (w niedzielę o 16.45).
12. W każdą sobotę od 19 do 20 działa w naszym kościele tzw. Konfesjonał Młodych. Szczególnie w Wielkim Poście jest to okazja do pogłębionej spowiedzi i spokojnego przygotowania się świat.
13. Chrzty w czasie Świąt Wielkanocnych odbędą się w I Dzień Świąt o godz. 10.0. Gdyby jednak Rodzice chcieli, aby ich dziecko zostało ochrzczone w czasie Wigilii Paschalnej, tak jak to było w latach ubiegłych, niech się zgłoszą do kancelarii. Zachęcamy do Chrztu Św. w tę Świętą Noc Zmartwychwstania Pańskiego, gdy wszyscy odnawiać będziemy Przyrzeczenia Chrztu Świętego.
14. W II Dzień Świąt Wielkanocy przeżywać będziemy Uroczystość Jubileuszy Małżeńskich: 25 i 50-lecia zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Czcigodnych jubilatów, którzy w ciągu całego 1971 i 1996 r. zawarli małżeństwa prosimy o kontakt w zakrystii lub kancelarii. Prosimy jubilatów o kontakt do 15 marca, abyśmy mogli zwrócić się do Księdza Biskupa o specjalne Błogosławieństwo dla Jubilatów. Prosimy, aby dzieci zainteresowały się uroczystością swoich rodziców.
15. We Wielkim Poście planujemy kolejny raz Ekstremalną Drogę Krzyżową, która odbędzie się 26 marca po Mszy w naszym kościele o godz. 18:00. Zgłoszenia na stronie www.edk.org.pl. Wszelkie informacje oraz kontakt przez stronę facebook – https://www.facebook.com/edkplonsk
16. W naszej parafii istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.
17. Po Mszach św. mamy możliwość nabywania czekoladowych Baranków Wielkanocnych, dzieło CARITAS w cenie 5 zł.
18. Trwa nadal zbiórka makulatury, ubrań, zabawek, toreb, butów i ubrań. Dochód przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowej im. Ks. Romualda Jaworskiego w Afryce. Pojemniki wystawione są na parkingach przykościelnych.
19. Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2020 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
20. Zachęcamy do nabywania Modlitewnika czcicieli św. Józefa oraz Akt poświęcenia się św. Józefowi wraz z filmem i Litanią. Pomoce poświęcone kultowi św. Józefa znajdują się na stoliku za ławkami.
21. W Szczęść Boże umieszczony jest grafik adoracji. Osoby, które chciałyby podjąć adorację 1 godz. w tygodniu niech się zgłoszą do ks. proboszcza.
22. Zachęcamy do nabywania i lektury “Gościa Niedzielnego”, Miłujcie się, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego “Szczęść Boże”. W Szczęść Boże zamieszczone są Informacje Redakcji Audycji Katolickich TVP dotyczące Rekolekcji wielkopostnych w TVP3 dla dzieci.
23. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy zabrać nieodpłatny najnowszy numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy artykuł poświęcony apostazji; czym jest i jakie niesie konsekwencje, artykuły poświęcone św. Józefowi, oraz inne ciekawe artykuły, m.in. świadectwa nawróceń i uzdrowień.
24. Dziękujemy za złożone ofiary na zaplanowane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.
25. Jak ogłaszaliśmy, dzisiaj członkowie Odnowy w Duchu Świętym zbierają ofiary do puszek na pokrycie kosztów leczenia terapią genową chorej 2 letniej Laury Paczuły z Ciechanowa. Na ten cel przeznaczony jest również kiermasz ciast.

Proboszcz

Udostępnij to