Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 07 października 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 07 października 2018 r.
przez

27. Niedziela Zwykła, Rok B
1. Dziś o godz. 12.30 Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości. Mszy św. przewodniczyć będzie Biskup Mirosław Milewski. Po Mszy św. nastąpi odsłonięcie obelisku Niepodległości. Zapraszamy Parafian i gości oraz przedstawicieli szkół, organizacji, instytucji i stowarzyszeń istniejących na terenie miasta i powiatu wraz z pocztami sztandarowymi. Prosimy również o przybycie harcerzy i strażaków.
2. W środę po Mszy św. o godz. 18.45 Różaniec, a potem spotkanie dla młodzieży przed Bierzmowaniem.
3. W sobotę od godziny 8.00 wyjście Szafarzy do chorych i starszych z Komunią św.
4. Z racji ślubów Nabożeństwo Fatimskie w sobotę rozpoczniemy o godz. 15.00. O godz. 16.30 Msza św., ostatnia część Różańca i Procesja Fatimska – ostatnia w tym roku.
5. Za tydzień 14 października odbędzie się w naszej parafii II Kongres Rodziny SZCZĘŚLIWE MAŁŻEŃSTWO – SZCZĘŚLIWA RODZINA organizowany przez naszą parafię i Centrum Zdrowia SZANSA. Zachęcamy do licznego udziału, zwłaszcza nauczycieli i rodziców. Więcej informacji oraz program Kongresu w Szczęść Boże.
6. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas III i rodziców przed I Komunią św. Dzieci otrzymają różańce.
7. W poniedziałek 15 października o godz. 17.00 w kaplicy na cmentarzu parafialnym odbędzie się pogrzeb dzieci utraconych. Zapraszam do udziału we Mszy św. i modlitwie.
8. We wtorek 16 października w 40 rocznicę wyboru Karola Wojtyłły na Stolicę Piotrowa organizujemy II Bieg Papieski. Bieg rozpocznie się o godz. 11.00 przy Szkole Podstawowej nr 4 im. Papieża Jana Pawła II. Zgłoszenia w sekretariacie SP nr 4. Więcej informacji o biegu na plakatach.
9. Zapraszamy na modlitwę różańcową. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w następujących godzinach:
a. dla dorosłych: od poniedziałku do soboty o godz. 17.15, a w niedziele o 16.45
b. dla młodzieży i pracujących – od poniedziałku do piątku o godz. 18.45;
c. dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.
Dzieci otrzymują pamiątki obecności na modlitwie różańcowej, które wklejają do otrzymanych książeczek. Na zakończenie października dla dzieci, które uczestniczyć będą we wszystkich, lub prawie wszystkie różańcach przewidzieliśmy specjalną nagrodę. Dzieci, które nie mają jeszcze książeczek otrzymają je po Mszy św.
10. W kancelarii parafialnej można zamawiać Msze św. oraz wypominki na przyszły rok. Przypominamy, że “zamawiając wypominki”, włączamy tym samym naszych bliskich w nieustanną modlitwę Kościoła, którą zanosi on do Pana Boga za zmarłych. Obok modlitwy osobistej, Mszy św. oraz ofiarowanych za zmarłych odpustów, wypominki są najważniejszą pomocą, którą nasi bliscy mogą otrzymać i której mają prawo od nas się spodziewać.
11. W Szczęść Boże umieściliśmy dni, w których dyżury w kancelarii parafialnej pełnią poszczególni księża. Sprawy, które wymagają obecności ks. proboszcza prosimy załatwiać we wtorki lub soboty.
12. W Szczęść Boże znajdują się informacje o skautach i skautkach. Zapraszamy dzieci i młodzież do zapisania się do tego harcerskiego ruchu.
13. W zakrystii możemy nabyć Kalendarz Rolników na 2018 r. w cenie 25 zł.
14. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy numer czasopisma Chrystus i Ty. W czasopiśmie znajdziemy artykuły poświęcone 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową oraz artykuły poświęcone Ojcu Pio i 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tam również znajdziemy najnowszy numer czasopisma Miłujcie się. Zachęcamy do nabywania czasopism.
15. Ze stolików za ławkami możemy zabrać nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, w którym znajdziemy następujące artykuły: o Janie Pawle II z racji 40 rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową, o współczesnej stygmatyczce oraz świadectwa nawróceń. Po przeczytaniu czasopisma prosimy o przekazanie go sąsiadom.
16. Zachęcamy do nabywania u ministrantów Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego Szczęść Boże.
17. Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na obelisk Niepodległości oraz wszelką pomoc świadczoną parafii.
PROBOSZCZ

Udostępnij to