Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 07 sierpnia 2022 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

19 Niedziela Zwykła, Rok C
1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja do godz. 17.00. Potem adoracja wspólna, procesja eucharystyczna i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Prosimy o obecność asystę oraz dziewczynki do sypania kwiatkami.
2. Możemy się jeszcze zapisać na pielgrzymkę pieszą do Sierpca, która wyruszy w piątek po porannej Mszy św.. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.30 w sali teatralnej spotkanie przed pielgrzymką. Pielgrzymka, w sposób szczególny, skierowana jest do tych naszych parafian, którzy nie mogą wziąć udziału w dłuższej pielgrzymce na Jasną Górę. Zachęcamy do licznego udziału w jubileuszowej / 30 / pielgrzymce, którą zapoczątkował nasz pierwszy proboszcz, śp. ks. Kan. Romuald Jaworski. Tegorocznej pielgrzymce przewodniczyć będzie ks. proboszcz. Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce tych, którzy byli u początków jej istnienia.
3. W czwartek 11 sierpnia po Mszy św. o godzinie 18.00 do północy zapraszamy na nocną adorację. Od godziny 23.00 rozpocznie się rozważanie Męki Pańskiej z oprawą muzyczną. Zapraszamy wszystkich do udziału i do przebywania w obecności Chrystusa Eucharystycznego. Opiekunami czuwania są Wojownicy Maryi Płońsk.

4. W sobotę o godz. 12.30 rozpoczniemy Nabożeństwo Fatimskie – odmawianie 3 części różańca. O godz. 14.00 Msza św. i po odmówieniu ostatniej części Różańca, ok. godz. 15.00 rozpocznie się procesja fatimska.
5. Za tydzień w niedzielę w naszej parafii uroczystość odpustowa ku czci św. Maksymiliana Kolbego. Za wstawiennictwem naszego Patrona będziemy prosić o potrzebne łaski dla całej naszej wspólnoty parafialnej, zwłaszcza dla tych, którzy nie radzą sobie z trudami codziennego życia: chorych, samotnych, bezrobotnych, skrzywdzonych przez złych ludzi. Wypraszajmy także Boże błogosławieństwo dla parafialnych dzieł duszpasterskich i prac administracyjno-remontowych. Msze św. taka jak w każdą niedzielę wakacyjną. Uroczystą sumę odpustową oraz procesję eucharystyczną odprawimy o godz. 12.30. Na procesję prosimy asystę oraz dziewczynki do sypania kwiatkami. Tegorocznej uroczystości odpustowej przewodniczyć będzie ks. Jarosław Tomaszewski, były wikariusz naszej parafii. W Uroczystość odpustową możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Korzystajmy więc dzisiaj ze spowiedzi św. Do soboty włącznie trwa Nowenna do św. Maksymiliana.
6. Przez całą Uroczystość odpustową czynne będzie stoisko z książką religijną oraz dewocjonaliami. Zachęcamy do nabywania Pisma św., modlitewników oraz publikacji o naszej parafii.
7. Zachęcamy do udziału w Apelach Jasnogórskich w naszej świątyni o godz. 21.00. Apele do niedzieli włącznie. Możemy jeszcze zapisać się na pielgrzymkę duchową. Mamy jeszcze kilka modlitewników.
8. Zapraszamy na pielgrzymkę do Krakowa, Zakopanego, Ludźmierza, Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach 10-12 września br. W programie zwiedzanie zamku na Wawelu, Bazyliki Mariackiej, Łagiewnik, świątyni św. Jana Pawła II. W Zakopanem wjazd na Gubałówkę, pobyt w sanktuarium na Krzeptówkach, w świątyni na Olczy, pobyt pod skocznią, w kościele i cmentarzu na Pęksowym Brzysku i na Krupówkach Przewidziane jest również ognisko. Koszt przejazdu, ubezpieczenia, biletów wstępów, śniadań i obiadokolacji wynosi 650 zł. Zaliczka 100 zł. Pozostałą sumę wpłacamy na tydzień przed wyjazdem Zgłoszenia u ks. proboszcza, w kancelarii parafialnej i zakrystii.

9. W związku z ładną pogodą i upałami prosimy o zachowanie stosownego stroju przybywając do kościoła.
10. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Rycerza Niepokalanej, Rycerza Młodych, Rycerzyka Niepokalanej i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni.
11. Dziękujemy za złożone ofiary na wykonywane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.
KS. PROBOSZCZ

Udostępnij to

Przeczytaj podobne