Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 08.05.2022 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

4. Niedziela Wielkanocna, Rok C
1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza. Zachęcamy do modlitwy w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych w naszej parafii, Ojczyźnie i Kościele Powszechnym.
2. Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas III oraz rodziców przed Uroczystością Pierwszej Komunii Świętej.
3. W czwartek o godz. 19.00 Msza św. z modlitwą wstawienniczą.
4. Szkolny Klub Wolontariusza działający przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Świętego Stanisława Kostki w Płońsku serdecznie zaprasza na spotkanie miłośników podróży rowerowych. O tym jak planować i organizować długie rowerowe wyprawy- opowiedzą Darek i Bartek – wolontariusze i pasjonaci turystyki rowerowej. Spotkanie odbędzie się w czwartek 12.05.2022 o godz. 19.00 w sali teatralnej w naszym kościele. Więcej szczegółów o tym wydarzeniu na stronie fb Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Płońsku. Zapraszamy.
5. W piątek pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy o godz. 16.30.
6. W najbliższym tygodniu odbędą się ostatnie próby przed Pierwszą Komunią św. Uczniowie ze SP nr 2 w poniedziałek i środę o godz. 16.30 a uczniowie ze SP nr 4 i dzieci chodzące do innych szkół we wtorek i czwartek o godz. 16.30.
7. Spowiedź przed Pierwszą Komunią św. w sobotę. Dzieci ze SP nr 2: od godz. 9.00 klasa 3A; 9.20 klasa 3B; 9.40 klasa 3C; 10.00 klasa III D. Dzieci ze SP nr 4: o godz. 10.20 klasa 3A; 10.40 – klasa 3B; 11.00 klasa IIIC oraz dzieci z innych szkół. Spowiedź zakończymy o godz. 11.15.
8. Za tydzień Uroczystość Pierwszej Komunii św. o godz. 8.45 i 11.15. Prosimy Parafian o przybycie na Mszę św. na inne godziny, aby dać możliwość rodzinom razem z dziećmi uczestniczenia w uroczystości. Ławki dla dzieci i rodziców będą oszarfowane.
9. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych w kościele (w dni powszednie po wieczornej Mszy św. i w niedziele o 17.10) oraz przy figurkach na wioskach. Kapłani w miarę możliwości będą nawiedzać miejsca modlitwy. Prosimy w kancelarii parafialnej lub zakrystii zgłaszać miejsca, gdzie trwa modlitwa. Zwracamy się tez z prośba do mieszkańców naszej parafii o udekorowanie Figur i Krzyży przydrożnych.
10. W dniach 16 -19 maja odbędzie się w naszej parafii XI Płoński Maraton Biblijny. W kancelarii i zakrystii trwają zapisy na Maraton. Tam też można się zapisać się do Komitetu Organizacyjnego, który czuwał będzie nad sprawnym przeprowadzeniem maratonu.
11. Rozpoczęliśmy zapisy na XVII Diecezjalną Parafiadę Dzieci i Młodzieży, która odbędzie się w Płońsku 27 maja. Zachęcamy dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i średnich do zgłaszania swego udziału w Parafiadzie. Regulaminy dyscyplin sportowych oraz konkursów muzycznych, poetyckich i plastycznych umieszczone zostały na stronie internetowej parafii.
12. Wojownicy Maryi organizują w sobotę 14 maja wyjazd do Lichenia na ogólnopolskie spotkanie formacyjne Tata i dziecko. Więcej informacji o wyjeździe na tablicy ogłoszeń.
13. Po przerwie spowodowaną pandemią rozpoczęła działalność parafialna kawiarenka. Kawiarenka znajduje się w domu parafialnym i czynna jest w każdą niedzielę od godz. 9.00 d0 12.00, gdzie możemy zjeść smaczne ciasto i wypić kawę czy herbatę. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszej kawiarenki.
14. Zachęcamy rolników do organizowania nabożeństwa poświęcenia pól na wioskach. W ramach nabożeństwa przewidziana jest modlitwa przy 4 kopcach oraz Msza św. sprawowana w intencji mieszkańców poszczególnych wiosek. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
15. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza wszystkich chętnych na wyjazd do Częstochowy w sobotę 21 maja 2022 na XXVI Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym na Jasnej Górze. Zapisy i wszelkie informacje pod nr 698 675 036.
16. Wspólnota Krwi Chrystusa organizuje pielgrzymkę na Odpust Matki i Królowej Przenajświętszej Krwi w dniu 22 maja. Po uroczystości odpustowej przejazd na Jasną Górę. Więcej informacji o wyjeździe na plakacie na zewnątrz świątyni.
17. Osoby które zamówiły Msze św. w czasie Uroczystości Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego 29 maja o godz. 11.15 proszone są o zgłoszenie do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
18. Zachęcamy do nabywania i lektury “Gościa Niedzielnego”, Miłujcie się, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego “Szczęść Boże”.
19. Wychodząc ze świątyni możemy nabywać kolorowankę dla dzieci zatytułowaną Kolorowe Święte. Kolorowankę wydała nasza parafia a przygotowały ją: Marta Piórkowska, Monika Maria Brzezińska i Krystyna Marszał-Jankowska. Koszt kolorowanki wynosi 16 zł. Zachęcamy do nabywania kolorowanki, która przybliża postacie świętych niewiast.
20. Dziękujemy za złożone ofiary na zaplanowane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.

PROBOSZCZ

Udostępnij to