Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 08 kwietnia 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 08 kwietnia 2018 r.
przez

2. Niedziela Wielkanocna, Rok B

1. Dzisiaj w Uroczystość Miłosierdzia Bożego możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
2. Niedziela Miłosierdzia rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia, który potrwa do następnej niedzieli. Ofiary w Tygodniu Miłosierdzia możemy składać do skarbon znajdujących się za ławkami.
3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas III i rodziców przed I Komunią św.
4. Nieformalna Grupa Teatralna „Na deskach” zaprasza dzisiaj o godz. 16.00 do sali widowiskowej kościoła parafii św. Maksymiliana w Płońsku na dramat pt. „Drabina”.. Bilety na spektakl dostępne wyłącznie w zakrystii parafialnej u ks. Radka.
5. Jutro przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o 7.00; 10.00 i 18.00. Ten dzień obchodzony jest od kilku lat w Kościele jako Dzień Świętości Życia. Jedną z bardziej skutecznych form obrony zagrożonego życia nienarodzonych jest Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Osoby, które włączyły się do tego Dzieła, złożą jutro na każdej Mszy św. przyrzeczenia. Wypełnione formularze i prześlemy do Centrum Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
6. We wtorek 10 kwietnia o godz. 10.00 Msza św. w Parafii sw. Michała w związku z 78 rocznicą Zbrodni Katyńskiej i 8 rocznicą Katastrofy Smoleńskiej. Po Mszy św. dalsza część uroczystości w parku przy ul. Kolejowej.
7. Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie zaprasza Płońską Akademię A, B, C Chrześcijaństwa do na koncert z okazji setnej rocznicy Niepodległości i okolicznościowy wykład. W ramach wyjazdu również zwiedzanie Campusu Uniwersyteckiego i Zespołu Pokamedulskiego. Wyjazd w środę 11 kwietnia godz. 15.30. Powrót ok. 20.30. Koszt przejazdu 10 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Na koncert zapraszamy członków Płońskiej Akademii, członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku i wszystkich chętnych.
8. W najbliższy piątek odbędzie się kolejne spotkanie przed Festynem Rodzin. Zachęcamy rodziców dzieci i młodzieży zaangażowanych w różne grupy istniejące przy parafii o włączenie się w przygotowanie festynu i przybycie na spotkanie. Festyn Rodzin i kolonie, które organizujemy, to dzieło, które trwa już 14 lat. To dzieło służy integracji parafian, ale również pomocy dzieciom w wyjedzie na kolonie w Dźwirzynie. Tym serdecznie zapraszamy na spotkanie. Na spotkanie zapraszamy również przedstawicieli instytucji i organizacji, które chcą się włączyć w nasze wspólne dzieło
9. W sobotę 14 kwietnia odbędzie się w naszej parafii Dzień skupienia dla członków Kół Żywego Różańca i wszystkich chętnych. Dzień skupienia rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00.
10. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas IV oraz rodziców przed Uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.
11. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy w Polsce X Tydzień Biblijny. Również za tydzień odbędzie się w naszej Ojczyźnie II Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. W tym dniu każdą Mszę św. rozpoczniemy odczytaniem Listu do Rzymian z odpowiednim komentarzem, a na zakończenie Mszy św. każdy z nas otrzyma karteczkę z wybranymi wersetami Listu do Rzymian i dobranym do niego psalmem.
12. W czwartek 19 czerwca o godz. 19.00 odbędzie się Walne Sprawozdawcze Zebranie Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian. Zapraszamy członków klubu i wszystkich zainteresowanych sportem.
13. Za dwa tygodnie w niedzielę 22 kwietnia o godz. 12.30 przeżywać będziemy w naszej świątyni jubileusz 60 – lecia kapłaństwa ks. kan. dr Franciszka Kacprzyckiego i ks. kan. Ludwika Jasińskiego. Już dziś serdecznie zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. dziękczynnej za naszych kapłanów.
14. Skauci Europy zapraszają dziewczyny w wieku 12-17 lat na zbiórkę harcerską. Spotkanie 22 kwietnia o godz. 12.00 przy naszym kościele. Zbiórka zakończy się o godz. 15.00 przy kaplicy parafii św. Ojca Pio.
15. Owocem Roku Miłosierdzia w naszej parafii jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Tę ważną modlitwę Kościoła odmawiamy każdego dnia o godz. 15.00, na którą serdecznie zapraszamy Parafian i Gości. Koronkę do Bożego Miłosierdzia zwiastują parafialne dzwony.
16. Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1% na działalność naszego klubu sportowego przy rozliczeniu z Urzędem Skarbowym.
17. Zachęcamy do pełnienia straży honorowej przy Najświętszym Sakramencie. Zgłoszenia u Pani Ewy Szymańskiej.
18. W kancelarii parafialnej i zakrystii możemy składać fanty na loterię, zgłosić chęć pomocy w organizacji festynu oraz zapisać się na przyniesienie ciasta na festyn.
19. Zachęcamy do nabywania i lektury Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
20. Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na nasze prace i wszelką pomoc świadczoną parafii.

PROBOSZCZ

Udostępnij to

Przeczytaj podobne