Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 08 lipca 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 08 lipca 2018 r.
przez

14 Niedziela Zwykła, Rok B

1. W piątek kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 16.30 rozpoczniemy odmawianie pierwszych trzech części Różańca. Potem Msza św., ostatnia część modlitwy różańcowej, procesja fatimska i błogosławieństwo. Prosimy o obecność asystę oraz dzieci.
2. W sobotę mija piętnaście lat od śmierci śp. ks. Adama Sasina, który pracował w naszej parafii jako wikariusz w latach 1983-84. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
3. Caritas Diecezji Płockiej prowadzi akcję Plecak pełen uśmiechu, która polega na wypełnieniu przyborami szkolnymi plecaków, które przekażemy dzieciom płońskich szkół. Rodziny, które chciałyby włączyć się w akcję, proszone są o odebranie plecaków z zakrystii lub kancelarii parafialnej, wypełnienie ich przyborami i oddanie do 27 sierpnia.
4. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na organizowane przez naszą parafię Kolonie w Dźwirzynie. Karty możemy odebrać w zakrystii, a po wypełnieniu przez rodziców prosimy o jak najszybsze oddanie.
5. Od dzisiaj rozpoczynamy zapisy na pielgrzymkę pieszą z Płocka na Jasną Górę. Aby to uczynić, należy najpierw w zakrystii lub kancelarii odebrać specjalny formularz. W zakrystii i kancelarii trwają również zapisy na pielgrzymkę duchową. Pielgrzymi duchowi otrzymują specjalnie przygotowane modlitewniki składając dobrowolną ofiarę. / Prezentacja modlitewnika /
6. W niedziele wakacyjne obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych niedzielnych. Do południa porządek tak jak w każdą niedzielę, zaś po południu Msze św. będą odprawiane o godz. 17.30 i 20.00, aby dać możliwość uczestniczenia we Mszy św. tym wszystkim, którzy będą w ciągu dnia wypoczywać. W tym czasie nie będzie Mszy św. w szpitalu, a w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym (hospicjum) Msze św. tylko w środy.
7. Zachęcamy do nabywania i lektury Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego Szczęść Boże. Rycerz Niepokalanej podejmuje tematykę roli mężczyzny w Kościele. Autorzy starają się odnaleźć we wspólnocie Kościoła, męską stronę duszpasterską, którą co raz częściej dominują kobiety. Czy Kościół ma coś do zaoferowania mężczyznom? Czy ich rola jest kluczowa w budowaniu codzienności duszpasterskiej w parafiach, na te i inne pytania znajdziemy odpowiedź w najnowszym wydaniu “Rycerza”.
8. Ze stolików za ławkami możemy zabrać nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny. Po przeczytaniu prosimy o przekazanie ich sąsiadom.
9. Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na nasze prace i wszelką pomoc świadczoną parafii.
10. Odczytanie zachęty Biskupa Płockiego do wzięcia udziału w Pielgrzymce na Jasną Górę.

PROBOSZCZ

Udostępnij to