Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 08 marca 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 08 marca 2020 r.
przez

2. Niedziela Wielkiego Postu, Rok A

1. Dziś przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Życzymy Niewiastom Bożego Błogosławieństwa oraz pomyślności w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym.
2. Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas III i Rodziców przed Uroczystością Pierwszej Komunii Świętej.
3. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Płońsku serdecznie zaprasza osoby zainteresowane tematyką rodzicielstwa zastępczego na spotkanie 12 marca w godzinach 15.00-17.00. Spotkanie odbędzie się w Domu Parafialnym im. św. Faustyny w Płońsku, w kawiarence „Duchowa Arka”. W tym samym miejscu i w tych samych godzinach pracownicy PCPR pełnić będą dyżury w każdy pierwszy czwartek miesiąca.
4. Za tydzień o godz. Msza św. w intencji dzieci objętych modlitwą różańcową rodziców, a po Mszy św. spotkanie formacyjne w domu parafialnym.
5. Za tydzień
– po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas IV i Rodziców przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych
– o godz. 18.15 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, dla uczniów z klas I szkół średnich oraz uczniów z klas starszych, którzy jeszcze nie mieli Bierzmowania. Spotkanie w sali teatralnej.
6. W dniach 17 i 23 marca wyświetlany będzie w naszym kinie film Najświętsze Serce. Seanse o 18.00 i 20.00. Zachęcamy do obejrzenia pierwszego filmu o Najświętszym Serce Pana Jezusa.
7. W środę rozpoczęliśmy Wielki Post, przygotowujący nas – poprzez rozważanie Męki i Śmierci Pańskiej – do powstania z własnych grzechów i słabości. Radykalne zerwanie z grzechem, podjęte wyrzeczenia oraz wielkopostne praktyki i nabożeństwa mają jeden, podstawowy cel – osobiste nawrócenie, poprzez które każda i każdy z nas staje się nowym człowiekiem. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej, która będzie się odprawiać w piątki (o 16.30 dla dzieci, o 17.15 dla dorosłych oraz o godz. 20.00 dla młodzieży i pracujących) i w nabożeństwie Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym (w niedziele o 16.45). W czasie Nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali dzieci i młodzież otrzymują specjalne pamiątki, które wklejają do specjalnych książeczek.
8. W Wielkim Poście nasza parafia podejmuje następujące inicjatywy:
– 21 marca, wyruszymy w Terenową Drogę Krzyżową na trasie Płońsk – Milewo – Smardzewo – Szymaki – Płońsk (ok.20 km). Wymarsz o godz. 15.00.
– 27 marca wyruszy IV Ekstremalna Droga Krzyżowa do Czerwińska. Wymarsz o godz. 20.00.
Na Terenową Drogę Krzyżową zapisy w zakrystii a na Ekstremalną Drogę Krzyżową zapisy na stronie www.edk.org.pl Zachęcamy do zainteresowania się naszymi propozycjami.
9. Chrzty w czasie Świąt Wielkanocnych odbędą się w I Dzień Świąt o godz. 13.45. Gdyby jednak Rodzice chcieli, aby ich dziecko zostało ochrzczone w czasie Wigilii Paschalnej, tak jak to było w roku ubiegłym, niech się zgłoszą do kancelarii. Zachęcamy do Chrztu Św. w tę Świętą Noc Zmartwychwstania Pańskiego, gdy wszyscy odnawiać będziemy Przyrzeczenia Chrztu Świętego.
10. W II Dzień Świąt Wielkanocy przeżywać będziemy Uroczystość Jubileuszy Małżeńskich: 25 i 50-lecia zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Czcigodnych jubilatów, którzy w ciągu całego 1970 i 1995 r. zawarli małżeństwa prosimy o kontakt w zakrystii lub kancelarii. Prosimy jubilatów o kontakt do 6 kwietnia, abyśmy mogli zwrócić się do Księdza Biskupa o specjalne Błogosławieństwo dla Jubilatów. Prosimy, aby dzieci zainteresowały się uroczystością swoich rodziców.
11. Zachęcamy do korzystania z Konfesjonału Młodych, który czynny jest w każdą sobotę w godz. 19.00 – 20.00.
12. Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2019 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
13. W naszej parafii istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.
14. Na stolikach za ławkami znajduje się Księga Trzeźwości, gdzie możemy wpisać swoją abstynencję na Wielki Post lub dłuższy okres.
15. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy numer czasopisma Chrystus i Ty poświęcony Okresowi Wielkiego Postu. Znajdziemy tam również artykuł jak dobrze przygotować się do spowiedzi oraz inne artykuły. Na stolikach za ławkami znajduje się również nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów, m.in. o filmie „Najświętsze Serce”. Zachęcamy do zabrania czasopisma, a po przeczytaniu przekazaniu go sąsiadom lub znajomym.
16. Zachęcamy do nabywania i lektury Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże. W Szczęść Boże zamieszczony został List Bpa Jerzego Mazura, delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Misji.
17. W minionym tygodniu rozpoczęliśmy prace związane z plastycznym wypełnieniem balustrad naszego chóru, a w poniedziałek rozpoczniemy w ogrodzi prace związane z renowacją naszego ogrodu. Dziękujemy za ofiary składane na nasze prace oraz wszelką pomoc świadczoną parafii.
18. Jak ogłaszaliśmy, dzisiaj w całej Polsce zbierane są ofiary do puszek i skarbon na rzecz polskich misjonarek i misjonarzy pracujących w Afryce. W chwili obecnej na misjach pracuje 1903 polskich misjonarzy w 98 krajach. Do skarbon ofiary możemy składać również przez cały tydzień.
PROBOSZCZ

 

Udostępnij to