Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 08 sierpnia 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 08 sierpnia 2021 r.
przez

19 Niedziela Zwykła, Rok B
1. Możemy się jeszcze zapisać na pielgrzymkę pieszą do Sierpca, która wyruszy w czwartek po porannej Mszy św. Możemy wziąć udział również w 1 dniu pielgrzymki. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.30 w sali teatralnej spotkanie przed pielgrzymką.
2. W piątek o godz. 13.30 rozpoczniemy Nabożeństwo Fatimskie – odmawianie 3 części różańca. O godz. 15.00 Msza św. i po odmówieniu ostatniej części Różańca, ok. godz. 16.00 rozpocznie się procesja fatimska, na którą zapraszamy dzieci i parafian.
3. W sobotę w naszej parafii uroczystość odpustowa ku czci św. Maksymiliana Kolbego. Za wstawiennictwem naszego Patrona będziemy prosić o potrzebne łaski dla całej naszej wspólnoty parafialnej, zwłaszcza dla tych, którzy nie radzą sobie z trudami codziennego życia: chorych, samotnych, bezrobotnych, skrzywdzonych przez złych ludzi. Wypraszajmy także Boże błogosławieństwo dla parafialnych dzieł duszpasterskich i prac administracyjno-remontowych. Msze św. o godz. 7.00, 8.45, 10.00, 12.00 i 18.00. Uroczystą sumę odpustową oraz procesję eucharystyczną odprawimy o godz. 12.00. Na procesję prosimy asystę oraz dziewczynki do sypania kwiatkami. Tegorocznej uroczystości odpustowej przewodniczyć będzie ks. Jan Każmierczak, emerytowany proboszcz parafii Krysk. W Uroczystość odpustową możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Korzystajmy więc dzisiaj ze spowiedzi św. Do piątku włącznie trwa Nowenna do św. Maksymiliana.
4. Przez całą Uroczystość odpustową czynne będzie stoisko z książką religijną oraz dewocjonaliami. Zachęcamy do nabywania Pisma św., modlitewników oraz publikacji o naszej parafii.
5. Za tydzień w niedzielę przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W naszym kościele Msze św. tak jak w niedziele wakacyjne. Na każdej Mszy św. poświęcenie wianków z nowych pędów kwiatów, zbóż i ziół. O godz. 11.00 sprzed kościoła wyjedzie autokar na uroczystości odpustowe do Smardzewa. Powrót – pół godziny po zakończeniu sumy odpustowej.
6. W niedzielę w naszym mieście odbędą się również uroczystości patriotyczne związane z 101 Rocznicą Bitwy Warszawskiej. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. o godz. 10.00 w parafii św. Michała, a potem nastąpi przejście na cmentarz katolicki do grobu poległych żołnierzy. W związku z rocznicą Bitwy Warszawskiej odbędą się również wydarzenia towarzyszące. Więcej informacji o wydarzeniach towarzyszących na tablicy ogłoszeń.
7. Każda osoba mieszkająca w Polsce ma obowiązek wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Spis jest organizowany przez Główny Urząd Statystyczny i trwa do końca września 2021 r.. To jedyne badanie, w którym obywatele deklarują przynależność do określonego wyznania. W Urzędzie Miejskim w Płońsku funkcjonuje stanowisko do samospisu, czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00. Można skorzystać z pomocy pracownika Gminnego Biura Spisowego.
8. Zachęcamy do udziału w Apelach Jasnogórskich w naszej świątyni o godz. 21.00. Apele do soboty włącznie. Możemy jeszcze zapisać się na pielgrzymkę duchową. Mamy jeszcze kilka modlitewników.
9. W związku z ładną pogodą i upałami prosimy o zachowanie stosownego stroju przybywając do kościoła.
10. Nasza parafia wydała książkę poświeconą Słudze Bożemu, Prymasowi Tysiąclecia, Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Książkę zredagowała dr Monika Maria Brzezińska, pracownik naukowo – dydaktyczny UKSW w Warszawie. Współredaktorkami są m.in. nasze parafianki. Książka w cenie 12 zł znajduje się na stolikach za ławkami i przy wyjściach z naszej świątyni. Przygotowując się do Beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego zachęcamy do nabywania książki.
11. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Rycerza Niepokalanej, Rycerza Młodych, Rycerzyka Niepokalanej i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni. W Szczęść Boże znajduje się ostatni artykuł poświęcony Objawieniom Maryjnym, których ilustracje umieściliśmy na zabudowie chóru. W tym numerze Objawienie w San Nicolas w Argentynie – Pani Różańcowa.
12. Dziękujemy za złożone ofiary na wykonywane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.
KS. PROBOSZCZ

Udostępnij to