Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 09 czerwca 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 09 czerwca 2019 r.
przez

8 Niedziela Wielkanocna (Zesłanie Ducha św.) B

1. Niedziela Zesłania Ducha Świętego, kończy liturgiczny Okres Wielkanocny. Za tydzień Uroczystość Trójcy św., która tradycyjnie kończy okres przystąpienia do Spowiedzi i Komunii św.
2. Dorocznym zwyczajem dzisiaj o 11.00 sprzed kościoła wyjedzie autokar na uroczystości odpustowe do Smardzewa. Natomiast jutro, w święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, o godz. 15.00 przewidziany jest autokarowy wyjazd do Smardzewa osób starszych, żeby mogły wziąć udział w przygotowanej dla nich modlitwie i Mszy św. o godz. 16.00.
3. Zapraszamy do uczestnictwa w festynie. W czasie festynu czynna jest loteria fantowa, gdzie można wygrać cenne nagrody, m.in. wczasy dla całej rodziny, pielgrzymkę do Szczecina i Berlina, rowery i inne nagrody. W księgarni możemy zakupić ciekawe książki. Jest też grill, stoiska z ciastami, stoiska dla dzieci oraz kącik seniora, gdzie porad udziela rehabilitant. Niech to będzie nasze rodzinne święto. Festyn zakończy koncert zespołu Żuki o godz. 19.00, potem losowanie głównych nagród i Apel Jasnogórski. Dochód z festynu przeznaczamy tradycyjnie na dofinansowanie dzieci i młodzieży angażującej się w naszej parafii i wyjeżdżających na Kolonie Twórcze w Rewalu nad morzem. Więcej informacji o festynie w Szczęść Boże.
4. Jutro w Święto Matki Bożej, Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00.
5. Jutro o godz. 10.00 Msza św. w intencji pracowników Poradni Psychologicznej – Pedagogicznej z okazji 50 lecia funkcjonowania poradni.
6. Jutro odbędą się w Płońsku warsztaty dotyczące bezpieczeństwa na drodze osób powyżej 60 roku życia. Spotkanie w godzinach 9.00-11.00 w sali nr 117 Urzędu Miasta w Płońsku. Więcej informacji o spotkaniu na plakacie na zewnątrz świątyni.
7. W najbliższą środę i czwartek 12 i 13 czerwca o godz. 19.00 odbędą się próby przed Bierzmowaniem.
8. W czwartek kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 16.30 rozpoczniemy odmawianie pierwszych trzech części Różańca. Potem Msza św., ostatnia część modlitwy różańcowej, Litania do Serca Pana Jezusa, procesja fatimska i błogosławieństwo.
9. W piątek wypada 18 rocznica śmierci śp. ks. Romualda Jaworskiego. O godz. 17.00 przy Jego grobie odmówimy Różaniec, a o godz. 18.00 za zmarłego Proboszcza zostanie odprawiona Msza św. w naszej świątyni. Polecajmy w modlitwach pierwszego proboszcza naszej parafii.
10. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 w sali nad zakrystią spotkanie Asysty Procesyjnej. Obecność obowiązkowa.
11. W sobotę 15 czerwca organizowany jest wyjazd do Częstochowy na XXXIV Ogólnopolską Pielgrzymkę Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. Serdecznie zapraszamy członków i wszystkich kochających Serce Jezusa. Zapisy u Pani Ireny Drzewieckiej i Pani Elżbiety Leszczyńkiej po każdej Mszy św. wieczornej.
12. Płońskie parafie wraz zaprzyjaźnionymi organizacjami i instytucjami zapraszają na kolejne spotkanie modlitewno – integracyjne osoby niepełnosprawne wraz z rodzinami. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę 15 czerwca o godz. 10.00 w naszej świątyni. Po Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie integracyjne w parafialnym ogrodzie. Więcej informacji o spotkaniu w Szczęść Boże.
13. W sobotę 15 czerwca parafia nasza organizuje festyn na rozpoczęcie wakacji. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz rodziców. Festyn rozpocznie się o godz. 16.00 w parafialnym ogrodzie.
14. Za tydzień w niedzielę o godz. 10.00 Msza św. w intencji dzieci objętych modlitwą różańcową rodziców, a po Mszy św. w auli parafialnej spotkanie formacyjne.
15. W niedzielę 16 czerwca odbędą się Ciechanowie na Krubinie w Parafii Błogosławionych Męczenników Płockich Diecezjalne Obchody 20 – lecia Beatyfikacji Arcybiskupa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i Biskupa Leona Wetmańskiego. Uroczystości rozpoczną się o godz. 14.00. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystościach. Więcej informacji o uroczystości na plakacie na zewnątrz świątyni.
16. Również w najbliższą niedzielę 16 czerwca w Parafii św. Michała odbędzie się Festyn w związku z Jubileuszem 50 lecia kapłaństwa ks. Kan. Edmunda Makowskiego. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. dziękczynną o godz. 11.30. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
17. Jak ogłaszaliśmy wcześniej wizytacja kanoniczna naszej parafii odbędzie się 21 czerwca w piątek po Bożym Ciele. Parafię wizytować będzie Biskup Płocki Piotr Libera. Zapraszamy Parafian o 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i spotkanie z osobami należącymi do 49 grup duszpastersko modlitewnych, w czasie którego sprawozdanie z życia parafii złoży ks. proboszcz i liderzy grup. Zapraszamy również na godz. 18.00 na Mszę św. Ingresową, w czasie której ks. Biskup udzieli Bierzmowania naszej młodzieży. Program wizytacji znajduje się również w Szczęść Boże i na tablicy ogłoszeń.
18. Organizowany jest z naszej parafii wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli na Jasną Górę w dniach 01-02 lipca. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej i zakrystii.
19. Grupa Teatralna “Na deskach” zaprasza na spektakl muzyczny “Książę i Róża” 20 czerwca (Boże Ciało – czwartek) o godz. 16.00 w sali widowiskowej w podziemiach naszego kościoła. Wejściówki dostępne u ks. Radosława.
20. Zdjęcia z Komunii św. są do odebrania we firmie FOTO – EKA, dawny KODAK przy ul. Szkolnej 1.
21. W zakrystii i kancelarii parafialnej możemy odbierać karty na Kolonie dla dzieci. Kolonie odbędą się w miejscowości Rewal nad morzem dniach 30 lipca 10 sierpnia. Pełny koszt kolonii wynosi 1200 zł. Koszt udziału w koloniach dla osób zaangażowanych w życie parafii uzależniony będzie od zebranych środków w czasie festynu. W kancelarii składamy wypełnione karty wraz z zaliczką 300 zł. Więcej informacji o koloniach w Szczęść Boże i na specjalnie przygotowanych ulotkach, które możemy zabrać z zakrystii.
22. Ponawiamy prośbę księdza proboszcza do podjęcia adoracji Najświętszego Sakramentu przez godzinę w dobrowolnie wybranym dniu tygodnia. Zgłoszenia do ks. proboszcza. Wykaz osób, które już podjęły się adoracji wraz z grafikiem dni adoracji znajduje się w Szczęść Boże. Ze względu na odmawiany różaniec po porannej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu rozpoczyna się od godz. 8.00. Następuje więc półgodzinne przesunięcie adoracji. Prosimy o zapoznanie się ze zmianą. Gdyby komuś ta zmiana nie odpowiadała to proszę o kontakt z ks. proboszczem.
23. W ramach funkcjonowania Parafialnej Poradni Rodzinnej w każdą środę i czwartek o godz. 18.00 udzielane będą nieodpłatnie porady rodzinne z elementami zarządzania zmianą w życiu prywatnym i zawodowym. Więcej informacji o nowym projekcie w Szczęść Boże.
24. Organizowany jest z naszej parafii dwudniowy Rodzinny Spływ Kajakowy Wkrą z Bolęcina do Śniadowa z noclegiem w Jońcu. Początek spływu 24 czerwca o godz. 15.00 a zakończenie 25 czerwca o godz. 17.00. Istnieje możliwość skorzystania z jednego dnia spływu. Koszt spływu wraz z wyżywieniem i noclegiem wynosi 100 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej. Dla dzieci i młodzieży wyjazd tylko z Rodzicami.
25. Organizujemy 30 czerwca Masowy Rajd Rowerowy do Arcelina ze Świętym Janem Pawłem II. Zapisy na rajd w kancelarii parafialnej i w szkołach.
26. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowym w kościele (w dni powszednie po wieczornej Mszy św. i w niedziele o 17.10).
27. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów, m.in. świadectwa nawróceń oraz artykuł „Niezwykła życie Małej Arabki”. Zachęcamy do ich zabrania, a po przeczytaniu przekazania ich sąsiadom lub znajomym.
28. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże. W Szczęść Boże umieściliśmy Zaproszenie Biskupa Płockiego do wzięcia udziału w obchodach 20 – lecia Beatyfikacji Arcybiskupa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i Biskupa Leona Wetmańskiego. Uroczystość odbędzie się w niedzielę 16 czerwca w Ciechanowie na Krubinie w Parafii Błogosławionych Męczenników Płockich.
29. Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na nasze prace i wszelką pomoc świadczoną parafii.
PROBOSZCZ

Udostępnij to