Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 09 grudnia 2018r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 09 grudnia 2018r.
przez

2. Niedziela Adwentu, Rok C
1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas trzecich i ich rodziców przed Pierwszą Komunią św. Dzieciom zostaną nałożone i poświęcone medaliki Matki Bożej.
2. We wtorek 11 grudnia o godz. 19.00 w auli domu parafialnego odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Płońskiej Akademii. A, B, C… Chrześcijaństwa. Temat spotkania: ” Słowo – Logos w kontekście Bożego narodzenia”. Wykład poprowadzi ks. prof. dr hab. Józef Grzywaczewski. Serdecznie zapraszamy do udziału w wykładzie.
3. W najbliższym tygodniu o godz. 19.00 w domu parafialnym odbędą się spotkania opłatkowe następujących grup duszpasterskich:
– w poniedziałek – Władze Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian
– w środę – katecheci
– w czwartek – Parafialna Rada Duszpasterska
– w piątek – Parafialna Rada Gospodarcza
4. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Ojczyzny w 37 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. W czasie Mszy św. modlić się będziemy o dar życia wiecznego dla zamordowanych oraz o siłę, Boże Błogosławieństwo i darowanie doznanych krzywd dla tych, którzy ucierpieli w wyniku wprowadzenia stanu wojennego.
5. Za tydzień w niedzielę o godz. 10.00 Msza św. w intencji dzieci objętych modlitwą różańcową rodziców w intencji dzieci. Po Mszy św. w auli spotkanie formacyjne.
6. Również za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas czwartych i ich rodziców przed Uroczystością odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.
7. Płońskie parafie wraz zaprzyjaźnionymi organizacjami i instytucjami zapraszają na kolejne spotkanie modlitewno – integracyjne osoby niepełnosprawne wraz z rodzinami. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 10.00 w naszej świątyni. Po Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie opłatkowe połączone ze wspólnym kolędowaniem i poczęstunkiem. Prosimy o kontakt w parafiach i w stowarzyszeniu w celu pomocy niepełnosprawnym w dotarciu do świątyni. Więcej informacji o spotkaniu w Szczęść Boże.
8. Msze św. Roratnie odprawiane są każdego dnia oprócz niedziel o godz. 6.30. Po Roratach wszystkie dzieci i młodzież zapraszamy do domu parafialnego na roratnie śniadania.
9. W naszej parafii istnieje możliwość przyjęcia Komunii św. z komunikantów wypiekanych z mąki bezglutenowej. Po zakończeniu udzielania Komunii przez któregoś z kapłanów trzeba poprosić kapłana o taką Komunię św. W zakrystii możemy również zgłosić się po opłatki wypiekane z mąki bezglutenowej.
10. Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej kieruje do nas Apel w związku z ryzykiem powstania pożarów oraz zatruć tlenkiem węgla w okresie jesienno – zimowym. Apel znajduje się w Szczęść Boże.
11. W kruchcie naszej świątyni możemy nabywać świece Caritas na stół wigilijny. Małe w cenie 6 zł, i duże w kształcie kuli w cenie 12 zł. Możemy również nabywać kalendarze parafialne na 2019 r., Pismo św., różańce, albumy oraz książki o tematyce religijnej.
12. Na stoliku za ławkami znajduje się księga Abstynencji, gdzie możemy wpisywać swoja abstynencję na Adwent lub dłuższy okres.
13. Na skarbonach za ławkami znajduje się czasopismo Chrystus i Ty oraz nieodpłatne czasopismo Dobre Nowiny.
14. Zachęcamy do nabycia i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
15. Dzisiaj i za tydzień, członkowie Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Bądźmy Razem rozprowadzają ozdoby świąteczne.
16. Dziękujemy za ofiary złożone na nasze prace, modlitwę i wszelką pomoc świadczoną parafii.
17. Jak ogłaszaliśmy tydzień temu, dziś Kościół w Polsce przeprowadza ogólnopolską zbiórkę do puszek z przeznaczeniem dla Kościoła na Wschodzie. U nas ofiarę na ten cel można złożyć do skarbon znajdujących się przy głównym wyjściu z kościoła lub u ministrantów. Kończąc dzisiejszą Eucharystię pomódlmy się jeszcze za nasze Siostry i Braci w wierze, mieszkających na terenach byłego Związku Radzieckiego. Polećmy Panu Bogu siostry zakonne i kapłanów tam pracujących, z których większość to nasi Rodacy. Módlmy się za odradzające się z wielkim trudem, rozrzucone na olbrzymim terytorium, nieliczne wspólnoty parafialne, borykające się na co dzień z wrogim otoczeniem i niewyobrażalną biedą materialną. Pod Twoja Obronę… PROBOSZCZ

Udostępnij to