Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 09 lipca 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

14 Niedziela Zwykła, Rok A
1. W czwartek kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 16.30 odmawianiem pierwszych trzech części Różańca. O godz. 18.00 Msza św., ostatnia część modlitwy różańcowej, procesja fatimska i błogosławieństwo.
2. W piątek minie 20 lat od śmierci śp. ks. Adama Sasina, który pracował w naszej parafii jako wikariusz w latach 1983-84. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
3. W najbliższą niedzielę przypada Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Osoby, które przyjęły Szkaplerz dokonają odnowienia przymierza zawartego z Maryją, a inne osoby obecne na Mszy św. zawierzą swoje życie Maryi, a może w przyszłości również przyjmą Szkaplerz.
4. W lipcu na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu odmawiamy Litanię do Przenajdroższej Krwi Chrystusa.
5. Słuchacze Płońskiej Akademii A, B, C Chrześcijaństwa, którzy nie oddali jeszcze indeksów proszeni są o ich przyniesienie do kancelarii parafialnej.
6. Prosimy aby uczniowie szkół podstawowych i średnich, którzy zakończyli rok szkolny, zakończyli go również spowiedzią i Komunią św. Spowiedź każdego dnia w czasie Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00 oraz w niedzielę.
7. Do 03 września włącznie obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych niedzielnych. Do południa porządek tak jak w każdą niedzielę, zaś po południu Msze św. będą odprawiane o godz. 17.30 i 20.00, aby dać możliwość uczestniczenia we Mszy św. tym wszystkim, którzy będą w ciągu dnia wypoczywać. W tym czasie nie będzie Mszy św. w szpitalu, a w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym (hospicjum) Msze św. tylko w środy.
8. W związku z ładną pogodą i upałami prosimy o zachowanie stosownego stroju przybywając do kościoła. Jeszcze raz prosimy o zachowanie stosownego i godnego stroju, gdy przekraczamy próg świątyni.
9. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie młodych do udziału w spotkaniach Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Więcej informacji o formacji Franciszkańskim Zakonie św. w Szczęść Boże i na fb.
10. Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie zaprasza do udziału w III EDYCJI KONKURSU HISTORYCZNO-PLASTYCZNO-LITERACKIEGO „MOJE MAZOWSZE”. Tym razem przedmiotem naszego wspólnego zainteresowania są „Przydrożne kapliczki i krzyże na Mazowszu”. Spacerując wakacyjnymi ścieżkami spróbujmy spojrzeć na nowo na te, tak charakterystyczne dla naszej krainy, elementy krajobrazu, pamiętając że są one namacalnymi znakami wiary przodków. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci ze szkół podstawowych i średnich. Więcej informacji w Szczęść Boże
11. Rozpoczynamy zapisy na Pieszą Płocką Pielgrzymkę na Jasną Górę. Zgłoszenia w zakrystii i kancelarii parafialnej.
12. Rozpoczynamy zapisy do uczestnictwa w pielgrzymce duchowej, w ramach której – za dobrowolną ofiarę – możemy otrzymać modlitewnik /prezentacja modlitewnika/.
13. Rozpoczynamy również zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Sierpca, która odbędzie się 12 i 13 sierpnia. Pielgrzymka, w sposób szczególny, skierowana jest do tych naszych parafian, którzy nie mogą wziąć udziału w dłuższej pielgrzymce na Jasną Górę. Zachęcamy do licznego udziału w pielgrzymce, którą zapoczątkował 31 lat temu nasz pierwszy proboszcz, śp. ks. Kan. Romuald Jaworski.
14. Nasza parafia wybudowała studnię głębinową w Kamerunie, która nosi nazwę MAKSYMILIAN oraz współfinansowaliśmy studnię o nazwie MARIANNA. W chwili obecnej zbieramy środki na wybudowanie kolejnej studni, która będzie nosiła nazwę im. Ks. Kan. Romualda Jaworskiego. Środki na wybudowanie studni pochodzą ze zbiórki makulatury oraz ubrań, które prowadzimy w naszej parafii oraz z ofiar darczyńców, które można składać w kancelarii parafialnej. Pojemniki na makulaturę i ubrania wystawione są na przykościelnych parkingach.
15. Zachęcamy chłopców, którzy przyjęli Pierwszą Komunię św. i Odnowili Przyrzeczenia Chrztu Świętego oraz innych do służby ministranckiej, a dziewczynki do śpiewu w scholii parafialnej. Zgłoszenia u ks. Marcina lub zakrystii.
16. Zachęcamy do wzięcia udziału w koloniach parafialnych w terminie 15 – 25 lipca 2023 r. Koszt kolonii wynosi 720 zł. Prosimy o jak najszybsze zgłaszanie się abyśmy mogli sfinalizować wyjazd. Po karty kwalifikacyjne na kolonie prosimy zgłaszać się do kancelarii parafialnej i zakrystii. Więcej informacji o koloniach w Szczęść Boże.
17. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej, Rycerza Młodych, Rycerzyka Niepokalanej i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni.
18. Dziękujemy za ofiary złożone na zakup granitu na alejkę procesyjną, modlitwę i wszelką pomoc świadczoną parafii. Przybyły już cztery transporty granitu, który został składowany na placu u jednego z członków Parafialnej Rady Gospodarczej.

PROBOSZCZ

Udostępnij to