Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 09 lutego 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 09 lutego 2020 r.
przez

5. Niedziela Zwykła, Rok A

1. We wtorek obchodzimy Światowy Dzień Chorego. W czasie każdej Mszy św. zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. Msze św. we wtorek o godz. 7.00; 10.00 i 18.00. Specjalną Mszę św. w intencji chorych i Służby Zdrowia odprawiliśmy również w kaplicy szpitalnej o godz.13.30, a w salach szpitalnych udzielony zostanie Sakrament Namaszczenia Chorych. We wtorek możemy uzyskać odpust zupełny modląc się za chorych.
2. Płońskie parafie wraz zaprzyjaźnionymi organizacjami i instytucjami zapraszają na kolejne spotkanie modlitewno – integracyjne osoby niepełnosprawne wraz z rodzinami. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę 15 lutego w Parafii św. Ojca Pio. Prosimy o kontakt w parafiach i w stowarzyszeniu w celu pomocy niepełnosprawnym w dotarciu do świątyni. Więcej informacji o spotkaniu w Szczęść Boże.
3. W kancelarii parafialnej trwają zapisy na Turniej Tenisa Stołowego dla dzieci i młodzieży, który odbędzie się 7 marca.
4. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 27 kwietnia 5 maja. Zgłoszenia do ks. proboszcza lub kancelarii parafialnej.
5. Owocem Roku Miłosierdzia w naszej parafii jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Tę ważną modlitwę Kościoła odmawiamy każdego dnia o godz. 15.00, na którą serdecznie zapraszamy Parafian i Gości. Koronkę do Bożego Miłosierdzia zwiastują parafialne dzwony.
6. Trwa nadal zbiórka makulatury i ubrań. Dochód przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowej MARIANNA w Kamerunie. Pojemniki wystawione są na parkingach przykościelnych.
7. Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2019 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
8. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów, m.in. O Eucharystii, o Kardynale Stefanie Wyszyńskim. Znajdziemy również wiele opisów nawróceń. Zachęcamy do zabrania czasopisma, a po przeczytaniu przekazania go sąsiadom lub znajomym.
9. Na skarbonach za ławkami znajduje się kalendarz parafialny na 2020 r. Zachęcamy do nabywania kalendarza.
10. Zachęcamy do nabywania i lektury Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego Szczęść Boże. W szczęść Boże znajduje się List Prymasa Polski, który dzisiaj słyszeliśmy.
11. Dziękujemy za ofiary złożone na plastyczne wypełnienie balustrady chóru, modlitwę i wszelką pomoc świadczoną parafii.

PROBOSZCZ

Udostępnij to

Przeczytaj podobne