Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 09 maja 2021 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

6. Niedziela Wielkanocna B

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla rodziców dzieci klas IV przygotowujących się do Uroczystości Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św.
2. W czwartek pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy o godz. 16.30.
3. W piątek rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha św. Nowenna po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy również do jej odprawiania we własnych domach w gronie rodzinnym. Teksty z modlitwami do Ducha Świętego znajdują się na stolikach za ławkami. Prosimy o ich zabranie i modlitwę.
4. W najbliższym tygodniu odbędą się próby przed Pierwszą Komunią św. oraz pierwsza spowiedź dzieci, a także rodziców i członków rodzin.
5. Dni oraz godziny prób i spowiedzi umieściliśmy w Szczęść Boże, na stronie internetowej i na fb.
6. Prosimy Parafian o przybycie w najbliższą niedzielę na Mszę św. na inne godziny, niż godziny komunijne. W czasie Mszy św. podczas której dzieci przyjmą Komunię św. do kościoła wejdą tylko dzieci i rodzice. Innych usilnie prosimy, aby uczestniczyć na zewnątrz świątyni. Prośba podyktowana jest względami epidemiologicznymi.
7. W związku z sytuacją epidemiologiczną zmuszeni jesteśmy do stworzenia 6 grup dzieci, które Odnowią Przyrzeczenia Chrztu św. Uroczystość odbędzie się w sobotę 29 maja o godz. 8.45 i 11.15 oraz w niedzielę 30 maja o godz. 8.45, 10.00, 11.15 i 12.30. Z tego względu rodziny, które zamówiły Mszę św. 30 maja o godz. 12.30, proszone są o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej w celu zmiany terminu zamówionej Mszy św. Przepraszamy za zaistniałą sytuację.
8. Prosimy, aby ci, którzy jeszcze nie złożyli deklaracji przed Bierzmowaniem /uczniowie klas II szkoły średniej i starsi/ o ich dostarczenie w nieprzekraczalnym terminie do 14 maja włącznie w kancelarii parafialnej. Deklaracje można pobrać ze strony internetowej parafii. Najbliższe spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania odbędzie się we wtorek 18 maja o godz. 19.00 w kościele.
9. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie majowym w kościele (w dni powszednie po wieczornej Mszy św. i w niedziele i święta o 17.10) oraz przy figurkach na wioskach. W chwili obecnej nabożeństwa majowe odbywają się w Poświętnem, Cieciórkach, Koziminach Stachowo, Koloni Szpondowo i Kownatach. Dziękujemy za gromadzenie się przy figurkach i modlitwę. Zachęcamy do modlitwy również w pozostałych wioskach.
10. Kapłani w miarę możliwości będą nawiedzać miejsca modlitwy. Prosimy w kancelarii parafialnej lub zakrystii zgłaszać miejsca, gdzie trwa modlitwa. Zwracamy się tez z prośba do mieszkańców naszej parafii o udekorowanie Figur i Krzyży przydrożnych.
11. Od 1 kwietnia na terenie całego kraju trwa największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. Więcej informacji o spisie w Szczęść Boże.
12. Trwa nadal zbiórka makulatury, ubrań, zabawek, toreb i butów. Dochód przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowej im. Ks. Romualda Jaworskiego w Afryce. Pojemniki wystawione są na parkingach przykościelnych.
13. Nasza parafia wydała książkę poświeconą Słudze Bożemu, Prymasowi Tysiąclecia, Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Książkę zredagowała dr Monika Maria Brzezińska, pracownik naukowo – dydaktyczny UKSW w Warszawie. Współredaktorkami są m.in. nasze parafianki. Książka w cenie 12 zł znajduje się na stolikach za ławkami i przy wyjściach z naszej świątyni. Przygotowując się do Beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego zachęcamy do nabywania książki.
14. Zachęcamy rolników do organizowania nabożeństwa poświęcenia pól na wioskach. W ramach nabożeństwa przewidziana jest modlitwa przy 4 kopcach oraz Msza św. sprawowana w intencji mieszkańców poszczególnych wiosek. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
15. Ponawiamy prośbę księdza proboszcza do podjęcia adoracji Najświętszego Sakramentu przez godzinę w dobrowolnie wybranym dniu tygodnia. Grafik adoracji znajduje się w Szczęść Boże. Zgłoszenia do ks. proboszcza.
16. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy zabrać najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy m. in. następujące artykuły: „40 lat od zamachu na Jana Pawła II”, przybliżenie postaci św. św. Otylii i św. Rity oraz artykuł „Moc przebaczenia, siła modlitwy”. Znajdziemy tam również inne ciekawe artykuły, m.in. świadectwa nawróceń i uzdrowień.
17. Zachęcamy do nabywania i lektury “Gościa Niedzielnego”, Miłujcie się, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego “Szczęść Boże”.
18. Trwają prace przy remoncie pokrycia dachowego naszej świątyni oraz prace związane z naprawą obróbek dekarskich na kościele, plebanii, domu parafialnym i budynku gospodarczym.
19. Dziękujemy za złożone ofiary na wykonywane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.
PROBOSZCZ

Udostępnij to