Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 09 sierpnia 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 09 sierpnia 2020 r.
przez

19 Niedziela Zwykła, Rok C

1. Możemy się jeszcze zapisać na pielgrzymkę pieszą do Sierpca, która wyruszy w środę po porannej Mszy św. Możemy wziąć udział również w 1 dniu pielgrzymki. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.30 w sali teatralnej spotkanie przed pielgrzymką.
2. W czwartek o godz. 16.30 rozpoczniemy Nabożeństwo Fatimskie – odmawianie 3 części różańca. O godz. 18.00 Msza św. i po odmówieniu ostatniej części Różańca, ok. godz. 19.00 rozpocznie się procesja fatimska, na którą zapraszamy dzieci i parafian.
3. W piątek w naszej parafii uroczystość odpustowa ku czci św. Maksymiliana Kolbego. Za wstawiennictwem naszego Patrona będziemy prosić o potrzebne łaski dla całej naszej wspólnoty parafialnej, zwłaszcza dla tych, którzy nie radzą sobie z trudami codziennego życia: chorych, samotnych, bezrobotnych, skrzywdzonych przez złych ludzi. Wypraszajmy także Boże błogosławieństwo dla parafialnych dzieł duszpasterskich i prac administracyjno-remontowych. Do południa Msze św. o godz. 7.00, 8.45 i 10.00. Uroczystą sumę odpustową oraz procesję eucharystyczną odprawimy o godz. 18.00. Na procesję prosimy asystę oraz dziewczynki do sypania kwiatkami. Tegorocznej uroczystości odpustowej przewodniczyć będzie ks. Grzegorz Ślesicki, proboszcz Parafii św. Tekli w Naruszewie. W Uroczystość odpustową możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Korzystajmy więc dzisiaj ze spowiedzi św. Do czwartku włącznie trwa Nowenna do św. Maksymiliana.
4. Przez całą Uroczystość odpustową czynne będzie stoisko z książką religijną oraz dewocjonaliami. Zachęcamy do nabywania Pisma św., modlitewników oraz publikacji o naszej parafii.
5. W sobotę przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W naszym kościele Msze św. tak jak w niedziele wakacyjne. O godz. 11.00 sprzed kościoła wyjedzie autokar na uroczystości odpustowe do Smardzewa. Powrót – pół godziny po zakończeniu sumy odpustowej.
6. W sobotę w naszym mieście odbędą się również uroczystości patriotyczne związane z 100 Rocznicą Bitwy Warszawskiej. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. o godz. 10.00 w parafii św. Michała, a potem nastąpi przejście na cmentarz katolicki do grobu poległych żołnierzy. W związku z 100 rocznicą Bitwy warszawskiej odbędzie się wiele wydarzeń towarzyszących. Program znajduje się na plakacie na zewnątrz kościoła.
7. Zachęcamy do udziału w Apelach Jasnogórskich w naszej świątyni o godz. 21.00, by duchowo łączyć się z pielgrzymami udającymi się na Jasną Górę. Apele do piątku włącznie.
8. W związku z wybuchem w Libanie, za tydzień w niedzielę po Mszach św. zorganizowana zostanie zbiórka do puszek dla poszkodowanych.
9. Na stoliku za ławkami znajduje się Księga Abstynencji, gdzie możemy wpisywać swoja abstynencję na sierpień lub dłuższy okres.
10. W związku z Miesiącem Trzeźwości zachęcamy do korzystania z poradni psychologicznej istniejącej przy naszej parafii. W środę o godz. 17.00 mogą zgłaszać się osoby uzależnione lub współ uzależnione. Poradnia czynna jest w domu parafialnym. Wejście od ulicy Ks. Jaworskiego.
11. Zachęcamy do korzystania z JADŁODZIELNI. Chętnie korzystajmy z tego nowego dzieła, które jest pomyślane po to, aby nie marnować żywności – Daru Bożego. W Szczęść Boże umieszczony jest regulamin JADŁODZIELNI.
12. Na stolikach za ławkami znajduje się książka – album o Uroczystości Koronacji Obrazu Matki Bożej Smardzewskiej, która odbyła się w ubiegłym roku. W książce oprócz treści historycznej znajduje się wiele zdjęć, na których być może i my jesteśmy. Koszt książki – albumu wynosi 25 zł. Zachęcamy do nabywania. / prezentacja albumu /.
13. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej, Rycerza Młodych, Rycerzyka Niepokalanej i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni.
14. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy numer czasopisma Miłujcie się oraz najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy wiele ciekawych artykułów, m.in. o Błogosławionej Matce Speranza, jednej z największych mistyczek XX w., oraz przyjaciółce Polski, o kardynale Stefanie Wyszyńskim oraz o sanktuariach, które warto odwiedzić w czasie wakacji i inne ciekawe artykuły.
15. Zakończyliśmy pierwszy etap wzbogacania wnętrza naszego kościoła. Są to ilustracje wybranych Objawień Matki Bożej z całego świata. Ofiarodawcom poszczególnych kwater serdecznie dziękujemy. Jednocześnie zachęcamy do pokrycia kosztów namalowania pozostałych kwaterach.
KS. PROBOSZCZ

Udostępnij to