Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 10 czerwca 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 10 czerwca 2018 r.
przez

10 Niedziela Zwykła (Uroczystość Trójcy Świętej), Rok A

1. W środę kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 16.30 rozpoczniemy odmawianie pierwszych trzech części Różańca. Potem Msza św., ostatnia część modlitwy różańcowej, Litania do Serca Pana Jezusa, procesja fatimska i błogosławieństwo.
2. W czwartek wypada 17 rocznica śmierci śp. ks. Romualda Jaworskiego. O godz. 17.00 przy Jego grobie odmówimy Różaniec, a o godz. 18.00 za zmarłego Proboszcza zostanie odprawiona Msza św. w naszej świątyni. Polecajmy w modlitwach pierwszego proboszcza naszej parafii.
3. Wyjazd na pielgrzymkę do Lichenia 16 czerwca o godz. 6.00 sprzed kościoła.
4. Płońskie parafie wraz zaprzyjaźnionymi organizacjami i instytucjami zapraszają na kolejne spotkanie modlitewno – integracyjne osoby niepełnosprawne wraz z rodzinami. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę 16 czerwca o godz. 10.00 w naszej świątyni. Po Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie integracyjne w parafialnym ogrodzie. Więcej informacji o spotkaniu w Szczęść Boże.
5. W sobotę 16 czerwca parafia nasza organizuje festyn na rozpoczęcie wakacji. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz rodziców. Festyn rozpocznie się o godz. 16.00 w parafialnym ogrodzie.
6. Organizujemy wyjazd do Zielonki na Festiwal Misyjny. Wyjazd w niedzielę 17 czerwca o godz. 11.00. Powrót ok. godz. 17.00. Koszt wyjazdu 10 zł. W czasie Festiwalu nasza Parafia otrzyma wyróżnienie za wybudowanie studni głębinowej w Kamerunie. Zapisy na wyjazd w kancelarii parafialnej i zakrystii.
7. W najbliższą niedzielę 17 czerwca ulicami Płońska pod hasłem „Polska Rodziną Silna” po raz trzeci przejdzie Marsz dla życia i rodziny”. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.30 w kościele parafialnym św. Michała Archanioła. Po Eucharystii ok. 12.30 Marsz ruszy ul. Płocką, placem 15 sierpnia, Grunwaldzką, Szkolną do kaplicy w par. św./ Ojca Pio. Marsz zakończy się biesiadą z okazji I rocznicy urodzin najmłodszej płońskiej parafii. Serdecznie zapraszamy do udziału w Marszu całymi rodzinami.
8. Organizowany jest z naszej parafii dwudniowy Rodzinny Spływ Kajakowy Wkrą z Sochocina do Śniadowa z noclegiem w Jońcu. Początek spływu 22 czerwca o godz. 13.00 a zakończenie 23 czerwca o godz. 15.00. Istnieje możliwość skorzystania z jednego dnia spływu. Koszt spływu wraz z wyżywieniem i noclegiem wynosi 100 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.
9. Zapraszamy 30 czerwca na dzień Pokuty w Gietrzwałdzie. Wyjazd o 6.00 rano. Powrót ok. 20.00. Koszt wyjazdu 50 zł. Zapisy u ks. Andrzeja. Więcej informacji o Dniu Pokutnym wraz z programem w Szczęść Boże.
10. Organizowany jest wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli na Jasną Górę w dniach 01-02 lipca. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej i zakrystii.
11. Organizujemy 4 dniową pielgrzymkę do Tarnowa, Rzeszowa, Przemyśla, Sanoka, Kalwarii Pacławskiej, Komańczy, Dukli, nad Solinę i innych miejscowości w dniach 23-26 sierpnia. Koszt wyjazdu z posiłkami, przejazdami, biletami wstępów i noclegami wynosi 600 zł. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę 200 zł. Pozostałą sumę na 3 tygodnie przed wyjazdem. Zgłoszenia na pielgrzymkę u ks. proboszcza, w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
12. W dalszym ciągu trwają zapisy na kolonie organizowane przez naszą parafię. Pełny koszt koloni wynosi 1200,00 zł. Dla dzieci zaangażowanych w życie parafii 450 zł. W zakrystii i kancelarii parafialnej możemy odbierać karty kolonijne. Karty wraz z pełną wpłatą dokonujemy tylko do 15 czerwca.
13. Samorząd Miasta Płońska rozpoczął akcję edukacyjną promującą Koperty życia. Koperta życia może uratować zdrowie osób starszych i samotnych. Więcej informacji o akcji na plakatach.
14. Od 1981 roku istnieje ruch Apostolat Margaretka, czyli duchowa adopcja kapłana w modlitwie. Istotą ruchu jest modlitwa siedmiu osób za konkretnego kapłana, przy czym każda osoba modli się w jednym wybranym przez nią dniu tygodnia. Osoby, które chciałyby należeć do tego ruchu prosimy o kontakt z Panią Teresą Draganiak lub w zakrystii. Zachęcamy serdecznie do otoczenia modlitwą naszych kapłanów.
15. Koło Radio Maryja przy Parafii św. Michała w Płońsku organizuje 3 wyjazdy pielgrzymkowe do Obór i Częstochowy. Więcej informacji o wyjazdach na tablicy ogłoszeń.
16. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowym w kościele (w dni powszednie po wieczornej Mszy św. i w niedziele o 17.10).
17. Caritas Diecezji Płockiej prowadzi akcję Plecak pełen uśmiechów, która polega na wypełnieniu przyborami szkolnymi plecaków, które przekażemy dzieciom płońskich szkół. Rodziny, które chciałyby włączyć się w akcję, proszone są o odebranie plecaków z zakrystii lub kancelarii parafialnej, wypełnienie ich przyborami i oddanie do 26 sierpnia.
18. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
19. Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na nasze prace i wszelką pomoc świadczoną parafii.
PROBOSZCZ

Udostępnij to