Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 10 lipca 2022 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

15 Niedziela Zwykła, Rok C
1. Po przerwie spowodowanej pandemią wznawia spotkania Franciszkański Zakon Święckich. Spotkanie w najbliższą niedzielę 17 lipca po Mszy św. o godz. 8.45. w bibliotece parafialnej. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie młodych do udziału w spotkaniu. Więcej informacji o Franciszkańskim Zakonie św. w Szczęść Boże i na fb.
2. W naszej parafii od 12 lat istnieje Koło Przyjaciół Radia Maryja. Zapraszamy wszystkich chętnych do współtworzenia naszego Koła. Oprócz słuchania Radia Maryja, możemy wyrazić swoją solidarność poprzez przynależność do Koła. Kolejne spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja odbędzie się 13 lipca, po Mszy św. wieczornej w sali domu parafialnego.

3. W środę kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 16.30 odmawianiem pierwszych trzech części Różańca. O godz. 18.00 Msza św., ostatnia część modlitwy różańcowej, procesja fatimska i błogosławieństwo.
4. W czwartek minie 19 lat od śmierci śp. ks. Adama Sasina, który pracował w naszej parafii jako wikariusz w latach 1983-84. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
5. W czwartek 14 lipca Wojownicy Maryi z Płońska zapraszają na otwartą adorację nocną w ciszy. Trwając przed Przenajświętszym Sakramentem będziemy dziękować za stan kapłański, prosić o nowe, święte powołania oraz wynagradzać Sercu Jezusowemu. Adoracja rozpocznie się bezpośrednio po Mszy św. o godzinie 18.00 i zakończy o 24.00.
6. W sobotę przypada Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Osoby, które przyjęły Szkaplerz dokonają odnowienia przymierza zawartego z Maryją, a inne osoby obecne na Mszy św. zawierzą swoje życie Maryi, a może w przyszłości również przyjmą Szkaplerz. Msze św. w sobotę o godz. 7.00 i 18.00.
7. Do 28 sierpnia włącznie obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych niedzielnych. Do południa porządek Mszy św. tak jak w każdą niedzielę, zaś po południu Msze św. są odprawiane o godz. 17.30 i 20.00.
8. W lipcu na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu odmawiamy Litanię do Przenajdroższej Krwi Chrystusa.
9. W lipcu nieczynne jest biuro Parafialnego Zespołu CARITAS.
10. W związku z ładną pogodą i upałami prosimy o zachowanie stosownego stroju przybywając do kościoła.
11. Zwracamy się z serdeczną prośbą, aby na niedzielę nie zostawiać samochodów na przykościelnych parkingach. Zostawienie samochodów uniemożliwia parkowanie samochodów uczestnikom niedzielnych Mszy św.
12. Stowarzyszenie Niepełnosprawnych „Bądźmy Razem” zaprasza na wyjazd 16 lipca do Kazimierza Dolnego i Nałęczowa. Więcej informacji w Szczęść Boże.
13. Słuchacze Płońskiej Akademii A, B, C Chrześcijaństwa, którzy nie oddali jeszcze indeksów proszeni są o ich przyniesienie do kancelarii parafialnej.
14. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Rycerza Niepokalanej, Rycerza Młodych, Rycerzyka Niepokalanej i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni.
15. Zachęcamy również do zabrania nieodpłatnego czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy m.in. artykuły poświęcone nowej błogosławionej Paulinie Jaricot, artykuł poświęcony rodzicom św. Teresy od Dzieciątka Jezus oraz inne ciekawe artykuły.
16. Dziękujemy za złożone ofiary na wykonywane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.
PROBOSZCZ

Udostępnij to