Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 10 lutego 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 10 lutego 2019 r.
przez

5.Niedziela Zwykła, Rok C

1. W minioną środę zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. W Szczęść Boże znajduje się podsumowanie kolędy. Zachęcamy do lektury podsumowania.
2. Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 Spotkanie dla dzieci klas III i rodziców przed I Komunią św.
3. Jutro obchodzimy Światowy Dzień Chorego. W czasie każdej Mszy św. zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. Msze św. jutro o godz. 7.00; 10.00 i 18.00. Specjalną Mszę św. w intencji chorych i Służby Zdrowia odprawiliśmy również w kaplicy szpitalnej o godz.13.30, a w salach szpitalnych udzielony zostanie Sakrament Namaszczenia Chorych. Jutro możemy uzyskać odpust zupełny modląc się za chorych.
4. W środę 13 lutego o godz. 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania i animatorów.
5. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas IV i ich rodziców przed Uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.
6. W najbliższym tygodniu o godz. 19.00 w domu parafialnym odbędą się spotkania Rad Parafialnych:
– w poniedziałek 11 lutego Parafialnej Rady Gospodarczej
– we wtorek 12 lutego Parafialnej Rady Duszpasterskiej
7. Płońskie parafie wraz zaprzyjaźnionymi organizacjami i instytucjami zapraszają na kolejne spotkanie modlitewno – integracyjne osoby niepełnosprawne wraz z rodzinami. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę 16 lutego w Parafii św. Ojca Pio. Prosimy o kontakt w parafiach i w stowarzyszeniu w celu pomocy niepełnosprawnym w dotarciu do świątyni. Więcej informacji o spotkaniu w Szczęść Boże.
8. Owocem Roku Miłosierdzia w naszej parafii jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Tę ważną modlitwę Kościoła odmawiamy każdego dnia o godz. 15.00, na którą serdecznie zapraszamy Parafian i Gości. Koronkę do Bożego Miłosierdzia zwiastują parafialne dzwony.
9. Od września ubiegłego roku w każdym numerze Szczęść Boże ukazują się artykuły poświecone historii Kościoła w Polsce. Zachęcamy do lektury.
10. W Szczęść Boże ukazują się również rozważania niedzielne przygotowane przez panią Annę Zmysłowską i poezja ks. Roberta Kępczyńskiego. Dziękujemy wszystkim za systematyczną pracą, ubogacającą nasze czasopismo, które wydawane jest od 28 lat, a które zapoczątkował śp. ks. kan. Romuald Jaworski.
11. Pan Rafał Szymański oraz członkowie Parafialnego Chóru zapraszają ludzi młodych, którzy chcieliby się znaleźć w tej grupie wychwalającej Boga śpiewem. Zgłoszenia do ks. Wojciecha i pana Rafała.
12. Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2018 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
13. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy numer czasopisma Miłujcie się oraz nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, w którym znajdziemy artykuły poświęcone Spotkaniu Młodych w Panamie, artykuły poświęcone zakonom i inne ciekawe artykuły. Zachęcamy do ich zabrania, a po przeczytaniu przekazania ich sąsiadom lub znajomym.
14. Zachęcamy do nabywania i lektury Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego Szczęść Boże.
15. Dziękujemy za ofiary złożone na nasze prace, modlitwę i wszelką pomoc świadczoną parafii.
PROBOSZCZ

Udostępnij to