Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 10 maja 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 10 maja 2020 r.
przez

5. Niedziela Wielkanocna Rok A

1. W środę pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy o godz. 16.30. Z racji pandemii nie odbędzie się Procesja Fatimska.
2. Od najbliższej soboty, w dniach 16, 17 i 18 maja, przeżywać będziemy Triduum ku czci św. Jana Pawła II, z racji 100 rocznicy urodzin Papieża. Msze św. wraz z kazaniami w sobotę i poniedziałek o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Zaś w niedzielę porządek Mszy św. niedzielny. Każdego dnia o godz. 20.30 Różaniec, a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski. Każdego dnia Triduum o godz. 21.37 bić będą dzwony w całej Polsce. W czasie Triduum chcemy również dać Parafianom możliwość Spowiedzi św. Spowiedź w sobotę i poniedziałek w godz. 10.00 -12.00; 16.00 – 18.00 i 20.00 – 21.00. W czasie spowiedzi co pół godz. udzielana będzie Komunii św. Chętnie korzystajmy ze Spowiedzi św. , aby zadośćuczynić Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Na skarbonach za ławkami znajdują się rachunki sumienia, abyśmy mogli dobrze przygotować się do Spowiedzi św. W dniach Triduum wywieśmy flagi papieskie i narodowe. Umieśmy również w naszych oknach wizerunki św. Jana Pawła II. Niech to będzie nasze, wspólne i ojczyźniane świętowanie.
3. Po przerwie spowodowanej pandemią, oprócz Odnowy w Duchu Świętym, Lektorów i Kręgu Biblijnego wznawiają spotkania kolejne grupy: – Stowarzyszenie Rycerstwa Niepokalanej, każdego 14 dnia miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 – Wspólnota Krwi Chrystusa – w każdy piątek o godz. 16.00 Wszystkie spotkania w czasie pandemii odbywają się w kościele.
4. W niedziele, święta i dni powszednie Msze św. wg trakcyjnego porządku. Zarządzeniem Ministra Zdrowia we Mszy św. może uczestniczyć 1 osoba na 15 m kw. powierzchni świątyni. W naszym przypadku, to 58 osób. Zwracamy się z prośbą, abyśmy przybywali w maseczkach ochronnych i mieli je założone podczas Mszy św., adoracji, czy nabożeństwa oraz byśmy siadali w miarę równomiernie na całej powierzchni naszej świątyni oraz na całej powierzchni antresol. Pamiętajmy o zachowaniu odległości. Ksiądz Biskup Piotr Libera przedłużył również dyspensę od udziału we Mszy św. niedzielnych aż do odwołania. Biskupi Polscy zachęcają nas abyśmy w czasie pandemii przyjmowali Komunię św. na rękę. U nas Komunia św. na rękę udzielana jest przy celi św. Maksymiliana. Komunię św. przyjmujemy na lewą rękę, a prawą ręką bezpośrednio przy kapłanie spożywamy.
5. Zwracamy się z prośbą do organizacji i stowarzyszeń, a także do osób indywidualnych, abyśmy mieli szeroko otwarte oczy miłosierdzia i w miarę możliwości, pomagali w zakupach, codziennych potrzebach, zwłaszcza osobom chorym, cierpiącym, starszym oraz rodzinom wielodzietnym w ich domach. W razie jakiekolwiek potrzeby prosimy o telefon do parafii. Parafia na miarę możliwości będzie udzielała pomocy. Przez cały czas pomocy udziela również Parafialny Zespół Caritas, który mieści się w domu parafialnym na parterze. W godzinach urzędowania czynny jest również telefon.
6. Z racji epidemii kapłani udają się tylko do tych chorych, którzy są w stanie ciężkim i na wyraźną prośbę chorych czy ich rodzin.
7. Z naszej świątyni transmitowane są Msze św. w każdą niedzielę i święta oraz modlitwa kapłanów odmawiających różaniec w intencji chorych i opiekujących się nimi oraz służb medycznych – każdego dnia o godz. 20.30.
8. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie majowym w kościele (w dni powszednie po wieczornej Mszy św. i w niedziele o 17.10) oraz przy figurkach na wioskach. W chwili obecnej nabożeństwa majowe odbywają się w Poświętnem, Cieciórkach, Koziminach Stachowo i Kownatach. Dziękujemy za gromadzenie się przy figurkach i modlitwę. Zachęcamy do modlitwy również w pozostałych wioskach.
9. Trwa zbiórka makulatury oraz odzieży, z której dochód przeznaczony zostanie również na wybudowanie studni głębinowej Marianna w Kamerunie. Pojemniki wystawione są na parkingach przykościelnych.
10. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy wiele ciekawych artykułów, m.in. o !00 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, o krzyżu św. Marcelego, przy którym modlił się papież Franciszek na pustym Placu św. Piotra, o Panu Jezusie Miłosiernym na łagiewnickiej wieży i inne.
11. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Rycerza Niepokalanej, Rycerzyka Niepokalanej i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni.
12. W Szczęść Boże rozpoczęliśmy cykl artykułów zatytułowany „Sanktuaria Maryjne w życiu Papieża Polaka i Prymasa Tysiąclecia”. Zachęcamy do lektury.
13. Dziękujemy wszystkim, którzy rozumiejąc trudną sytuację Kościoła wpłacili ofiary na konto parafii, złożyli do skarbon lub przekazali kapłanom.

PROBOSZCZ

Udostępnij to