Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 10 marca 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 10 marca 2019 r.
przez

1. Niedziela Wielkiego Postu, Rok C

Dziękujemy Ojcu Markowi Bakierzyńskiemu, misjonarzowi z Białgorodu w Rosji, za obecność w naszej wspólnocie parafialnej, za modlitwę i głoszone Słowo Boże. Po Mszy św. Ojciec Misjonarz będzie zbierał ofiary na Misje.
Dziś w naszej parafii odbędzie się Sympozjum Naukowe poświęcone Społecznej Nauce Kościoła, organizowane przez Akcję Katolicką Diecezji Płockiej. Temat sympozjum „Społeczna odpowiedzialność mediów”. Sympozjum rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.15. Pierwszy wykład o 12.30 w auli domu parafialnego. Zapraszamy do udziału w sympozjum.
Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas III i Rodziców przed I Komunią św.
Dziś rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością św. Józefa. Nowenna każdego dnia po Mszy św. wieczornej.
W najbliższą sobotę organizowana jest pielgrzymka do Kalisza, do sanktuarium św. Józefa na nocne czuwanie wynagradzania NSPJ i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy osobiste i społeczne, zjazd wspólnot dla intronizacji NSPJ z całej Polski. Więcej informacji na plakacie na zewnątrz świątyni.
Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas IV i Rodziców przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych.
W sobotę 23 marca o godz. 19.00 odbędzie się w naszej parafii Koncert Pasyjny w wykonaniu Violi Brzezińskiej. Już dziś serdecznie zapraszamy na ten pasyjny koncert. Więcej informacji na plakacie na zewnątrz świątyni.
W środę rozpoczęliśmy Wielki Post, przygotowujący nas – poprzez rozważanie Męki i Śmierci Pańskiej – do powstania z własnych grzechów i słabości. Radykalne zerwanie z grzechem, podjęte wyrzeczenia oraz wielkopostne praktyki i nabożeństwa mają jeden, podstawowy cel – osobiste nawrócenie, poprzez które każda i każdy z nas staje się nowym człowiekiem. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej, która będzie się odprawiać w piątki (o 16.30 dla dzieci, o 17.15 dla dorosłych oraz o godz. 20.00 dla młodzieży i pracujących) i w nabożeństwie Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym (w niedziele o 16.45). W czasie Nabożeństwa Drogi Krzyżowej dzieci i młodzież otrzymywać będą specjalne pamiątki obecności na Drogach Krzyżowych.
Płońskie parafie wraz zaprzyjaźnionymi organizacjami i instytucjami zapraszają na kolejne spotkanie modlitewno – integracyjne osoby niepełnosprawne wraz z rodzinami. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę 16 marca o godz. 10.00 w naszej świątyni. Po Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie integracyjne z poczęstunkiem w auli domu parafialnego. Prosimy o kontakt w parafiach i w stowarzyszeniu w celu pomocy niepełnosprawnym w dotarciu do świątyni. Więcej informacji o spotkaniu w Szczęść Boże.
We Wielkim Poście przeżywać będziemy Rekolekcje Wielkopostne, które odbędą się od 31 marca do 4 kwietnia, a poprowadzą je Ojcowie Redemptoryści z Torunia. Zachęcamy do modlitwy w intencji Rekolekcji. Polecajmy w modlitwach Ojców Rekolekcjonistów i nas samych.
Chrzty w czasie Świąt Wielkanocnych odbędą się w I Dzień Świąt o godz. 13.45. Gdyby jednak Rodzice chcieli, aby ich dziecko zostało ochrzczone w czasie Wigilii Paschalnej, tak jak to było w roku ubiegłym, niech się zgłoszą do kancelarii. Zachęcamy do Chrztu Św. w tę Świętą Noc Zmartwychwstania Pańskiego, gdy wszyscy odnawiać będziemy Przyrzeczenia Chrztu Świętego.
W II Dzień Świąt Wielkanocy przeżywać będziemy Uroczystość Jubileuszy Małżeńskich: 25 i 50-lecia zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Czcigodnych jubilatów, którzy w ciągu całego 1969 i 1994 r. zawarli małżeństwa prosimy o kontakt w zakrystii lub kancelarii. Prosimy jubilatów o kontakt do 6 kwietnia, abyśmy mogli zwrócić się do Księdza Biskupa o specjalne Błogosławieństwo dla Jubilatów. Prosimy, aby dzieci zainteresowały się uroczystością swoich rodziców.
Trwa nadal zbiórka makulatury. Dochód przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowej w Kamerunie. Pojemniki wystawione są przy domu parafialnym.
Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2018 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
Za tydzień w całej Polsce zbierane będą ofiary do puszek i skarbon na rzecz polskich misjonarek i misjonarzy pracujących w Afryce. Będzie to nasza wielkopostna jałmużna.
Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy numer czasopisma Chrystus i Ty w całości poświęcony Okresowi Wielkiego Postu, oraz najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów, a w szczególności artykuł: „Nie ma nawrócenia bez przebaczenia”. Zachęcamy do ich zabrania, a po przeczytaniu przekazania ich sąsiadom lub znajomym.
Zachęcamy do nabywania i lektury Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i Szczęść Boże. W Szczęść Boże umieściliśmy odezwę do rolników w sprawie dopłat obszarowych.
Dziękujemy za ofiary składane na nasze prace, modlitwę i wszelką pomoc świadczoną parafii.
PROBOSZCZ

Udostępnij to