Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 10 marca 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 10 marca 2024 r.
przez

4. Niedziela Wielkiego Postu, Rok B
1. Rozpoczęliśmy dzisiaj w naszej parafii Renowację Misji św., które prowadzą Ojcowie Redemptoryści: o. Grzegorz Lechowicz i o. Jan Kwiecień. Dziękujemy za podjęcie trudu przeprowadzenia Misji św. w naszej wspólnocie parafialnej oraz życzymy im daru słowa skutecznego, które nakłoni nas do nawrócenia i odnowy życia. Polecajmy w modlitwie ojców misjonarzy. Módlmy się w intencjach Misji św., za siebie i za innych, zwłaszcza za tych, którzy przez wiele lat nie korzystali z Sakramentu Bożego Miłosierdzia. Niech to będzie dla nas wszystkich czas łaski i zbawienia. Korzystajmy jak najobficiej ze Słowa Bożego i Sakramentu Pokuty.
2. W Szczęść Boże znajduje się program Renowacji Misji św. Zapoznajmy się z programem, by w pełni w tych szczególnych Rekolekcjach uczestniczyć. Prosimy również o zabranie naszego czasopisma dla sąsiadów, znajomych, starszych i chorych. Bądźmy w ten sposób misjonarzami, którzy docierają z Dobrą Nowiną do każdego spotkanego człowieka. W Szczęść Boże znajdują się również rachunki sumienia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Niech one pomogą nam dobrze przygotować się do Spowiedzi św.
3. Dzisiaj porządek Renowacji Misji św. tak, jak w każdą niedzielę. O godz. 16.45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a o godz. 20.00 Apel Jasnogórski, na który zapraszamy każdego dnia.
4. Od jutra porządek nabożeństw taki, jaki znajduje się w programie Renowacji Misji św.
5. Spowiedź od poniedziałku do czwartku w czasie wszystkich nabożeństw i w czasie Apelu Jasnogórskiego. Będzie 6 spowiedników.
6. W czasie Renowacji Misji św. kancelaria parafialna będzie nieczynna. Pilne sprawy w zakrystii.
7. Z racji Renowacji Misji św. intencje mszalne przyjęte w poniedziałek i środę o godz. 20.00 będą odprawione w tych dniach o godz. 18.30, a we wtorek przyjęte na godz. 18.30 będą odprawione o godz. 20.00. Za zmianę przepraszamy. Gdyby komuś tego godziny nie odpowiadamy to prosimy o kontakt w zakrystii.
8. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci klas III i rodziców przed I Komunią św.
9. We wtorek 12 marca o godz.18.00 Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej różne stany Kościoła, strażaków i wszystkie formacje harcerzy.
10. W środę przy naszej parafii odbędą się badania mammograficzne. Badania od godz. 13.00. Więcej informacji na plakatach.
11. W piątek i w sobotę 15 i 16 marca odbędzie się w naszej świątyni 24 GODZINNE ROZWAŻANIE MĘKI PAŃSKIEJ WEDŁUG LUIZY PICCARRETY. Rozważanie rozpocznie się w piątek Mszą św. o godz. 18.00 sprawowaną przez Biskupa Płockiego Szymona Stułkowskiego. Więcej informacji o rozważaniu Męki Pańskiej na plakatach i w Szczęść Boże.
12. Zgodnie z decyzją Rady Biskupów Diecezjalnych w dniach od 16 do 24 marca 2024 r., czyli przed przypadającym 25 marca Dniem Świętości Życia, będzie odmawiana Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Modlitwa będzie zanoszona do Boga za wstawiennictwem męczenników polskich: św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki. Nowenna w naszej świątyni w czasie Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 17.30. Nowennę można odmawiać także razem z Telewizją TRWAM o godz. 21.20 lub indywidualnie. Więcej informacji o Nowennie w Szczęść lub w środkach masowego przekazu.
13. W czwartek 21 marca w MCK odbędzie się konferencja poświęcona rodzinie zatytułowana: Rodzina – potrzeby na dziś, wyzwania na jutro!. Program konferencji znajdziemy w Szczęść Boże i na plakatach.
14. 16 czerwca br. w naszej parafii odbędzie się po raz XVII Festyn Rodzin. Zwracamy się z prośbą o składanie fantów na konkurs z nagrodami, które możemy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
15. W dniach 15 – 23 lipca 2024 organizujemy kolonie w Bieszczadach dla dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat. Koszt pobytu 1900 zł. Cena zawiera: zakwaterowanie w Pensjonacie Gawra w Lesku (wyżywienie + nocleg), przejazd autokarem, bilety do zwiedzanych obiektów i atrakcji. W programie: zwiedzanie Zapory na Solinie, przejazd gondolami nad Soliną, Ogród Biblijny w Myczkowicach, Park miniatur cerkwi i kościołów drewnianych, bieszczadzkie drezyny rowerowe, bieszczadzka kolejka leśna, Komańcza, wędrówki po górach z przewodnikiem: Połonina Wetlińska i Tarnica i wiele innych. Więcej informacji dotyczących wyjazdu możemy znaleźć na facebooku wpisując Bieszczady z Maksymilianem 2024. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę w wysokości 300 zł. Ilość miejsc ograniczona.
16. Planowana pielgrzymka autokarową do Niemiec i Francji w dniach 25 kwietnia – 4 maja 2024 r.z racji małej ilości zgłoszeń nie odbędzie się. Planujemy podobną pielgrzymkę w dniach 21 września 02 października.. Koszt pielgrzymki wynosi 6240 zł i 170 euro. Dla stałych klientów koszt wynosi 5930 zł. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę 1500 zł. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
17. Trwa nadal zbiórka makulatury, ubrań, zabawek, toreb, butów i ubrań. Dochód przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowej im. Świętego Stanisława Kostki w Afryce. Pojemniki wystawione są na parkingach przykościelnych.
18. Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1,5 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2023 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże. Cel szczegółowy MAKSYMILIAN.
19. Chrzty w czasie Świąt Wielkanocnych odbędą się w I Dzień Świąt o godz. 10.30. Gdyby jednak Rodzice chcieli, aby ich dziecko zostało ochrzczone w czasie Wigilii Paschalnej, tak jak to było w latach ubiegłych, niech się zgłoszą do kancelarii. Zachęcamy do Chrztu Św. w tę Świętą Noc Zmartwychwstania Pańskiego, gdy wszyscy odnawiać będziemy Przyrzeczenia Chrztu Świętego.
20. W II Dzień Świąt Wielkanocy przeżywać będziemy Uroczystość Jubileuszy Małżeńskich: 25 i 50-lecia zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Czcigodnych jubilatów, którzy w ciągu całego 1974 i 1997 r. zawarli małżeństwa prosimy o kontakt w zakrystii lub kancelarii. Prosimy jubilatów o kontakt do 17 marca abyśmy mogli zwrócić się do Księdza Biskupa o specjalne Błogosławieństwo dla Jubilatów. Prosimy, aby dzieci zainteresowały się uroczystością swoich rodziców.
21. Zachęcamy Parafian do modlitwy różańcowej. Intencje różańcowe wywieszone są na tablicy ogłoszeń. W naszej świątyni po porannej Mszy św. oraz w każdy poniedziałek o godz. 17.00 przed Najświętszym Sakramentem odmawiany jest różaniec.
22. Za tydzień członkowie stowarzyszenia Bądźmy Razem rozprowadzać będą ozdoby świąteczne.
23. Zachęcamy także do zapisywania się do Parafialnej Księgi Trzeźwości, która znajduje się na stolikach za ławkami.
24. Zachęcamy do nabywania i lektury “Gościa Niedzielnego”, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego “Szczęść Boże”.
25. W Szczęść Boże znajdziemy artykuł p. Małgorzaty Jatkowskiej: „Work life balance – Równowaga w życiu codziennym”. Zachęcamy do lektury.
26. Dziś mamy możliwość nabywania Wielkanocnych czekoladowych Baranków Wielkanocnych w cenie 8 zł. Jest to dzieło Caritas. Mamy również możliwość nabycia Pisma Świętego i modlitewników z dużym drukiem, paschalików na Wigilię Paschalną, książek, obrazów, różańców i innych dewocjonalii.
27. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy zabrać najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy następujące artykuły: O 80 rocznicy śmieci bł. Rodziny Ulmów; Droga do wolności; Sakramenty w rozwoju duchowym, o kongresach eucharystycznych i wiele innych ciekawych artykułów oraz świadectwa nawróceń
28. Za tydzień po każdej Mszy św. zbierane będą ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. Ofiary możemy składać również do skarbon w ciągu tygodnia.
29. Dziękujemy za ofiary złożone na granitową aleję procesyjną wokół kościoła, modlitwę i wszelką pomoc świadczoną parafii.
PROBOSZCZ

 

 

Udostępnij to