Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 10 października 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 10 października 2021 r.
przez

28. Niedziela Zwykła, Rok B

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas III i rodziców przed I Komunią św. Dzieci otrzymają różańce.
 2. W środę Nabożeństwo Fatimskie, ostatnie w tym roku. Początek o godz. 16.30.
 3. W czwartek przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach pamiętajmy o nauczycielach. W intencji nauczycieli, wychowawców i pracowników szkół zostanie w środę odprawiona Msza św. o godz. 18.00.
 4. W piątek 15 października o godz. 17.00 w kaplicy na cmentarzu parafialnym odbędzie się pogrzeb dzieci utraconych. Zapraszamy do udziału we Mszy św. i modlitwie.
 5. W sobotę przypada 43 rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyłły na Stolicę Piotrową. Dziękujmy Bogu w naszych modlitwach za dar św. Jana Pawła II.
 6. Również w najbliższa sobotę odbędzie się w naszej parafii spotkanie modlitewne doradców życia rodzinnego. Początek spotkania w kościele o 15.00. W czasie spotkania Koronka do Miłosierdzia Bożego, Konferencja o św. Józefie, adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza św. o godz. 16.30. W spotkaniu oprócz doradców może wziąć udział każdy z nas.
 7. W najbliższą sobotę 16 października odbędzie się Jesienny Diecezjalny Turniej Tenisa Stołowego dla dziewcząt i chłopców szkół podstawowych i średnich. Zapisy w kancelarii parafialnej do środy włącznie.
 8. W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się zaprzysiężenie Parafialnej Rady Gospodarczej na kolejną 5 letnią kadencję.
 9. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas IV oraz ich rodziców przed Uroczystym Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych.
 10. W poniedziałek 18 października organizujemy IV Bieg i Marsz Papieski. Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.45 przy Szkole Podstawowej nr 4 im. Papieża Jana Pawła II. Więcej informacji na plakatach. Zgłoszenia w sekretariacie szkoły.
 11. Również w poniedziałek 18 października przypada wspomnieniem św. Łukasza, Patrona Służby Zdrowia. W naszej świątyni o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji pracowników Służby Zdrowia.
 12. Trwa modlitwa różańcowa. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w następujących godzinach:
  dla dorosłych: od poniedziałku do soboty o godz. 17.15, a w niedziele o 16.45
  dla młodzieży – od poniedziałku do piątku o godz. 18.45;
  dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.
  Dzieci i młodzież prosimy jednak, żeby przychodziły także w soboty i niedziele, razem z dorosłymi. Wiemy, że dzieci w niektóre dni kończą lekcje bardzo późno i nie zdążą na 16.30. Prosimy, by przychodziły wtedy z dorosłymi lub (starsze dzieci) z młodzieżą. Dzieci otrzymywać będą pamiątki obecności na modlitwie różańcowej, które wklejają do specjalnych książeczek otrzymanych po Mszy św. Każdego dnia zapraszamy aby dzieci przynosiły własnoręcznie namalowane ilustracje tajemnic różańcowych poszczególnych części różańca. W pierwszym tygodni tajemnice radosne, w drugim tygodniu tajemnice światła, w trzecim tygodniu tajemnice bolesne, a w czwartym tygodniu tajemnice chwalebne. Na zakończenie każdego tygodnia w piątki losowane będą nagrody dla dzieci, które przyniosą wizerunki. Na zakończenie października rozlosowane zostaną figurki Matki Bożej dla dzieci przyniosą ilustracje tajemnic różańcowych. Dorosłych, którzy z powodu pracy nie zdążą na godz. 17.15 prosimy, by dołączyli do modlitwy różańcowej dla młodzieży. Różaniec dla dorosłych o 17.15 prowadzą poszczególne koła różańcowe i wspólnoty formacyjne. Ich przedstawiciele winni wybrać i zapisać w zakrystii odpowiadający im termin.
 13. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu. Grafik adoracji znajduje się w Szczęść Boże.
 14. W kancelarii parafialnej można zamawiać Msze św. oraz wypominki na przyszły rok. Przypominamy, że “zamawiając wypominki”, włączamy tym samym naszych bliskich w nieustanną modlitwę Kościoła, którą zanosi on do Pana Boga za zmarłych. Obok modlitwy osobistej, Mszy św. oraz ofiarowanych za zmarłych odpustów, wypominki są najważniejszą pomocą, którą nasi bliscy mogą otrzymać i której mają prawo od nas się spodziewać.
 15. Zachęcamy pacjentki w przedziale wieku 50-69 lat do badań mammograficznych. Badania są nieodpłatne i prowadzone są w szpitalu w Płońsku. Nie potrzebne jest skierowanie. Jedynym warunkiem jest 2 letni odstęp między badaniami.
 16. Parafialny Zespół Caritas serdecznie zaprasza do korzystania z akcji Wieszak, która czynna będzie jeszcze przez 2 tygodnie. Serdecznie zapraszamy.
  Trwa nadal zbiórka makulatury, ubrań, zabawek, toreb i butów. Dochód przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowej im. Ks. Romualda Jaworskiego w Afryce. Pojemniki wystawione są na parkingach przykościelnych. Zwracamy się z prośbą, aby ubrania, które wrzucamy do pojemników były czyste. Nie wolno wrzucać ubrań brudnych i mokrych.
 17. W naszej parafii odbędą się warsztaty Akademii Familijnej. Zachęcamy rodziców do zapoznania się naszą propozycją. Więcej informacji o warsztatach w Szczęść Boże i na tablicy ogłoszeń.
 18. Msze św. dla dzieci z oprawą liturgiczną i muzyczną o godz. 12.30, zaś dla młodzieży o godz. 19.00.
 19. Od przyszłej niedzieli wznawia pracę Parafialny Zespół Muzyczny Effatha. Chętni proszenie są o złoszenie do ks. Pawła. Pierwsza próba w najbliższą sobotę o godz. 16.00.
 20. Młodzież z I i II klas szkół średnich oraz inni starsi, którzy przygotowują się do Bierzmowania, proszeni są o odebranie indeksów i deklaracji.
 21. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy zabrać nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy m. in. następujące artykuły: „O nowych błogosławionych”, „400 lat od zwycięskiej bitwy pod Chocimiem” oraz inne ciekawe artykuły, m. in. świadectwa uzdrowień i opisy nawróceń.
 22. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego Szczęść Boże.
 23. W Szczęść Boże znajduje się List Episkopatu Polski przeznaczony na Dzień Papieski, którego tydzień temu słuchaliśmy.
 24. W Gościu Niedzielnym znajduje się relacja z Parafiady, która odbyła się pod koniec września.
 25. Dzisiaj obchodzimy XXI Dzień Papieski. Po Mszach św. w całej Polsce odbywa się zbiórka ofiar do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

PROBOSZCZ

Udostępnij to