Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 10 stycznia 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 10 stycznia 2021 r.
przez

1. Niedziela Zwykła (Niedziela Chrztu pańskiego), Rok B

1. Siostry i Bracia. 28 grudnia, rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. W tym roku z racji pandemii kolęda ma inny przebieg niż zazwyczaj. Rozmawiałem na temat kolędy z niektórymi parafianami oraz odbyłem spotykania z Parafialną Radą Duszpasterską i Parafialną Radą Gospodarczą. Po tych konsultacjach, rozumiejąc obawy wiernych przed zakażeniem, podjąłem decyzję o przebiegu kolędy według następującego porządku. Kolęda będzie składała się z dwóch części. Pierwsza część to Msza św. w naszej świątyni sprawowana w intencji mieszkańców poszczególnych wiosek, ulic i bloków. Wioski, ulice i bloki będą wyznaczane na poszczególne dni tygodnia. Od poniedziałku do piątku – Msze Święte o godz. 19.00 a w soboty o godz. 10.00. W czasie Eucharystii udzielimy mieszkańcom specjalnego Bożonarodzeniowego Błogosławieństwa. Byłoby dobrze gdyby z każdego domu przybyła do świątyni przynajmniej jedna osoba, ale bardzo serdecznie zapraszamy więcej osób z poszczególnych rodzin. Po powrocie do domów odbędzie się druga część kolędy, na którą złoży się spotkanie domowników, odmówienie modlitwy oraz poświęcenie mieszkań wodą święconą zabraną ze świątyni i naznaczenie drzwi domów, mieszkań znakami K+M+B. Dla każdej rodziny został przygotowany specjalny folder kolędowy, który zawiera przebieg rodzinnego spotkania w domu wraz z modlitwę rodzinną. Folder można zabrać po Mszy świętej sprawowanej w intencji mieszkańców poszczególnych wiosek, ulic i bloków. Rodziny, które jednak mimo pandemii chciałyby mieć wizytę duszpasterską w tradycyjny sposób niech zgłoszą się do mnie. Moi Drodzy. W czasie tradycyjnej kolędy składaliście dobrowolne ofiary na prace remontowo-budowlane w naszej świątyni, wokół niej i w budynkach parafialnych. Z ofiar kolędowych przeznaczamy również część ofiar na prace związane z duszpasterstwem i akcjami charytatywnymi, które prowadzimy przy parafii. W kończącym się roku 2020, doprowadziliśmy do porządku ogród parafialny układając kostkę brukową w miejsce rozpadającego się asfaltu oraz powstały liczne nowe nasadzenia. W świątyni zaś namalowane zostały ilustracje wybranych Objawień Matki Bożej, które miały miejsce w wielu krajach na różnych kontynentach. Wszystkie te prace prowadzone były równolegle z codzienną pracą duszpasterską. W przyszłym roku planujemy nowe rozwiązanie terenu dookoła kościoła. Pierwszym etapem będzie zakup materiałów. Równolegle kontynuowana będzie działalność charytatywna i społeczna parafii. Widzimy jej ogromną potrzebę. Widzimy również potrzebę modernizacji pomieszczeń, w których odbywają się spotkania. Rodziny, które chciałyby złożyć dobrowolne ofiary na zaplanowane prace i na bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej mogą to uczynić, składając ofiary do skarbon umieszczonych za ławkami lub dokonując wpłat na konto parafii.
2. Porządek wizyty duszpasterskiej:
Poniedziałek (11 stycznia) – Msza św. o godz. 19.00 i spotkanie modlitewne w gronie rodzinnym.
Mieszkańcy ul. Kopernika nr 9A; 9B i 9C
Wtorek (12 stycznia) – Msza św. o godz. 19.00 i spotkanie modlitewne w gronie rodzinnym.
Mieszkańcy ul. Kopernika: nr 30 i 32
Środa (13 stycznia) – Msza św. o godz. 19.00 i spotkanie modlitewne w gronie rodzinnym.
Mieszkańcy ul. Zacisze nr 7 i 9, ul. Grunwaldzka nr 42 ( budynek poczty), nr 47, 46/48; 50 i 52
Czwartek (14 stycznia) – Msza św. o godz. 19.00 i spotkanie modlitewne w gronie rodzinnym.
Mieszkańcy ul. Grunwaldzkiej nr 54, 55, 56, 63 A, 63 B, 63 C; 65
Piątek (15 stycznia) – Msza św. o godz. 19.00 i spotkanie modlitewne w gronie rodzinnym.
Mieszkańcy ul. Grunwaldzkiej nr 65 A; 65 B; 65 C; 65 D; 67
Sobota (16 stycznia) – Msza św. o godz. 10.00 i spotkanie modlitewne w gronie rodzinnym.
Mieszkańcy domów jednorodzinnych przy ul. Szkolnej, Zacisze i Nadrzeczna oraz mieszkańcy osiedla Poświętne.
Poniedziałek (18 stycznia) – Msza św. o godz. 19.00 i spotkanie modlitewne w gronie rodzinnym.
Mieszkańcy ul. Grunwaldzkiej: nr 79; 81; 83; 83A i 85
3. Msze św. są transmitowane na portalach internetowych.
4. Kolęda od poniedziałku do piątku o godz. 19.00 a w soboty o godz. 10.00. Jeśli ktoś pracuje w wyznaczonym dniu, to zapraszamy na Mszę św. w innym dogodnym dniu tygodnia.
5. Te osoby, które zapisały się do Różańca Rodziców w intencji dzieci, prosimy, aby kontynuowały Modlitwę Różańcową odmawiając kolejne dziesiątki wg otrzymanego grafiku. Zaś te osoby, które jeszcze się nie zapisały mogą to uczynić w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Serdecznie zachęcamy Parafian, aby otoczyć dzieci płaszczem modlitwy. Zachęcamy również do Kół Różańcowych, które istnieją w naszej parafii na wioskach i w mieście od wielu już lat. W miejsce brakujących osób prosimy, aby wpisały się nowe. Nie rezygnujmy tak szybko z tej pięknej modlitwy przynoszącej tyle dobra poszczególnym osobom, rodzinom i parafii.
6. Przy Żłóbku znajduje się poświęcona kreda i kadzidło, które możemy zabrać do domów składając dobrowolną ofiarę. Tam też znajduje się woda święcona.
7. W najbliższą niedzielę 17 stycznia o godz. 15.30 odbędzie XXIV Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej Con Grazia w Płońsku wraz z solistami scen warszawskich. W tym roku z racji pandemii koncert wyjątkowo tylko na portalach internetowych. Już dziś zapraszamy na koncert jubileuszowy, który odbędzie się w przyszłym roku.
8. W naszej parafii funkcjonuje „Konfesjonał Młodych”. To możliwość spowiedzi w każdą sobotę w godz. 19.00 – 20.00.
9. Osoby, które zapisały się do adoracji Najświętszego Sakramentu proszone są aby adorację kontynuowały również w okresie zimowym. Kościół jest ogrzewany. Zachęcamy również innych do adoracji. Grafik adoracji umieszczony został w Szczęść Boże. Zgłoszenia do ks. proboszcza.
10. Dziękujemy za wpłacenie 1 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2019. Osobom, których adresy znaliśmy przesłaliśmy specjalne podziękowanie. Dziękujemy również bezimiennym darczyńcom. Równocześnie zwracamy się z prośbą o podobną pomoc przy rozliczeniu za 2020 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
11. Przypominamy parafianom i gościom, że w okresie zimowym funkcjonuje tylko jedna toaleta w podziemiach naszej świątyni – wejście od zewnątrz przy wejściu do zakrystii. W pozostałym okresie funkcjonuje również toaleta w ogrodzie parafialnym.
12. Przy wyjściach ze świątyni znajduje się nasz parafialny kalendarz na 2021 rok.
13. Zachęcamy do zabrania nieodpłatnego czasopisma Dobre Nowiny, które wyłożone jest przy wyjściach z naszej świątyni.
14. Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
15. Dziękujemy za złożone ofiary na zaplanowane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.
PROBOSZCZ

Udostępnij to