Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 10 września 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

23 Niedziela Zwykła, Rok A
1. Dziś o godz. 12.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci klas I i młodszych.
2. Dziś w Jeżewie odbywają się XVI Płońskie Gminne Dożynki. Początek o godz. 12.00. Więcej informacji o dożynkach na plakacie.
3. W środę o godz. 16.30 rozpoczniemy Nabożeństwo Fatimskie.
4. W czwartek obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
5. W czwartek 14 września zapraszamy wszystkich wiernych na adoracje nocną po zakończeniu Mszy św. o godz. 18.00 Adoracja potrwa do godz. 24.00. Opiekunami adoracji są Wojownicy Maryi.
6. Dzieci z Przedszkoli i Szkół Podstawowych otrzymują pamiątki Niedzielnej Mszy św., które wklejają do specjalnych książeczek, które trzeba zabrać po Mszy św. Pamiątki Niedzielnej Mszy św. rozdawane są przed Mszą św. o godz. 12.00. Gdy ktoś przybędzie na inną Mszę św. to pamiątki rozdawane będą przed ołtarzem po zakończeniu Mszy św. /prezentacja książeczki/.
7. Prosimy po Mszy św. aby rodzice tych dzieci, które w 2024 roku przyjmą Pierwszą Komunię św. i Odnowią Przyrzeczenia Chrzcielne zabrali specjalne deklaracje, wypełnili je i przynieśli do zakrystii lub oddali katechetom. Deklaracje z zakrystii zabiera również młodzież z I i II klas szkół średnich, która przystąpi do Bierzmowania. Po wypełnieniu deklaracji i przyniesieniu ich do zakrystii młodzież otrzyma indeksy.
8. U katechetów w szkole lub u kapłanów dzieci i młodzież mogą zapisać się na pielgrzymkę autokarową do Rostkowa w najbliższą sobotę. Koszt wyjazdu 15 zł.
9. W poniedziałek 18 września przypada uroczystość św. Stanisława Kostki, głównego patrona naszej diecezji.
10. Uroczystość poprzedzi trzydniowe Triduum ku czci św. Stanisława Kostki od niedzieli 17 września do wtorku 19 września. Msze św. w niedzielę o godz. 12.00 a w poniedziałek i wtorek o godz. 18.00.

11. W czasie Triduum rozpoczniemy roczny cykl przygotowań do przyjęcia sakramentów Świętych. W niedzielę zapraszamy dzieci z klas IV – przygotowujących się do Odnowienia przyrzeczeń Chrzcielnych; w poniedziałek dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii św., a we wtorek młodzież z I i II klasy szkoły średniej oraz starsi przygotowujący się do Bierzmowania.

12. W niedzielę miną 84 lata od najazdu wojsk sowieckich na wschodnie ziemie Rzeczypospolitej. Przypominamy o tym tragicznym dla Polski wydarzeniu, ponieważ jego skutkiem było późniejsze wymordowanie tysięcy polskich jeńców w Katyniu i innych miejscach kaźni, a także gehenna ponad miliona polskich obywateli wywiezionych do niewolniczej pracy w łagrach.

13. W najbliższą niedzielę 17 września w godz. 13.30 – 17.30 odbędzie się XXII Masowy Rajd Rowerowy do Ćwiklina. Zapisy na rajd w kancelarii parafialnej i w szkołach u nauczycieli w f-u.

14. Przyjmowane są już intencje mszalne na 2024 r.

15. W naszej parafii rozpoczyna działalność grupa “Baranki”. Jest to Rodzinne przygotowanie do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej, także dla młodszych dzieci niż 3 klasa szkoły podstawowej, przez twórcze i wspólne przeżywanie roku liturgicznego podczas comiesięcznych spotkań, ale i w domu. Więcej informacji w Szczęść Boże.

16. W Parafii św. Michała trwa X Międzynarodowy Festiwal Organowy. Koncerty dziś i za tydzień. o godz. 17.00. Więcej informacji o festiwalu na plakacie na tablicy ogłoszeń.
17. Msze św. dla dzieci z oprawą liturgiczną i muzyczną o godz. 12.00, zaś dla młodzieży o godz. 19.00.
18. Ksiądz Marcin Stankiewicz zaprasza chłopców od 1 klasy wzwyż chętnych znaleźć się w gronie ministrantów. Spotkania ministrantów w każdą sobotę o godz. 10.30.
19. Do ks. Marcina Stankiewicza i p. Aldony Ziółkowskiej mogą zgłaszać się chętni do śpiewu w scholi parafialnej.
20. Do p. Agnieszki Jasińskiej i ks. Marcina Stankiewicza mogą zgłaszać się chętni do śpiewu w Zespole Muzycznym.
21. Do Pana organisty i do ks. Wojciecha Ciemerycha mogą zgłaszać się chętni do śpiewu w chórze parafialnym.
22. Próba scholii dziecięcej w każdą sobotę o godz. 10.00; próba zespołu muzycznego w każdą sobotę o godz. 16.00 a próba chóru w każdy poniedziałek o godz. 19.00.
23. Ks. Piotr Wilkowski prowadzi grupę NA MAXA. Spotkania w każdy piątek o godz. 19.00 w domu parafialnym.
24. Harcerzami opiekuje się ks. Piotr Wilkowski Prosimy odpowiedzialnych za ZHP, ZHR i Skautów Europy o zgłoszenie się do ks. Piotra, aby uzgodnić plan pracy.
25. Przy naszej parafii działa świetlica dla dzieci. Świetlica czynna jest od poniedziałku do piątku od godz. 14.00 do 16.00. Zachęcamy do korzystania ze świetlicy, gdzie przewidziano wiele form spędzenia wolnego czasu.
26. Grupa Odnowy w Duchu Świętym „Miłosierdzie” zaprasza na spotkania modlitewne, które odbywają się w naszej świątyni, w każdy czwartek po wieczornej Mszy św. Tą grupą modlitewną opiekować się będzie ks. Piotr i ks. Robert.
27. Ks. Wojciech Ciemerych opiekuje się wspólnotą Przyjaciele Oblubieńca. Spotkania w każdą środę o godz. 19.00.
28. Spotkania Kręgu Biblijnego odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 18.50. Spotkania prowadzi ks. Robert.
29. W naszej parafii istnieje możliwość przyjęcia Komunii św. z komunikantów wypiekanych z mąki bezglutenowej. Po zakończeniu udzielania Komunii, trzeba poprosić któregoś z kapłanów o taką Komunię św.
30. Od września w naszej parafii prowadzone są zajęcia nauki gry w szachy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia pod okiem instruktora szachowego odbywają się od poniedziałku do czwartku w godzinach 18.00 – 19.00. W poniedziałek zapraszamy dziewczęta ze szkół podstawowych, we wtorek chłopcy ze szkół podstawowych a w środę i czwartek młodzież i dorośli zarówno niewiasty jak i mężczyźni. Zajęcia odbywają się w domu Parafialnym im. św. Siostry Faustyny na poziomie -1
31. W Szczęść Boże umieściliśmy grafik odpowiedzialnych za poszczególne organizacje i stowarzyszenia religijno – apostolskie oraz dni, godziny i miejsca spotkań. Prosimy o zainteresowanie się informacjami a także zachęcamy do włączenia się do którejś z grup.
32. W naszym czasopiśmie umieściliśmy również grafik funkcjonowania poradni rodzinnej, Parafialnego Zespołu Caritas oraz grafik adoracji Najświętszego sakramentu. Zachęcamy do korzystania z porad udzielanych w poradni, pomocy udzielanej przez Caritas oraz do podjęcia godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Zgłoszenia do ks. proboszcza. Dziękujemy wszystkim, którzy nieodpłatnie posługują w Caritasie i poradni rodzinnej oraz przybywającym na adorację Najświętszego Sakramentu.
33. 6 i 7 października w naszej parafii odbędą się rekolekcje dla małżeństw i nie tylko dla małżeństw zatytułowane „Duchowe espresso”. Celem krótkich rekolekcji jest pomoc jak żyć szczęśliwie w małżeństwie i rodzinie. Rekolekcje poprowadzi znany ewangelizator Łuksza Plata. Więcej informacji o rekolekcjach na plakatach i w Szczęść Boże.
34. Chrzty w naszej parafii odbywają się w II i IV Niedzielę miesiąca w czasie Mszy św. o godz. 10.30. W pozostałe niedziele po Mszy św. o godz. 10.30. Prosimy aby rodzice zgłaszając chrzest przynieśli akt urodzenia dziecka oraz zaświadczenia chrzestnych, gdy chrzestni są z poza naszej parafii. Dopiero wtedy akt Chrztu będzie sporządzony. Chrzestnymi nie mogą być osoby żyjące w związkach niesakramentalnych. Zgłaszamy się w nieprzekraczającym terminie 3 tygodni przed Chrztem.
35. Od dziś w naszym czasopiśmie Szczęść Boże ukazywać się będą artykuły poświęcone małżeństwu i rodzinie. Autorkami artykułów będą panie: Małgorzata Jatkowska, Krystyna Marszał-Jankowska i Monika Maria Brzezińska. Dziękujemy paniom za tę cenną inicjatywę. Dzisiaj artykuł wstępny Rodzina – tutaj wszystko się zaczyna.
36. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej, Rycerza Młodych, Rycerzyka Niepokalanej i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni.
37. Zachęcamy również do zabrania nieodpłatnego czasopisma Dobre Nowiny w całości poświęconych Rodzinie Ulmów.
38. Za tydzień po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na Katolickie Radio Diecezji Płockiej.
39. Dziękujemy za złożone ofiary na zakup granitu na alejkę procesyjną.
PROBOSZCZ

 

 

 

Udostępnij to

Przeczytaj podobne