Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 11 czerwca 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

10. Niedziela Zwykła Rok A
1. Dziękujemy wszystkim za inwencję i włożony trud w przygotowanie ołtarzy oraz za tak liczny dział w Procesji Bożego Ciała.
2. Dziękujemy organizatorom za przygotowanie XVI Festynu Rodzin, sponsorom oraz wszystkim biorącym udział w Festynie. Pełny wykaz sponsorów umieściliśmy w Szczęść Boże i na profilu fb. Dziękujemy tez bezimiennym darczyńcom i tym, których być może pominęliśmy za co z serca przepraszamy.
3. Dziś o godz. 10.30 Msza św. w intencji dzieci objętych modlitwą różańcową, a po Mszy św. spotkanie formacyjne w auli parafialnej.
4. Jutro o godz. 18.00 w naszej parafii Msza św. dla nauczycieli rejonu płońskiego, a potem spotkanie formacyjne.
5. We wtorek o godz. 16.30 kolejne Nabożeństwo Fatimskie.
6. W środę przypada 22 rocznica śmierci śp. ks. kan. Romualda Jaworskiego. O godz. 17.00 przy Jego grobie odmówimy Różaniec, a o godz. 18.00 za zmarłego Proboszcza zostanie odprawiona Msza św. w naszej świątyni.
7. W najbliższym tygodniu w auli parafialnej o godz. 19.00 odbędą się spotkania rad parafialnych:
– w poniedziałek 12 czerwca Parafialnej Rady Duszpasterskiej, a w środę 14 czerwca Parafialnej Rady Gospodarczej
8. W czwartek o godz. 20.00 spotkanie wszystkich katechetów pracujących w naszej parafii.
9. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze w. o godz. 7.00; 10.00 i 18.00.
10. W najbliższą sobotę 17 czerwca w godz. 15.00 – 18.00 odbędzie się Festyn Rodzin na rozpoczęcie wakacji w czasie którego przewidzieliśmy wiele atrakcji m. in.: zabawy na trampolinie, konkursy muzyczne i plastyczne dla dzieci i wiele innych atrakcji sportowo rekreacyjnych. Uczestnicy festynu częstowani będą grilem, popcornem, watą cukrową i napojami. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w festynie.
11. 17 i 18 czerwca odbędą się w Poświętnem Dni Rolnictwa. W niedzielę o godz. 10.00 w Poświętnem przewidziana jest Msza św. w 100 lecie istnienia Ośrodka Doradztwa Rolniczego.
12. W niedzielę 25 czerwca odbędzie się Masowy Rajd Rowerowy do Arcelina w godz. 14.00 – 18.00. Zapisy na rajd w szkołach i w kancelarii parafialnej.

13. Od dziś aż do wczesnej jesieni kawiarenka parafialna czynna będzie w parafialnym ogrodzie. Na powietrzu wśród kwiatów możemy wypić kawę, herbatę i zjeść smaczne ciasto. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania kawiarenki, która istnieje w parafii od ponad pięciu lat. Dziękujemy paniom za posługę w kawiarence.
14. Do czwartku 15 czerwca, trwa Oktawa Bożego Ciała, podczas której oddajemy cześć Panu Jezusowi w Procesji Eucharystycznej. Oktawa każdego dnia o godz. 18.00.
15. Zakończenie Oktawy w najbliższy czwartek o godz. 18.00. Pobłogosławimy wtedy wianki z nowych pędów ziół i kwiatów oraz udzielimy specjalnego Błogosławieństwa małym dzieciom.
16. Od 30 czerwca do 2 lipca organizujemy 3 dniową pielgrzymkę na Kielecczyznę. W ramach pielgrzymki odwiedzimy św. Krzyż, św. Katarzynę. Miechów, Michniów, Oblęgorek, Kielce, Bodzentyn, Kałków, Wąchock i inne miejscowości. Noclegi w hotelu Magnolia w miejscowości Zgórsko k/Kielc. Koszt noclegów, przejazdów, wyżywienia i biletów wstępu wynosi 750 zł. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę 200 zł. Pozostałą sumę wpłacamy na 10 dni przed wyjazdem. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej i u ks. proboszcza.
17. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowym w kościele (w dni powszednie po wieczornej Mszy św. i w niedziele o 17.10).
18. Zdjęcia z uroczystości Komunijnych można odebrać w zakładzie fotograficznych FOTO-EKA (dawny Kodak) przy ul. Szkolna 1.
19. Zachęcamy chłopców, którzy przyjęli Pierwszą Komunię św. i Odnowili Przyrzeczenia Chrzcielne oraz innych do służby ministranckiej, a dziewczynki do śpiewu w scholii parafialnej. Zgłoszenia u ks. Marcina.
20. Zachęcamy do wzięcia udziału w koloniach parafialnych w terminie 15 – 25 lipca. Koszt kolonii wynosi 1650 zł. Dla osób zaangażowanych w parafii 720 zł. Zgłoszenia przez najbliższy tydzień. Zaliczka 300 zł, a pozostała sumę wpłacamy do końca czerwca. Po karty kwalifikacyjne na kolonie prosimy zgłaszać się do kancelarii parafialnej i zakrystii. Karty oddajemy do 17 czerwca. Więcej informacji o koloniach w Szczęść Boże.
21. W dniach 23 i 24 czerwca organizowany jest spływ kajakowy od Bolęcina do Śniadowa z noclegiem w Jońcu dla rodziców wraz z dzieci zaangażowanymi w scholi parafialnej i w służbie ministranckiej i harcerskiej.
22. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy zabrać nieodpłatne czasopismo Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy artykuły poświęcone św. Bernadecie, rodzinie Ulmów i najmłodszej kandydatce na ołtarze siedmioletniej Antonietcie Meo – Nennolinie. Znajdziemy tam również inne ciekawe artykuły i świadectwa nawróceń.
23. Dziękujemy za ofiary złożone na zakup granitu na alejkę procesyjną. PROBOSZCZ

Udostępnij to