Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 11 grudnia 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 11 grudnia 2022 r.
przez

3. Niedziela Adwentu, Rok A

1. Dziś o godz. 12.00 Msza św. i spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. i rodziców. Dzieciom zostaną nałożone i poświęcone medaliki Matki Bożej.
2. Dziś po Mszach św. Szkoła Podstawowa nr 4 organizuje kiermasz charytatywny, z którego zebrane środki, przekazane zostaną rodzinie Franka na wsparcie w walce z chorobą. Zapraszamy do zakupu ozdób i stroików świątecznych wykonanych własnoręcznie przez uczniów, rodziców i nauczycieli z SP4.
3. Jutro o godz. 19.00 spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z klas I i ich rodziców.
4. W najbliższy wtorek 13 grudnia o godz. 19.00 w auli domu parafialnego odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Płońskiej Akademii. A, B, C… Chrześcijaństwa. Temat spotkania: “Obrzędowość bożonarodzeniowa i jej wymiar religijny” Wykład poprowadzi ks. prof. dr hab. Mieczysław Ozorowski. Serdecznie zapraszamy do udziału w wykładzie.
5. We wtorek w 41 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, IPN już po raz 10 zachęca do zapalenie w oknie świecy o 19.30, a tym samym do wyrażenia solidarności z ofiarami stanu wojennego.
6. Również we wtorek o godz. 18.00 Masza św. w intencji członków NSZZ SOLIDARNOŚĆ z racji 41 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.
7. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. za Ojczyznę. Prosimy o przybycie delegacji z pocztami sztandarowymi. Prosimy również o przybycie przedstawicieli organizacji, stowarzyszeń i grup istniejącej przy naszej parafii, a także spoza jej granic.
8. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 w sali nad zakrystią spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed Chrztem św., który odbędzie się w czasie Świąt.
9. Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które mają nas przygotować do Świąt Bożego Narodzenia. Rekolekcje w tym roku poprowadzi ks. Janusz Jezusek ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny w Górce Klasztornej. Rekolekcje potrwają do środy włącznie. Plan rekolekcji znajdziemy w Szczęść Boże.
10. Za tydzień Msza św. o godz. 12.00 i spotkanie dla dzieci klas czwartych i ich rodziców przed Uroczystym Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych.
11. W najbliższym tygodniu o godz. 19.00 w domu parafialnym odbędą się spotkania opłatkowe następujących grup duszpasterskich:
– w poniedziałek – Parafialna Rada Duszpasterska
– w środę – katecheci i pracownicy kościelni
– w czwartek Parafialna Rada Gospodarcza
– w piątek – Nadzwyczajni Szafarze Komunii św.
12. Zapraszamy w Adwencie na Roraty odprawiane o godz. 6.30. Po Roratach zapraszamy dzieci do domu parafialnego na Śniadania Roratnie. Na Msze św. przybywajmy z lampionami.
13. Organizujemy konkurs na rodzinną Szopkę Bożonarodzeniową”. Zapraszamy dzieci, aby wspólnie – całą rodziną – wykonać „Szopkę Bożonarodzeniową” w dowolnym rozmiarze, w dowolnej technice przestrzennej z dowolną ilością elementów – ogranicza Was wyłącznie Wasza wyobraźnia. Wykonane i podpisane prace przynosimy do zakrystii w kościele albo do kancelarii parafialnej po 06 stycznia 2023 r. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w niedzielę 22 stycznia 2023 roku. Regulamin konkursu można zabrać przy wyjściu z kościoła, a także pobrać ze strony internetowej parafii.
14. Informujemy parafian i gości, że ubikacje w okresie zimowym czynne są tylko w podziemiach kościoła. Wejście od zewnątrz przy zakrystii.
15. Dziękujemy za wpłacenie 1 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2021r. Osobom, których adresy znaliśmy przesłaliśmy specjalne podziękowanie. Dziękujemy również bezimiennym darczyńcom.
16. Na stoliku za ławkami znajduje się księga Abstynencji, gdzie możemy wpisywać swoją abstynencję na Adwent lub dłuższy okres.
17. W dalszym ciągu możemy zamawiać Msze św. i wypominki na przyszły rok. Gdyby pojawiły się błędy w czytanych wypominkach, prosimy o kontakt w zakrystii w celu naniesienia poprawek. W naszej parafii istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.
18. Zachęcamy do nabywania świec Caritas, Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Duże świece w cenie 15 zł i mniejsze w cenie 10 zł.
19. Dziś po Mszach św. mammy możliwość nabycia parafialnego, ściennego kalendarza.
20. W naszej parafii istnieje możliwość przyjęcia Komunii św. z komunikantów wypiekanych z mąki bezglutenowej. Po zakończeniu udzielania Komunii przez któregoś z kapłanów trzeba poprosić o taką Komunię św. W zakrystii możemy również zgłosić się po opłatki wypiekane z mąki bezglutenowej.
21. Zachęcamy do nabywania czasopisma Miłujcie się, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego Szczęść Boże.
22. W kruchcie naszej świątyni harcerski sprzedają ciastka i sianko na stół wigilijny.
23. Zachęcamy również do zabrania najnowszego nieodpłatnego czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy artykuły poświęcone Miłosierdziu Bożemu, Adwentowi, św. Janowi Marii Vianney oraz inne ciekawe artykuły i świadectwa nawróceń.
24. Dziękujemy za złożone ofiary na wykonywane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.
PROBOSZCZ

 

 

 

 

Udostępnij to