Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 11 kwietnia 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 11 kwietnia 2021 r.
przez

2. Niedziela Wielkanocna, Rok B
1. Dzisiaj w Uroczystość Miłosierdzia Bożego możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
2. Niedziela Miłosierdzia rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia, który potrwa do następnej niedzieli. Ofiary w Tygodniu Miłosierdzia możemy składać do skarbon znajdujących się za ławkami.
3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas III oraz rodziców przed Uroczystością Pierwszej Komunii Świętej.
4. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Ojczyzny.
5. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy w Polsce XII Tydzień Biblijny. Również za tydzień odbędzie się w naszej Ojczyźnie IV Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego.
6. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas IV oraz rodziców przed Uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.
7. Od 1 kwietnia na terenie całego kraju trwa największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. Więcej informacji o spisie w Szczęść Boże.
8. Owocem Roku Miłosierdzia w naszej parafii jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Tę ważną modlitwę Kościoła odmawiamy każdego dnia o godz. 15.00, na którą serdecznie zapraszamy Parafian i Gości. Koronkę do Bożego Miłosierdzia zwiastują parafialne dzwony.
9. Zachęcamy do pełnienia straży honorowej przy Najświętszym Sakramencie. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
10. Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2020 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
11. Trwa nadal zbiórka makulatury, ubrań, zabawek, toreb i butów. Dochód przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowej im. Ks. Romualda Jaworskiego w Afryce. Pojemniki wystawione są na parkingach przykościelnych.
12. Nasza parafia wydała książkę poświeconą Słudze Bożemu, Prymasowi Tysiąclecia, Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Książkę zredagowała dr Monika Maria Brzezińska, pracownik naukowo – dydaktyczny UKSW w Warszawie. Współredaktorkami są m.in. nasze parafianki. Książka w cenie 12 zł znajduje się na stolikach za ławkami i przy wyjściach z naszej świątyni. Przygotowując się do Beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego zachęcamy do nabywania książki.
13. Zarządzeniem Ministra Zdrowia w chwili obecnej we Mszy św. może uczestniczyć 1 osoba na 20 m kw. powierzchni świątyni. W naszym przypadku, to 48 osób. Zwracamy się z prośbą, abyśmy przybywali w maseczkach ochronnych i mieli je założone podczas Mszy św., adoracji, czy nabożeństwa oraz byśmy siadali w miarę równomiernie na całej powierzchni naszej świątyni oraz na całej powierzchni antresol. Pamiętajmy o zachowaniu odległości. Komunia św. na rękę udzielana jest przy celi św. Maksymiliana. Komunię św. przyjmujemy na lewą rękę, a prawą ręką bezpośrednio przy kapłanie spożywamy. Przypominamy osobom przyjmującym Komunię św. na rękę, aby to czyniły z wielkim namaszczeniem. Tu nie może być pośpiechu. Po przyjęciu Komunii św. winniśmy spojrzeć na dłoń, na którą kapłan pożył Komunię św., czy tam nie zostały okruszyny Komunii św. Pan Jezus jest obecny w najmniejszej nawet okruszynie. Gdy zauważymy, nawet najmniejszą cząstkę winniśmy Ją spożyć. W tym trudnym okresie możemy również uczestniczyć we Mszy św. w sali teatralnej i w korytarzach obok, gdzie może przebywać 20 osób. Tam też jest udzielana Komunia św.
14. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy zabrać nieodpłatny najnowszy numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy artykuły poświęcone Wielkanocy i Uroczystości Bożego Miłosierdzia. Znajdziemy tam również inne ciekawe artykuły, m.in. świadectwa nawróceń i uzdrowień.
15. Zachęcamy do nabywania i lektury “Gościa Niedzielnego”, Miłujcie się, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego “Szczęść Boże”.
16. Dziękujemy za złożone ofiary na zaplanowane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.

PROBOSZCZ

Komunikat przed Świętem Chrztu Polski 14 kwietnia 2021 r.

„Dnia 22 lutego 2019 roku Sejm RP ustanowił dzień 14 kwietnia Świętem Chrztu Polski. 14 kwietnia 966 roku jest niezwykle ważną datą w historii naszej Ojczyzny i Kościoła w Polsce. Zgodnie z tradycją odbył się wówczas, w Wielką Sobotę, chrzest władcy Polan. «I to wtedy też narodziła się Polska. Narodziła się z wód chrzcielnych do nowego, chrześcijańskiego życia. Narodziła się dla świata, wychodząc z epoki przedhistorycznej i wkraczając na arenę dziejów Europy. Narodziła się dla siebie, jako wspólnota narodowa i polityczna, bowiem przyjęcie chrztu w obrządku łacińskim określiło naszą polską tożsamość» (A. Duda, Przemówienie Prezydenta RR, wygłoszone w 1050. rocznicę Chrztu Polski w Poznaniu, 15.04.2016 r.).
Zgodnie z zachętą Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Ks. Abpa Stanisława Gądeckiego, jest rzeczą niezwykle istotną, aby pamięć o tak ważnym dla Kościoła i narodu wydarzeniu była kultywowana rokrocznie, tak, by zapadła głęboko w sercach wszystkich Polaków, zwłaszcza najmłodszych pokoleń. Pamiętajmy o tym ważnym dniu, wypadającym w tym roku w najbliższą środę. Wywieśmy, jeśli to możliwe, w Święto 14 kwietnia, flagę państwową i watykańską.
Więcej informacji na temat Święta Chrztu Polski można znaleźć na stronie internetowej www.swietochrztu.pl .”

Udostępnij to