Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 11 lipca 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 11 lipca 2021 r.
przez

15 Niedziela Zwykła, Rok B
1. We wtorek kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 16.30 odmawianiem pierwszych trzech części Różańca. O godz. 18.00 Msza św., ostatnia część modlitwy różańcowej, procesja fatimska i błogosławieństwo.
2. W środę minie 18 lat od śmierci śp. ks. Adama Sasina, który pracował w naszej parafii jako wikariusz w latach 1983-84. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
3. W najbliższy czwartek o godz. 18.00 kolejna Msza św. za Ojczyznę. Zachęcamy do udziału we Mszy św. , w czasie której modlić się będziemy za naszą umiłowaną Ojczyznę. Prosimy również o przybycie delegacji z pocztami sztandarowymi.
4. W piątek przypada Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Osoby, które przyjęły Szkaplerz dokonają odnowienia przymierza zawartego z Maryją, a inne osoby obecne na Mszy św. zawierzą swoje życie Maryi, a może w przyszłości również przyjmą Szkaplerz. Msze św. w czwartek o godz. 7.00 i 18.00.
5. W sobotę 17 lipca o godzinie 16.30 w auli domu parafialnego odbędzie się spotkanie dla kobiet na temat mody i osobistego wizerunku. Więcej informacji o spotkaniu w Szczęść Boże.
6. Zachęcamy do korzystania z Poradni Rodzinnej oraz Parafialnego Zespołu CARITAS.
7. Do 29 sierpnia włącznie obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych niedzielnych. Do południa porządek Mszy św. tak jak w każdą niedzielę, zaś po południu Msze św. są odprawiane o godz. 17.30 i 20.00.
8. Od 1 kwietnia na terenie całego kraju trwa największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. Od 23 czerwca na terenie całego województwa mazowieckiego pracę w terenie rozpoczynają rachmistrzowie spisowi. Więcej informacji o spisie w Szczęść Boże. Tam też znajduje się numer telefonu by móc zweryfikować rachmistrza.
9. W lipcu na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu odmawiamy Litanię do Przenajdroższej Krwi Chrystusa.
10. W związku z ładną pogodą i upałami prosimy o zachowanie stosownego stroju przybywając do kościoła.
11. Zdjęcia z uroczystości Bierzmowania oraz zdjęcia z pierwszej i drugiej Komunii św. można odebrać w zakładzie fotograficznych FOTO-EKA (dawny Kodak ) przy ul. Szkolnej 1.
12. Nasza parafia wydała książkę poświeconą Słudze Bożemu, Prymasowi Tysiąclecia, Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Książkę zredagowała dr Monika Maria Brzezińska, pracownik naukowo – dydaktyczny UKSW w Warszawie. Współredaktorkami są m.in. nasze parafianki. Książka w cenie 12 zł znajduje się na stolikach za ławkami i przy wyjściach z naszej świątyni. Przygotowując się do Beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego zachęcamy do nabywania książki.
13. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Rycerza Niepokalanej, Rycerza Młodych, Rycerzyka Niepokalanej i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni. W Szczęść Boże znajduje się również trzecia część artykułu ks. profesora Ryszarda Knapińskiego z KUL-u poświęconego naszym witrażom oraz podobnym witrażom w kościele seminaryjnym św. Michała Archanioła w Würzburgu w Niemczech. Zachęcamy do lektury.
14. W Szczęść Boże ukazał się kolejny artykuł poświęcony Objawieniom Maryjnym, których ilustracje umieściliśmy na zabudowie chóru. W tym numerze Objawienie z Amsterdamu – PANI WSZYSTKICH NARODÓW.
15. Trwają prace przy remoncie pokrycia dachowego naszej świątyni oraz prace związane z naprawą obróbek dekarskich na kościele, plebanii, domu parafialnym i budynku gospodarczym.
16. Dziękujemy za złożone ofiary na wykonywane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej. PROBOSZCZ

Udostępnij to