Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 11 listopada 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 11 listopada 2018 r.
przez

32. Niedziela Zwykła, Rok B
1. Dziś obchodzimy 100 rocznicę odzyskania Niepodległości, Święto Narodowe. W czasie każdej Mszy św. polecamy Dobremu Bogu naszą Umiłowaną Ojczyznę oraz śpiewamy hymn Ciebie Boga Wysławiamy przy biciu dzwonów. Dzwony również zabrzmią o godz. 12.00. Również dziś odbędą się w naszym mieście uroczystości Patriotyczne, które rozpoczną się Mszą św. w Parafii św. Michała o godz. 10.00.
2. Jutro o godz. 12.00 Msza św. na zakończenie Modlitewnego Jerycha.
3. W czwartek o godz. 18.00 modlić się będziemy również za Ojczyznę. Prosimy o przybycie na Mszę św. delegacji z pocztami sztandarowymi.
4. W czwartek o godz. 19.00 w domu parafialnym spotkanie wszystkich katechetów pracujących w naszej parafii.
5. Do czwartku włącznie trwa Nowenna przed Uroczystością Matki Bożej Miłosierdzia. Nowenna każdego dnia po Mszy św. wieczorowej.
6. W piątek obchodzić będziemy doroczny odpust ku czci Matki Bożej Miłosierdzia z Ostrej Bramy, która jest Patronką i Opiekunką naszego kościoła. Msze św. o godz. 7.00; 8.45; 10.00 i 18.00. Uroczystą Mszę św. odpustową o godz. 18.00z udziałem księży, odprawi ks. kan. Czesław Stolarczyk, wicedziekan naszego dekanatu. Kazania podczas naszej uroczystości głosić będzie ks. Tomasz Markowicz, Proboszcz parafii św. Ojca Pio. Taca z całej uroczystości przeznaczona zostanie na potrzeby nowej parafii. Zapraszamy serdecznie na tę godzinę chór parafialny, służbę liturgiczną, wszystkie formacje harcerzy oraz parafian. W tym dniu dziękować będziemy Panu Bogu za dar świątyni parafialnej, za jej budowniczych – na czele ze śp. ks. Romualdem Jaworskim – za dobrodziejów świątyni, dzięki którym może ona istnieć i funkcjonować, za posługę Straży Honorowej, która jej strzeże oraz za wszystkich, którzy przychodząc tutaj na wspólne uroczystości lub prywatną adorację, napełniają jej mury ciepłem modlitwy, dzięki czemu możemy się w niej czuć jak w domu.
7. W naszą uroczystość odpustową odsłonimy tablicę przy nowo zasadzonym Dębie Pamięci, poświęconemu porucznikowi Zdzisławowi Bańkowskiemu, zamordowanemu przez NKWD strzałem w tył głowy w Charkowie w 1940 r. Tam podejdziemy wszyscy po Błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem. W tym dniu wyjątkowo nie będzie Procesji Eucharystycznej. Dąb Pamięci zasadziliśmy na trawniku przy parkingu naprzeciw kościoła. Prosimy, aby po południu w naszą uroczystość nie zostawiać tam samochodów.
8. Płońskie parafie wraz zaprzyjaźnionymi organizacjami i instytucjami zapraszają na kolejne spotkanie modlitewno – integracyjne osoby niepełnosprawne wraz z rodzinami. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 10.00 w parafii św. Michała.
9. Za tydzień o godz. 12.30 Msza św. i spotkanie dla dzieci klas III i rodziców przed I Komunią św. Spotkanie dla uczniów klas IV odbędzie się 25 listopada.
10. Organizujemy pielgrzymkę do Warszawy na Uroczystość Matki Bożej Cudownego Medalika. Wyjazd w sobotę 24 listopada o godz. 8.00. Powrót ok. 17.00. Koszt wyjazdu 30 zł. Zapraszamy na pielgrzymkę członków Apostolatu Maryjnego oraz wszystkich chętnych. Zgłoszenia u Pani Ireny Drzewieckiej i Elżbiety Leszczyńskiej. Więcej informacji o pielgrzymce w Szczęść Boże.
11. Pan organista i jego syn Marcin roznoszą opłatki wigilijne do naszych domów i mieszkań. Szczegółowy porządek roznoszenia opłatka znajduje się w Szczęść Boże.
12. W dalszym ciągu możemy zamawiać Msze św. i wypominki na przyszły rok. Gdyby pojawiły się błędy w czytanych wypominkach, prosimy o kontakt w zakrystii w celu naniesienia poprawek.
13. W niedziele 18 listopada o godz. 16:00 w naszej sali teatralnej odbędzie się charytatywny spektakl patriotyczny zatytułowany „Żywioły dla Oli”. Więcej informacji o spektaklu w Szczęść Boże.
14. Za tydzień po Mszach św. będziemy mieli możliwość nabycia kalendarza parafialnego na 2019 r. , w którym znajdziemy wiele informacji dotyczących naszych uroczystości i nabożeństw oraz wiele zdjęć z różnych parafialnych wydarzeń. Koszt kalendarza 7 zł. Możemy również nabywać różańce, modlitewniki, albumy i książki religijne.
15. Po raz kolejny organizowany jest Korespondencyjny Kurs Biblijny. Więcej informacji o kursie w Szczęść Boże.
16. Od 16 listopada wchodzi do kin film Chleb z nieba. Każdy potrzebuje cudu. Zachęcamy do obejrzenia filmu.
17. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy numer czasopisma Chrystus i Ty. W czasopiśmie znajdziemy artykuły poświęcone 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową oraz artykuły poświęcone Ojcu Pio i 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zachęcamy do nabywania czasopisma.
18. Ze stolików za ławkami możemy zabrać nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, w którym znajdziemy m.in. świadectwa nawróceń oraz artykuły poświęcone modlitwie za zmarłych. Po przeczytaniu czasopisma prosimy o przekazanie go sąsiadom.
19. Zachęcamy do nabycia i lektury nowych numerów Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
20. Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na obelisk Niepodległości i wszelką pomoc świadczoną parafii.

PROBOSZCZ

Udostępnij to