Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 11 lutego 2018 r.

 Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 11 lutego 2018 r.
przez

Niedziela Zwykła, Rok B

 1. Dziękujemy Siostrom ze Zgromadzenia św. Katarzyny za obecność w naszej wspólnocie parafialnej, za modlitwę i dzielenie się tym czym żyją na co dzień. Po Mszach będziemy mieli możliwość wesprzeć dzieło Sióstr Katarzynek.
 2. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Na Mszy św. o godz. 10.00 zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. Specjalną Mszę św. w intencji chorych i Służby Zdrowia odprawiliśmy również w kaplicy szpitalnej o godz.7.30, a w salach szpitalnych udzielony został Sakrament Namaszczenia Chorych. Dzisiaj możemy uzyskać odpust zupełny modląc się za chorych.
 3. Dzisiaj rozpoczynamy w polskim Kościele 51 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Hasło tegorocznego tygodnia brzmi:Trzeźwość egzaminem z wolności”. Wszyscy mamy świadomość, jakim nieszczęściem jest pijaństwo dla samych alkoholików, ich rodzin (zwłaszcza dzieci) i całego Narodu. Prosimy o modlitwę osobistą w tej intencji i o udział we Mszach świętych w tym tygodniu. Zachęcamy także do zapisywania się do Parafialnej Księgi Trzeźwości, w której zobowiązujemy się do abstynencji na całe życie lub na pewien okres czasu, np. na jeden rok, do 18-go roku życia, czy choćby na czas Wielkiego Postu. Nawet jeśli osobiście nie potrzebujemy składać takich przyrzeczeń, to podejmijmy je, aby wynagrodzić Panu Bogu grzech pijaństwa i wyprosić trzeźwość. Księga Trzeźwości znajduje się na stoliku za ławkami.
 4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 Spotkanie dla dzieci klas III i rodziców przed I Komunią św.
 5. Jutro o godz. 17.00 spotkanie wszystkich katechetów pracujących w naszej parafii.
 6. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie przed Bierzmowaniem dla kandydatów do Bierzmowania oraz ich Rodziców.
 7. W środę rozpoczynamy Wielki Post, przygotowujący nas – poprzez rozważanie Męki i Śmierci Pańskiej – do powstania z własnych grzechów i słabości. Radykalne zerwanie z grzechem, podjęte wyrzeczenia oraz wielkopostne praktyki i nabożeństwa mają jeden, podstawowy cel – osobiste nawrócenie, poprzez które każda i każdy z nas staje się nowym człowiekiem. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej, która będzie się odprawiać w piątki (o 16.30 dla dzieci, o 17.15 dla dorosłych oraz o godz. 20.00 dla młodzieży i pracujących) i w nabożeństwie Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym (w niedziele o 16.45). W czasie Nabożeństwa Drogi Krzyżowej dzieci i młodzież otrzymywać będą specjalne pamiątki obecności na Drogach Krzyżowych.
 8. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, podobnie jak w Wielki Piątek, to znaczy nie tylko zakaz spożywania pokarmów mięsnych, ale także ilościowe ograniczenie jedzenia. Msze św. w środę odprawimy o 7.00, 10.00, 16.30 – dla dzieci, 18.00 i 20.00 – dla młodzieży i pracujących. Na każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem.
 9. W najbliższy czwartek o godz. 18.00 kolejna Msza św. za Ojczyznę. Zachęcamy do udziału we Mszy św. , w czasie której modlić się będziemy za naszą umiłowaną Ojczyznę. Prosimy również o przybycie delegacji z pocztami sztandarowymi.
 10. W najbliższym tygodniu o godz. 19.00 odbędą się spotkania Rad Parafialnych:

– w czwartek15 lutego Parafialnej Rady Gospodarczej

– w piątek 16 lutego Parafialnej Rady Duszpasterskiej

 1. W niedzielę 25 lutego w naszej parafii odbędzie się Sympozjum Naukowe poświęcone Nauce Społecznej Kościoła, organizowane przez Akcję Katolicką Diecezji Płockiej. Więcej informacji o sympozjum na stronie internetowej parafii.
 2. Płońskie parafie wraz zaprzyjaźnionymi organizacjami i instytucjami zapraszają na kolejne spotkanie modlitewno – integracyjne osoby niepełnosprawne wraz z rodzinami. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę 17 lutego w Parafii św. Ojca Pio. Prosimy o kontakt w parafiach i w stowarzyszeniu w celu pomocy niepełnosprawnym w dotarciu do świątyni. Więcej informacji o spotkaniu w Szczęść Boże.
 3. W Roku Św. Stanisława Kostki, który obecnie przeżywamy, możemy uzyskać odpusty zupełne nawiedzając kościoły stacyjne: m.in. w Rostkowie,  Bazylice Katedralnej i Smardzewie. Więcej informacji o Roku św. Stanisława Kostki i możliwości uzyskania odpustów na tablicy ogłoszeń.
 4. W dalszym ciągu możemy zapisywać się na pielgrzymkę samolotową od 25 kwietnia do 02 maja do Lourdes, Paryża i innych miejscowości we Francji. Więcej informacji o pielgrzymce w Szczęść Boże. Zapisy u ks. proboszcza i kancelarii parafialnej.
 5. Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2017 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
 6. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, w którym znajdziemy artykuły poświęcone Objawieniom w Lourdes oraz inne ciekawe artykuły. Po przeczytaniu czasopisma prosimy o przekazanie go znajomym.
 7. Zachęcamy do nabywania i lektury Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
 8. Dziękujemy za ofiary złożone na nasze prace, modlitwę i wszelką pomoc świadczoną parafii.

PROBOSZCZ

Udostępnij to