Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 11 lutego 2024 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

6. Niedziela Zwykła, Rok B
1. W piątek zakończyliśmy kolędę. Dziękujemy wszystkim za wspólny dobry czas. Dziękujemy wszystkim za okazaną życzliwość. Podsumowanie kolędy znajduje się w Szczęść Boże. Zachęcamy do lektury podsumowania. Dziękujemy księżom kanonikom: Krzysztofowi Kozłowskiemu i Józefowi Kacperskiemu za odprawiane w tym czasie Msze św., a ks. Krzysztofowi za głoszone Słowo Boże.
2. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Chorego. W czasie każdej Mszy św. zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. Dziś możemy uzyskać odpust zupełny modląc się za chorych.
3. Dziś o godz. 10.30 Msza św. w intencji rodzin, które odwiedziliśmy w czasie kolędy, o godz. 12.00 Msza św. i spotkanie dla dzieci klas III i rodziców przed I Komunią św.
4. Dziś rozpoczynamy w polskim Kościele 56 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Księga Trzeźwości znajduje się na stoliku za ławkami.
5. Jutro o godz. 19.00 spotkanie przed Bierzmowaniem dla uczniów klas II i starszych szkół średnich.
6. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej w piątki (o 16.30 dla dzieci, o 17.15 dla dorosłych oraz o godz. 20.00 dla młodzieży i pracujących) i w nabożeństwie Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym (w niedziele o 16.45). Dzieci, które przybędą na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Nabożeństwa Gorzkich Żali otrzymają specjalne książeczki, gdzie wklejać będą specjalne pamiątki /prezentacja książeczki/. Dzieci, które będą na wszystkich lub prawie wszystkich nabożeństwach otrzymają nagrody. Zachęcamy różne grupy i stowarzyszenia o przygotowanie rozważań Dróg Krzyżowych. Lista znajduje się w zakrystii.
7. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, podobnie jak w Wielki Piątek, to znaczy nie tylko zakaz spożywania pokarmów mięsnych, ale także ilościowe ograniczenie jedzenia. Msze św. w środę odprawimy o 7.00, 10.00, 16.30 – dla dzieci, 18.00 i 20.00 – dla młodzieży i pracujących. Na każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem.
8. W czwartek o godz. 18.00 kolejna Msza św. za Ojczyznę. Prosimy o przybycie delegacji z pocztami sztandarowymi.
9. W piątek 16 lutego w Ciechanowie odbędzie się Noc walki o błogosławieństwo dla Polski. Więcej informacji o spotkaniu modlitewnym na tablicy ogłoszeń.
10. W najbliższą sobotę 17 lutego o godz. 16.00 w naszej świątyni odbędzie się koncert Pieśni pasyjnych w wykonaniu Macieja Miecznikowskiego. Serdecznie zapraszamy na koncert. Więcej informacji o koncercie na tablicy ogłoszeń i w Szczęść Boże.
11. Organizujemy pielgrzymkę autokarową do Niemiec i Francji w dniach 25 kwietnia – 4 maja 2024 r. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
12. W naszej parafii prowadzone są zajęcia nauki gry w szachy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia odbywają się w środy w godzinach 18.00 – 19.00 w domu Parafialnym im. św. Siostry Faustyny na poziomie -1
13. Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1,5 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2023 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże. Cel szczegółowy MAKSYMILIAN.
14. Zachęcamy nowe osoby do włączenia się w adorację Najświętszego Sakramentu przez godzinę w dowolnie wybranym dniu tygodnia.
15. Rozpoczynamy zbiórkę elektroodpadów, z której dochód przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowej im. Ks. Jaworskiego w Afryce. Zużyty sprzęt A, G, D, sprzęt komputerowy, telewizory, wszelkiego typu baterie i inne temu podobne rzeczy składamy obok plebanii w wyznaczonym miejscu. Wjazd od ul. Północnej naprzeciw CPN-u. Pierwsza edycja zbiórki potrwa od 12 do 26 lutego.
16. W związku z Dniem Chorego na skarbonach znajduje się publikacja W Jego ranach jest nasze zdrowie. Duchowe wsparcie dla chorych.
17. W Szczęść Boże umieściliśmy Komunikat delegata Episkopatu dotyczący Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu oraz artykuł Moniki Mari Brzezińskiej: Komunikacja w małżeństwie, czyli dlaczego ona/on mnie nie rozumie? Zachęcamy do lektury.
18. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy zabrać nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny.
19. W związku z Apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o solidarność z ofiarami wojny na Ukrainie po dwóch latach od inwazji rosyjskiej, w środę popielcową zorganizowana zostanie ogólnopolska zbiórki pieniężna do puszek. na wsparcie osób najbardziej potrzebujących – seniorów, osób z niepełnosprawnością oraz rodzin, które straciły swój dom. Apel Przewodniczącego KEP znajdziemy na tablicy ogłoszeń. Zachęcamy do lektury.
20. Dziękujemy za ofiary złożone na zakup granitu na aleję procesyjną wokół kościoła, modlitwę i wszelką pomoc świadczoną parafii. PROBOSZCZ

Udostępnij to