Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 11 marca 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 11 marca 2018 r.
przez

4. Niedziela Wielkiego Postu, Rok B

1. Rozpoczynamy dzisiaj w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do czwartku włącznie. Witamy serdecznie Ojców Redemptorystów: ks. Wojciecha Zagrodzkiego i ks. Mariusza Mazurkiewicza.
Polecajmy w modlitwach Ojców Rekolekcjonistów i nas samych. Dziękując za podjęcie trudu przeprowadzenia Rekolekcji św. w naszej wspólnocie, życzymy im daru słowa skutecznego, które nakłoni nas do nawrócenia i odnowy życia. Módlmy się w intencjach Rekolekcji św., za siebie i za innych, zwłaszcza za tych, którzy przez wiele lat nie korzystali z Sakramentu Bożego Miłosierdzia. Niech to będzie dla nas wszystkich czas łaski i zbawienia. Korzystajmy jak najobficiej ze Słowa Bożego i Sakramentu Pokuty.
2. Szczegółowy program Rekolekcji znajduje się w Szczęść Boże. Dzisiaj porządek Mszy św. i nabożeństw tak, jak w każdą niedzielę. O godz. 16.45 Gorzkie Żale. Od jutra do środy włącznie konferencje i Msze św. dla dorosłych będą o 7.00, 17.00 i 18.30. Natomiast dzieci i młodzież przychodzą według następującego porządku: młodzież szkół średnich o godz. 8.30, młodzież gimnazjalna o 10.00, dzieci o godz. 11.30 lub 13.00. Prosimy rodziców o dopilnowanie obowiązku uczestnictwa dzieci w Rekolekcjach. Do środy włącznie będą także Msze św. o godz. 20.00, na które zapraszamy młodzież szkolną, studencką i pracującą oraz dorosłych, którzy z różnych powodów nie będą mogli przybyć wcześniej. W czwartek o godz. 11.30 Msza św. w intencji osób chorych i starszych wraz z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Dopomóżmy, aby te osoby uczestniczyły w nabożeństwie dla nich przeznaczonym. We wtorek o godz.21.00 odbędzie się Nabożeństwo dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych.
3. Do Sakramentu Pokuty będziemy mogli przystąpić od jutra do czwartku włącznie podczas wszystkich Mszy św.
4. Przy okazji Rekolekcji chcemy niektóre Msze św. ofiarować za nauczycieli, wychowawców i pracowników szkół oraz przedszkoli znajdujących się na terenie naszej parafii. Traktujemy to jako wyraz naszej wdzięczności za ich pracę wychowawczą i pomoc, jaką otrzymujemy przy organizacji Rekolekcji. Porządek odprawiania tych intencji mszalnych znajduje się w dzisiejszym Szczęść Boże.
5. W czasie Rekolekcji kancelaria parafialna będzie nieczynna. Pilne sprawy w zakrystii.
6. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas III i Rodziców przed I Komunią św.
7. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 wyruszą z naszej parafii 2 Ekstremalne Drogi Krzyżowe. Zgłoszenia u ks. Radosława.
8. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas IV i Rodziców przed odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych.
9. Również za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla Asysty Procesyjnej.
10.
11. W zakrystii i kancelarii parafialnej możemy zgłaszać Chrzty w czasie Wigilii Paschalnej i jubileusze małżeńskie 25 i 50 lecia zawarcia Sakramentu Małżeństwa.
12. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej o 16.30; 17.15 i 20.00 oraz w nabożeństwach Gorzkich Żali w niedziele o godz. 16.45.
13. Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2016 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
14. Trwa nadal zbiórka makulatury. Dochód przeznaczony zostanie na wybudowanie studni głębinowej w Kamerunie. Pojemniki wystawione są przy domu parafialnym.
15. Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Bądźmy Razem rozprowadza dzisiaj ozdoby świąteczne. Zachęcamy do nabywania.
16. Płońskie parafie wraz zaprzyjaźnionymi organizacjami i instytucjami zapraszają na kolejne spotkanie modlitewno – integracyjne osoby niepełnosprawne wraz z rodzinami. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę 17 marca o godz. 10.00 w naszej świątyni. Po Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie integracyjne z poczęstunkiem w auli domu parafialnego. Prosimy o kontakt w parafiach i w stowarzyszeniu w celu pomocy niepełnosprawnym w dotarciu do świątyni. Więcej informacji o spotkaniu w Szczęść Boże.
17. Za tydzień po każdej Mszy św. zbierane będą ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. Ofiary możemy składać również do skarbon w ciągu tygodnia.
18. Krąg Biblijny wraz z opiekunem ks. Radkiem zapraszają na projekcję filmu poświęconemu Drodze Krzyżowej. Szczegóły w Szczęść Boże
19. Na stolikach za ławkami znajdują się najnowszy numer czasopisma Chrystus i Ty oraz nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny.
20. Po Mszach św. i w czasie Rekolekcji możemy nabywać czekoladowe baranki wielkanocne, dzieło Caritas, modlitewniki i dewocjonalia.
21. Zachęcamy do nabywania i lektury “Gościa Niedzielnego”, Małego Gościa i naszego “Szczęść Boże”. W „Szczęść Boże” znajdują się modlitwy dotyczące spowiedzi, warunki Sakramentu Pokuty oraz rachunki sumienia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Niech rachunki sumienia staną się pomocą w dobrym przygotowaniu i przeżyciu Spowiedzi św. Znajdziemy tam również Uczynki Miłosierdzia względem duszy i ciała, które winniśmy wypełniać we Wielkim Poście i w całym naszym życiu.
22. Dziękujemy za ofiary składane na nasze prace, modlitwę oraz wszelką pomoc świadczoną parafii.
PROBOSZCZ

Udostępnij to