Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 11 października 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 11 października 2020 r.
przez

28. Niedziela Zwykła, Rok A

1. Dzisiaj o godz. 10.00 Msza św. w intencji dzieci objętych modlitwą różańcową, a po Mszy św. spotkanie formacyjne w auli parafialnej.
2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas III i rodziców przed I Komunią św. Dzieci otrzymają różańce.
3. We wtorek Nabożeństwo Fatimskie, ostatnie w tym roku. Początek godz. 16.30. Osoby, które przeżywały Ogólnopolskie Rekolekcje „Oddanie 33” przed złożeniem Aktu Poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi, proszone są aby przybyły na Nabożeństwo Fatimskie. Po zakończonej Procesji Fatimskiej przy wystawionym Najświętszym Sakramencie osoby te podpiszą Akt Poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi.
4. W środę przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach pamiętajmy o nauczycielach. W intencji nauczycieli, wychowawców i pracowników szkół zostanie w środę odprawiona Msza św. o godz. 18.00.
5. W czwartek 15 października o godz. 17.00 w kaplicy na cmentarzu parafialnym odbędzie się pogrzeb dzieci utraconych. Zapraszamy do udziału we Mszy św. i modlitwie.
6. W najbliższy czwartek o godz. 18.00 kolejna Msza św. za Ojczyznę.
7. W piątek o godz. 10.00 Msza św. w intencji społeczności SP nr 4 oraz poświęcenie sztandaru.
8. W związku z przypadającym w niedzielę wspomnieniem św. Łukasza, Patrona Służby Zdrowia, w piątek 16 października o godz. 18.00 w naszej świątyni zostanie odprawiona Msza św. w intencji pracowników Służby Zdrowia.
9. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas IV oraz ich rodziców przed Uroczystym Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych.
10. Za tydzień o godz. 15.00 w naszym kościele odbędzie się Koncert Papieski w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej Con Grazia wraz z solistami scen warszawskich i uczniów SP nr 4. Również w Miejskim Centrum Kultury odbędą się 13 i 19 października spotkania poświęcone św. Janowi Pawłowi II. Więcej informacji na plakatach.
11. Jutro przed Mszą św. o godz. 18.00 lub po niej możemy odebrać film z uroczystości Pierwszokomunijnej. Zdjęcia z Uroczystości możemy nabywać w Kodaku przy ul Szkolnej.

12. Informujemy Parafian, że w 2021 r. planujemy Pierwszą Komunię św. 16 maja, a Odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych 30 maja.
13. Trwa modlitwa różańcowa Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w następujących godzinach:

a. dla dorosłych: od poniedziałku do soboty o godz. 17.15, a w niedziele o 16.45
b. dla młodzieży – od poniedziałku do piątku o godz. 18.45;
c. dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 16.30

14. Zachęcamy do obejrzenia wystawy zatytułowanej „40 – lecie Solidarności Rejonu Płockiego” znajdującej się przy ołtarzu. Przy ołtarzu znajduje się również wystawa z ilustracji tajemnic różańcowych, które przyniosły dzieci uczestniczące w różańcu.
15. W kancelarii parafialnej można zamawiać Msze św. oraz wypominki na przyszły rok.
16. Msze św. dla dzieci z oprawą liturgiczną i muzyczną o godz. 12.30, zaś dla młodzieży o godz. 19.00.
17. Młodzież z I i II klas szkół średnich oraz inni starsi, którzy przygotowują się do Bierzmowania, proszeni są o odebranie indeksów.
18. Zwracamy się z Apelem do Parafian i Gości, abyśmy wszyscy przybywali do świątyni w maseczkach, zakrywając usta i nos oraz abyśmy równomiernie siadali w świątyni i na antresolach.
19. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny oraz inne czasopisma.
20. W Szczęść Boże ukazał się kolejny artykuł poświęcony Objawieniom Maryjnym, których ilustracje umieściliśmy na zabudowie chóru. W tym numerze Objawienie z Paryża, gdzie Maryja w 1830 roku objawiła Cudowny Medalik.
21. Dzisiaj po Mszach św. w całej Polsce odbywa się zbiórka ofiar do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
22. Dziękujemy za ofiary złożone na nasze prace. PROBOSZCZ

Udostępnij to