Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 11 sierpnia 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 11 sierpnia 2019 r.
przez

19 Niedziela Zwykła, Rok C

1. Dziękujemy ks. Bogusławowi Witkowskiemu z Ożarowa Mazowieckiego, Moderatorowi Krajowemu Wspólnoty Krwi Chrystusa za obecność w naszej parafii, modlitwę i głoszone Słowo Boże przez całą niedzielę. Dziękujemy za przybliżenie tej formacyjnej grupy, która istnieje w naszej parafii od wielu lat.
2. Dzisiaj odbędzie się spotkanie Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej i Apostolatu Dobrej Śmierci. Zapraszamy członków i wszystkich chętnych. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.00 Adoracją Najświętszego Sakramentu. Po spotkaniu zapraszamy na spotkanie formacyjne.
3. Jeszcze dzisiaj możemy zapisać się na pielgrzymkę pieszą do Sierpca, która wyruszy jutro po porannej Mszy św. Możemy wziąć udział również w 1 dniu pielgrzymki.
4. We wtorek o godz. 16.30 rozpoczniemy Nabożeństwo Fatimskie – odmawianie 3 części różańca. O godz. 18.00 Msza św. i po odmówieniu ostatniej części Różańca, ok. godz. 19.00 rozpocznie się procesja fatimska, na którą zapraszamy dzieci i parafian.
5. W środę w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci św. Maksymiliana Kolbego. Za wstawiennictwem naszego Patrona będziemy prosić o potrzebne łaski dla całej naszej wspólnoty parafialnej, zwłaszcza dla tych, którzy nie radzą sobie z trudami codziennego życia: chorych, samotnych, bezrobotnych, skrzywdzonych przez złych ludzi. Wypraszajmy także Boże błogosławieństwo dla parafialnych dzieł duszpasterskich i prac administracyjno-remontowych. Do południa Msze św. o godz. 7.00, 8.45 i 10.00. Uroczystą sumę odpustową z udziałem zaproszonych księży z dekanatu płońskiego oraz procesję eucharystyczną odprawimy o godz. 18.00. Na procesję prosimy asystę oraz dziewczynki do sypania kwiatkami. Tegorocznej uroczystości odpustowej przewodniczyć będzie ks. Grzegorz Bednarczyk, proboszcz Parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Radzyminie. Jutro w Uroczystość odpustową możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Korzystajmy więc dzisiaj ze spowiedzi św.
6. Przez całą Uroczystość odpustową czynne będzie stoisko z książką religijną oraz dewocjonaliami. Zachęcamy do nabywania Pisma św., modlitewników oraz publikacji o naszej parafii.
7. W czwartek przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W naszym kościele Msze św. tak jak w niedziele wakacyjne. O godz. 10.30 sprzed kościoła wyjedzie autokar na uroczystość koronacji Obrazu Matki Bożej Smardzewskiej. Powrót – pół godziny po zakończeniu Mszy św. Uroczystości koronacyjnej przewodniczyć będzie abp Józef Michalik z Przemyśla. Zachęcamy do licznego udziału w koronacji. Zapisy na autokar w zakrystii i kancelarii parafialnej. Jak wiemy Koronację poprzedza duchowe przygotowanie przez udział parafii dekanatu płońskiego w specjalnych Mszach św., Różańcu i Apelu Jasnogórskim. Msze św. odbywają się każdego dnia do 14 sierpnia włącznie, a rozpoczynają się o godz. 19.00. Nasza parafia wczoraj uczestniczyła w tym nabożeństwie. Każdy z nas indywidualnie może tam udać się w dowolnym dniu. W Szczęść Boże umieściliśmy program duchowego przygotowania do Koronacji.
8. Na skarbonach za ławkami znajduje się folder z historią obrazu Matki Bożej Smardzewskiej, przygotowany przez ks. prof. Michała Grzybowskiego.
9. W czwartek w naszym mieście odbędą się uroczystości patriotyczne związane z 99 Rocznicą Bitwy Warszawskiej. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. o godz. 10.00 w parafii św. Michała, a potem nastąpi przejście na cmentarz katolicki do grobu poległych żołnierzy.
10. Za tydzień w niedzielę 18 sierpnia na Mszy św. o godz. 10.00 podziękujemy kapłanom, którzy przechodzą na nowe placówki duszpasterskie.
11. W poniedziałek i wtorek /26 i 27 / sierpnia organizujemy Rodzinny Spływ Kajakowy Wkrą od Bolecina do Śniadówka. Koszt udziału w spływie wynosi 100 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej. Można wziąć udział w krótszym odcinku, lub tylko w jednym dniu spływu.
12. Płońskie parafie wraz zaprzyjaźnionymi organizacjami i instytucjami zapraszają na kolejne spotkanie modlitewno – integracyjne osoby niepełnosprawne wraz z rodzinami. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 10.00 w naszej świątyni. Prosimy o kontakt w parafiach i w stowarzyszeniu w celu pomocy niepełnosprawnym w dotarciu do świątyni. Więcej informacji o spotkaniu w Szczęść Boże.
13. Zachęcamy do udziału w Apelach Jasnogórskich w naszej świątyni o godz. 21.00, by duchowo łączyć się z pielgrzymami udającymi się na Jasną Górę. Apele do środy włącznie.
14. Na stoliku za ławkami znajduje się Księga Abstynencji, gdzie możemy wpisywać swoja abstynencję na sierpień lub dłuższy okres.
15. W związku z Miesiącem Trzeźwości zachęcamy do korzystania z poradni psychologicznej istniejącej przy naszej parafii. W środę o godz. 17.00 mogą zgłaszać się osoby uzależnione lub współ uzależnione. Poradnia czynna jest w domu parafialnym. Wejście od ulicy Ks. Jaworskiego.
16. Zachęcamy do nabycia i lektury nowych numerów Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże. W Szczęść Boże znajdziemy Słowo Biskupa Płockiego, który skierował do nas na Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz Oświadczenie Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Abpa Stanisława Gądeckiego ws. LGBT+.
17. Gość Niedzielny zawiera dodatek w postaci płyty CD z pieśniami patriotycznymi i religijnymi.
18. Dziękujemy za ofiary złożone na Dróżkę Różańcową, za modlitwę i wszelką pomoc świadczoną parafii.
KS. PROBOSZCZ

Udostępnij to