Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 11 września 2022 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

24 Niedziela Zwykła, Rok C
Dziękujemy Siostrom Misjonarkom Świętej Rodziny, które podzieliły sie z nami świadectwem pracy apostolsko-misyjnej i za modlitwę zanoszoną razem z nami. Jak ogłaszaliśmy tydzień temu, dziś po Mszach będzie możliwość rozmowy z Siostrami. Każdy otrzyma obrazek z modlitwą za przyczyną Błogosławionej Bolesławy Lament oraz będziemy mieli możliwość wsparcia ofiarą dzieła Zgromadzenia.
Dziś w Jeżewie odbywają się XV Płońskie Gminne Dożynki. Początek o godz. 12.00. Więcej informacji o dożynkach na plakacie.
We wtorek o godz. 16.30 rozpoczniemy Nabożeństwo Fatimskie.
W środę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
W czwartek o godz. 18.00 kolejna Msza św. za Ojczyznę. Prosimy o przybycie delegacji z pocztami sztandarowymi. Za Msze św. za Ojczyznę odpowiada w tym roku ks. Piotr Wilkowski.
Koło Przyjaciół Radia Maryja przy naszej parafii wraz z księdzem opiekunem zaprasza na spotkanie Koła 14 września po Mszy św. wieczornej, do sali w domu parafialnym.
W niedzielę przypada uroczystość św. Stanisława Kostki, głównego patrona naszej diecezji.
Uroczystość poprzedzi trzydniowe Triduum od środy do piątku. Każdego dnia o godz. 18.00.

W czasie Triduum rozpoczniemy roczny cykl przygotowań do przyjęcia sakramentów Świętych. W środę zapraszamy dzieci z klas III – przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii św., w czwartek dzieci z klas IV przygotowujących się do Odnowienia przyrzeczeń Chrzcielnych a w piątek młodzież z I i II klasy szkoły średniej oraz starsi przygotowujący się do Bierzmowania.

W sobotę 17 września organizujemy Festyn dla dzieci i młodzieży na zakończenie wakacji. Festyn rozpocznie się o godz. 15.00 w ogrodzie parafialnym. W czasie festynu przewidujemy gry i zabawy dla dzieci oraz grill. Będzie dmuchana zjeżdżalnia, konkurs muzyczny i plastyczny oraz animacje dla dzieci i dorosłych. Odbędzie się również turniej piłki nożnej dla chłopców i dziewcząt ze szkół podstawowych i średnic. Już dziś możemy zgłaszać drużyny. Zapraszamy dzieci ze scholii, ministrantów, kandydatów na ministrantów, harcerzy, młodzież z grupy Na Maksa oraz inną młodzież i dzieci wraz z rodzicami.

W sobotę miną 83 lata od najazdu wojsk sowieckich na wschodnie ziemie Rzeczypospolitej. Przypominamy o tym tragicznym dla Polski wydarzeniu, ponieważ jego skutkiem było późniejsze wymordowanie tysięcy polskich jeńców w Katyniu i innych miejscach kaźni, a także gehenna ponad miliona polskich obywateli wywiezionych do niewolniczej pracy w łagrach.

W najbliższą niedzielę 18 września w godz. 13.30 – 17.30 odbędzie się XX Masowy Rajd Rowerowy do Arcelina. Zapisy na rajd w kancelarii parafialnej i w szkołach u nauczycieli w f-u.
W najbliższą niedzielę 18 września o godz. 10.30 Msza św. w intencji dzieci objętych modlitwą różańcową rodziców, a po Mszy św. spotkanie formacyjne w auli parafialnej.
Przyjmowane są już intencje mszalne na 2023 r.

W naszej parafii istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.

W Parafii św. Michała trwa IX Międzynarodowy Festiwal Organowy. Koncerty dziś i za tydzień. o godz. 17.00. Więcej informacji o festiwalu na plakacie na tablicy ogłoszeń.
Msze św. dla dzieci z oprawą liturgiczną i muzyczną o godz. 12.00, zaś dla młodzieży o godz. 19.00.
Ksiądz Marcin Stankiewicz zaprasza chłopców od 1 klasy wzwyż chętnych znaleźć się w gronie ministrantów. Spotkania ministrantów w każdą sobotę o godz. 10.00.
Do ks. Marcina Stankiewicza i p. Aldony Ziółkowskiej mogą zgłaszać się chętni do śpiewu w scholi parafialnej.
Do księdza Piotra mogą zgłaszać się chętni do śpiewu w Zespole Muzycznym.
Do Pana organisty i do ks. Wojciecha Ciemerycha mogą zgłaszać się chętni do śpiewu w chórze parafialnym.
Próba scholii dziecięcej w każdą sobotę o godz. 10.00; próba zespołu muzycznego w każdą sobotę o godz. 16.00 a próba chóru w każdy poniedziałek o godz. 19.00.
Ks. Piotr Wilkowski prowadzi grupę NA MAXA. Spotkania w każdy piątek o godz. 19.00 w domu parafialnym.
Harcerzami opiekuje się ks. Piotr Wilkowski Prosimy odpowiedzialnych za ZHP, ZHR i Skautów Europy o zgłoszenie się do ks. Piotra, aby uzgodnić plan pracy.
Przy naszej parafii działa świetlica dla dzieci. Świetlica czynna jest od poniedziałku do piątku od godz. 14.00 do 16.00. Zachęcamy do korzystania ze świetlicy, gdzie przewidziano wiele form spędzenia wolnego czasu.
Grupa Odnowy w Duchu Świętym „Miłosierdzie” zaprasza na spotkania modlitewne, które odbywają się w naszej świątyni, w każdy czwartek po wieczornej Mszy św. Tą grupą modlitewną opiekować się będzie ks. Piotr .
Ks. Wojciech Ciemerych opiekuje się wspólnotą Przyjaciele Oblubieńca. Spotkania w każdą środę o godz. 19.00.
Spotkania Kręgu Biblijnego odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 18.50. Spotkania prowadzi ks. Tadeusz.
W naszej parafii istnieje możliwość przyjęcia Komunii św. z komunikantów wypiekanych z mąki bezglutenowej. Po zakończeniu udzielania Komunii, trzeba poprosić któregoś z kapłanów o taką Komunię św.
Prosimy po Mszy św. aby młodzież z I klasy szkoły średniej, która zamierza rozpocząć przygotowanie do Bierzmowania, odebrała specjalne indeksy. Zaś młodzież z II klasy szkoły średniej i starsi, którzy pod koniec tego roku szkolnego zamierzają przystąpić do Bierzmowania odbierają indeksy i specjalne deklaracje, które trzeba oddać do końca września. Indeksy i deklaracje zabieramy z zakrystii.
Jasnogórska Rodzina Różańcowa zaprasza na pielgrzymkę do Częstochową członków, parafian i wszystkich Kochającą Królową Różańca Świętego w dniach 1-2 października 2022 r. Więcej informacji w Szczęść Boże i na tablicy ogłoszeń.
W szczęść Boże umieściliśmy grafik odpowiedzialnych za poszczególne organizacje i stowarzyszenia religijno – apostolskie oraz dni, godziny i miejsca spotkań. Prosimy o zainteresowanie się informacjami a także zachęcamy do włączenia się do którejś z grup.
W naszym czasopiśmie umieściliśmy również grafik funkcjonowania poradni rodzinnej, Parafialnego Zespołu Caritas oraz grafik adoracji Najświętszego sakramentu. Zachęcamy do korzystania z porad udzielanych w poradni, pomocy udzielanej przez Caritas oraz do podjęcia godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Zgłoszenia do ks. proboszcza.
Chrzty w naszej parafii odbywają się w II i IV Niedzielę miesiąca w czasie Mszy św. o godz. 10.30. W pozostałe niedziele po Mszy św. o godz. 10.30. Prosimy aby rodzice zgłaszając chrzest przynieśli akt urodzenia dziecka oraz zaświadczenia chrzestnych, gdy chrzestni są z poza naszej parafii. Dopiero wtedy akt Chrztu będzie sporządzony. Chrzestnymi nie mogą być osoby żyjące w związkach niesakramentalnych. Zgłaszamy się w nieprzekraczającym terminie 3 tygodni przed Chrztem.
Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej, Rycerza Młodych, Rycerzyka Niepokalanej i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni.
Zachęcamy również do zabrania nieodpłatnego czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy stepujące artykuły „Objawieniom we Francji”, „Na czy, polega zawierzenie Bogu”, Papież Jan Paweł I został błogosławionym oraz inne ciekawe artykuły i świadectwa nawróceń.
Dziś po Mszach św. mamy możliwość nabywania nowej publikacji, którą wydała nasza parafia poświęconej wybranym objawieniom Maryjnym z całego świata, których ilustracje umieściliśmy na zabudowie naszych antresol. Mamy również możliwość nabywania publikacji Kolorowe Święte – to kolorowanka dla dzieci oraz Pisma św. i modlitewników z dużym drukiem.
Dziękujemy za złożone ofiary na wykonywane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.
PROBOSZCZ

Udostępnij to