Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 12 grudnia 2021 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

3. Niedziela Adwentu, Rok C
1. Dziś:
– o godz. 11.15 Masza św. w intencji członków NSZZ SOLIDARNOŚĆ z racji 40 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.
– o godz. 12.30 spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.. Dzieciom zostaną nałożone i poświęcone medaliki Matki Bożej.
– po Mszy św. o godz. 10.00, 11.15 i 12.30 Szkoła Podstawowa nr 4 im. Papieża Jana Pawła II w Płońsku zaprasza na kiermasz ozdób świątecznych. Pragną w ten sposób wesprzeć rodzinę ucznia, która z powodu ciężkiej choroby dziecka znalazła się w trudnym położeniu. Bardzo prosimy o pomoc i serdecznie dziękujemy za każdy dobroczynny gest.
2. Od jutra wprowadzamy całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu przy ołtarzu Matki Bożej Miłosierdzia od porannej do wieczorowej Mszy św. Najświętszy Sakrament będzie chowany w czasie Mszy św. i nabożeństw. W soboty adoracja do godz. 12.00. Zachęcamy nowe osoby do włączenia się w adorację przez godzinę w dowolnie wybranym dniu tygodnia. Grafik adoracji znajduje się w Szczęść Boże. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
3. Jutro w 40 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, IPN już po raz 9 zachęca do zapalenie w oknie świecy o 19.30, a tym samym do wyrażenia solidarności z ofiarami stanu wojennego.
4. W najbliższy wtorek 14 grudnia o godz. 19.00 w auli domu parafialnego odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Płońskiej Akademii. A, B, C… Chrześcijaństwa. Temat spotkania: “Czy warto dalej prowadzić dialog ekumeniczny?” Wykład poprowadzi Marcin Witan – Szef Redakcji Programów Ekumenicznych Polskiego Radia. Serdecznie zapraszamy do udziału w wykładzie.
5. W czwartek przypada III czwartek miesiąca. O godz. 18.00 Msza św. za Ojczyznę. Prosimy o przybycie delegacji z pocztami sztandarowymi. Prosimy również o przybycie przedstawicieli organizacji, stowarzyszeń i grup istniejącej przy naszej parafii, a także spoza jej granic.
6. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 w sali nad zakrystią spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed Chrztem św., który odbędzie się w czasie Świąt.
7. Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które mają nas przygotować do Świąt Bożego Narodzenia. Rekolekcje w tym roku poprowadzi ks. Kan. dr Piotr Grzywaczewski– Kanclerz Kurii Diecezjalnej w Płocku. Rekolekcje potrwają do środy włącznie. Plan rekolekcji znajdziemy w Szczęść Boże.
8. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas czwartych i ich rodziców przed Uroczystym Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych.
9. W najbliższym tygodniu o godz. 19.00 w domu parafialnym odbędą się spotkania opłatkowe następujących grup duszpasterskich:
– w poniedziałek – Parafialna Rada Duszpasterska
– w środę – Parafialna Rada Gospodarcza
– w czwartek katecheci i pracownicy kościelni
– w piątek – Władze Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian
10. Informujemy parafian i gości, że ubikacje w okresie zimowym czynne są tylko w podziemiach kościoła. Wejście od zewnątrz przy zakrystii.
11. Dziękujemy za wpłacenie 1 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2020r. Osobom, których adresy znaliśmy przesłaliśmy specjalne podziękowanie. Dziękujemy również bezimiennym darczyńcom.
12. Na stoliku za ławkami znajduje się księga Abstynencji, gdzie możemy wpisywać swoją abstynencję na Adwent lub dłuższy okres.
13. W dalszym ciągu możemy zamawiać Msze św. i wypominki na przyszły rok. Gdyby pojawiły się błędy w czytanych wypominkach, prosimy o kontakt w zakrystii w celu naniesienia poprawek. W naszej parafii istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.
14. Zachęcamy do nabywania świec Caritas, Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Duże świece w kształcie kuli w cenie 12 zł i mniejsze w cenie 6 zł.
15. Siostry Matki Bożej Miłosierdzia z Płocka zachęcają do złożenia daru 91 koronek do Bożego Miłosierdzia na 91 rocznicę pierwszego objawienia Pana Jezusa w Płocku. Więcej informacji o inicjatywie w Szczęść Boże.
16. Zapraszamy na Roraty każdego dnia oprócz niedziel o godz. 6.30. Dla dzieci czekają słodkie niespodzianki.
17. W naszej parafii istnieje możliwość przyjęcia Komunii św. z komunikantów wypiekanych z mąki bezglutenowej. Po zakończeniu udzielania Komunii przez któregoś z kapłanów trzeba poprosić o taką Komunię św. W zakrystii możemy również zgłosić się po opłatki wypiekane z mąki bezglutenowej.
18. Zachęcamy do nabywania czasopisma Miłujcie się, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego Szczęść Boże.
19. W związku z niechlubną 40 rocznicą wprowadzenia stanu wojennego w Szczęść Boże znajdziemy artykuł o dzieciach osób internowanych. W Szczęść Boże znajdziemy też informacje synodalne: m. in. szereg pytań, na które możemy odpowiedzieć wrzucając odpowiedzi do naszej skrzynki synodalnej lub wysyłając na adres synodalny do Płocka.
20. Zachęcamy do nabywania publikacji poświęconej naszej trosce o zmarłych, publikacji poświęconej Godzinie łaski oraz filmu DVD Największy z cudów.
21. Zachęcamy również do zabrania nieodpłatnego nowego numeru czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy artykuły poświęcone naszemu oczekiwaniu na przyjście Pana oraz artykuły dotyczące naszej wiary.
22. Trwa montowanie instalacji fotowoltaicznej. Dziękujemy za złożone ofiary.
PROBOSZCZ

Udostępnij to