Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 12 lipca 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 12 lipca 2020 r.
przez

15 Niedziela Zwykła, Rok A

1. Jutro kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 16.30 odmawianiem pierwszych trzech części Różańca. O godz. 18.00 Msza św., ostatnia część modlitwy różańcowej, procesja fatimska i błogosławieństwo.
2. We wtorek minie 17 lat od śmierci śp. ks. Adama Sasina, który pracował w naszej parafii jako wikariusz w latach 1983-84. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
3. We czwartek przypada Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Osoby, które przyjęły Szkaplerz dokonają odnowienia przymierza zawartego z Maryją, a inne osoby obecne na tej Mszy św. zawierzą swoje życie Maryi, a może w przyszłości również przyjmą Szkaplerz. Msze św. w czwartek o godz. 7.00 i 18.00.
4. W najbliższy czwartek o godz. 18.00 kolejna Msza św. za Ojczyznę. Zachęcamy do udziału we Mszy św. , w czasie której modlić się będziemy za naszą umiłowaną Ojczyznę. Prosimy również o przybycie delegacji z pocztami sztandarowymi.
5. Organizowane są warsztaty dla małżonków i rodziców w ramach Akademii Familijnej. Więcej informacji o warsztatach wraz z możliwością zapisów w Szczęść Boże.
6. Studenci Płońskiej Akademii A, B, C Chrześcijaństwa, którzy nie oddali jeszcze indeksów proszeni są, aby przynieśli indeksy do kancelarii parafialnej w celu wpisania zaliczenia roku.
7. Rozpoczynamy zapisy do uczestnictwa w pielgrzymce duchowej, w ramach której – za dobrowolną ofiarę – możemy otrzymać modlitewnik /prezentacja modlitewnika/. Zapisy na pielgrzymkę pieszą trwają na fb-u grupy granatowej i u przewodnika.
8. Zachęcamy do korzystania z Poradni Rodzinnej oraz Parafialnego Zespołu CARITAS.
9. Do 30 sierpnia włącznie obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych niedzielnych. Do południa porządek Mszy św. tak jak w każdą niedzielę, zaś po południu Msze św. są odprawiane o godz. 17.30 i 20.00.
10. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej, Rycerza Młodych, Rycerzyka Niepokalanej i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni.
11. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy numer czasopisma Miłujcie się oraz najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy wiele ciekawych artykułów, m.in. o Błogosławionej Matce Speranza, jednej z największych mistyczek XX w., oraz przyjaciółce Polski, o kardynale Stefanie Wyszyńskim oraz o sanktuariach, które warto odwiedzić w czasie wakacji i inne ciekawe artykuły.
12. Zakończyliśmy pierwszy etap wzbogacania wnętrza naszego kościoła. Są to ilustracje wybranych Objawień Matki Bożej z całego świata. Ofiarodawcom poszczególnych kwater serdecznie dziękujemy. Jednocześnie zachęcamy do pokrycia kosztów namalowania pozostałych kwaterach.

PROBOSZCZ

Udostępnij to