Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 12 listopada 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

32. Niedziela Zwykła, Rok A
1. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci klas III i rodziców przed I Komunią św.
2. Dziękujemy za obecność w naszej wspólnoty parafialnej członków wspólnoty Cenakolo i za głoszone świadectwa. Dziś o godzinie 16.00 w auli domu parafialnego odbędzie się spotkanie dla rodzin osób uzależnionych. Spotkanie poprowadzą rodzice, którzy mają lub mieli dzieci we wspólnocie Cenakolo. Serdecznie Zapraszamy .
3. W czwartek 16 listopada obchodzić będziemy doroczny odpust ku czci Matki Bożej Miłosierdzia z Ostrej Bramy, która jest Patronką i Opiekunką naszego kościoła. Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 10.30 i 18.00. Uroczysta Msza św. odpustowa o godz. 18.00 z udziałem kapłanów z naszego dekanatu i gości. Na tę Msze św. zapraszamy chór parafialny, Zespół Parafialny Effatha, Scholę Magnifikat, asystę procesyjną i dzieci do sypania kwiatkami. W tym dniu dziękować będziemy Panu Bogu za dar świątyni parafialnej, za jej budowniczych – na czele ze śp. ks. Romualdem Jaworskim – za dobrodziejów świątyni, dzięki którym może ona istnieć i funkcjonować, za posługę Straży Honorowej, która jej strzeże oraz za wszystkich, którzy przychodząc tutaj na wspólne uroczystości lub prywatną adorację, napełniają jej mury ciepłem modlitwy, dzięki czemu możemy się w niej czuć jak w domu. Tegorocznej Uroczystości przewodniczyć będzie nasz parafianin ks. dr Kamil Krakowski, sędzia Sądu Biskupiego w Płocku.
4. Dziś i przez całą Uroczystość odpustową czynne będzie stoisko z książką religijną oraz dewocjonaliami. Zachęcamy do nabywania Pisma św. i modlitewników z dużym drukiem, różańców oraz publikacji o naszej parafii.
5. Również w nasz odpust przeżywać będziemy w naszej parafii dzień eucharystyczny. Zgodnie z dekretem Księdza Biskupa Płockiego od ubiegłego roku, w każdej parafii odbywa się Dzień Eucharystyczny. Dla naszej parafii ten dzień wyznaczono w uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Miłosierdzia. Program Dnia Eucharystycznego umieściliśmy w Szczęść Boże, w miejscu gdzie podawane są intencje mszalne. Zachęcamy do licznego udziału w tym szczególnym dniu dla naszej parafii, jakim jest Odpust i Dzień Eucharystyczny. Zwracamy się z prośbą o zgłaszanie grup modlitewnych i stowarzyszeń, które chcą podjąć nocną adorację. W tym dniu służyć będziemy pomocą w konfesjonale w czasie Mszy św. oraz od godziny 21.00 do 23.00.
6. Również w czwartek o godz. 18.00 w naszą uroczystość odpustową przypada kolejna Msza św. za Ojczyznę. Prosimy o przybycie klas mundurowych i delegacji z pocztami sztandarowymi.
7. W sobotę 18 listopada o godz. 9.00 w domu parafialnym odbędzie się Szachowy Turniej Niepodległości dla dzieci, młodzieży i dorosłych, biorących udział w zajęciach szachowych.
8. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci klas IV i rodziców przed Uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.
9. Organizujemy w poniedziałek 20 listopada wyjazd na UKSW na wykład prof. Janusza Odziemkowskiego Polskie drogi do niepodległości oraz koncert patriotyczny w wykonaniu artystów scen warszawskich. Wyjazd o godziny 15.00 sprzed kościoła, a powrót ok.21.00. Wyjazd przeznaczony jest dla studentów Płońskiej Akademii A, B, C Chrześcijaństwa i wszystkich chętnych. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej i zakrystii. Zabieramy indeksy.
10. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji duszpasterskiej polegającej na odmówieniu 93 Koronek do Bożego Miłosierdzia przed 93 rocznicą Objawienia Obrazu Jezusa Miłosiernego. Foldery znajdziemy na stronie internetowej sanktuarium oraz na skarbonach za ławkami.
11. W związku z licznymi pytaniami przypominamy Parafianom i gościom, że od wydania nowego Kodeksu Prawa Kanonicznego tj. od 25.01.1983 r. każdego dnia można przyjąć dwukrotnie Komunię św. Drugie przyjęcie Komunii św. związane jest z uczestnictwem w całej Mszy św. Poprzednio na dwukrotne przyjęcie Komunii św. zezwolenia udział Ksiądz Biskup.
12. Pan organista roznosi opłatki wigilijne do naszych domów i mieszkań. Szczegółowy porządek roznoszenia opłatka znajduje się w Szczęść Boże.
13. W dalszym ciągu możemy zamawiać Msze św. i wypominki na przyszły rok. Gdyby pojawiły się błędy w czytanych wypominkach, prosimy o kontakt w zakrystii w celu naniesienia poprawek.
14. Od 18 listopada do 11 lutego przyszłego roku czynna będzie wystawa multimedialna Kapicy Sykstyńskiej w skali 1 / 1 na błoniach PGE Narodowy w Warszawie.
15. Diecezja Płocka organizuje KONKURS RODZINNYCH SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH. Regulamin konkursu znajdziemy na fb i w Szczęść Boże. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie..
16. W Szczęść Boże znajdziemy artykuł Krystyny Marszał – Jankowskiej: Jak sprawić, by przytrafiały nam się dobre rzeczy – uspokój swoje emocje. Zachęcamy do lektury.
17. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy zabrać najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy artykuł zatytułowany: Błogosławiony Carlo Acutis – znak Boga dla młodego pokolenia wierzących, o wspólnotach modlitewnych za dusze w czyśćcu cierpiące i życiu pozagrobowym. Znajdziemy tam również inne ciekawe artykuły i świadectwa nawróceń.
18. Dziękujemy za złożone ofiary na zakup granitu na alejkę procesyjną. PROBOSZCZ

Udostępnij to